هدر موبایل
1390/02/11 13:35:56
سرویس اجتماعی
عضو کمیسیون صنایع ومعادن:

معاینه فنی خودروها باید سالی یکبار انجام شود

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: سازمان حفاظت از محیط زیست معتقد است در راستای کاهش آلودگی هوای کلانشهر‌ها معاینه‌ فنی خودروها بهتر است هر یکسال یکبار انجام شود و ۵ ساله شدن آن به افزایش آلودگی هوا می‌انجامد.
معاینه فنی خودروها باید سالی یکبار انجام شود عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: سازمان حفاظت از محیط زیست معتقد است در راستای کاهش آلودگی هوای کلانشهر‌ها معاینه‌ فنی خودروها بهتر است هر یکسال یکبار انجام شود و 5 ساله شدن آن به افزایش آلودگی هوا می‌انجامد. https://cdn.icana.ir/d/019/824.jpg معاینه,فنی,خودروها,باید,سالی,یکبار,انجام,شود Icana

"نادر قاضی پور" در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir)، اظهار کرد: با توجه به اینکه بخش اعظمی از آلودگی هوای کلانشهرها به ویژه شهر تهران به آلودگی ناشی از خودروها بازمی‌گردد، با ارتقای کیفیت خدمات‌رسانی به مراکز معاینات فنی است امید است حدود 20 تا 30 درصد از آلایندگی هوای ناشی از خودروها کم شود.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی در خصوص مصوبه اخیر مجلس شورای اسلامی مبنی بر انجام معاینات فنی خودروها هر 5 سال یکبار گفت: مسئولان سازمان حفاظت از محیط زیست نظرات مختلفی دارند که باید معاینه فنی خودروها برای کاهش آلودگی هوا و سلامت محیط زیست یکبار در سال انجام شود.

وی افزود: با توجه به آلودگی هوا و عمر بالای خودروهای در حال تردد و شرایط اقلیمی که در تشدید آلودگی هوای تهران موثر است سازمان محیط زیست کشور قرار است در جهت اصلاح لایحه معاینه فنی خودروها اقدام کند.

 مهدی چمران رئیس شورای شهر تهران با اشاره به معافیت پنج ساله خودروها از دریافت برگه معاینه فنی گفته است که این معافیت از طریق مجلس پیگیری می‌شود، تا از طریق شورای عالی استان‌ها دوباره دریافت برگه معاینه فنی2 ساله شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet