هدر موبایل
1390/02/11 10:47:16
سرویس صحن
با موافقت نمایندگان مجلس صورت گرفت:

الزام وزارت نفت به ارائه طرح‌های سرمایه‌گذاری به مجلس تا پایان سال 90

نمایندگان مجلس وزارت نفت را موظف کردند تا از طریق شرکت های تابع فهرست طرح های سرمایه گذاری مربوط به نفت و گاز و مبالغ آن را تا پایان سال ۹۰ به مجلس ارائه دهد.
الزام وزارت نفت به ارائه طرح‌های سرمایه‌گذاری به مجلس تا پایان سال 90 نمایندگان مجلس وزارت نفت را موظف کردند تا از طریق شرکت های تابع فهرست طرح های سرمایه گذاری مربوط به نفت و گاز و مبالغ آن را تا پایان سال 90 به مجلس ارائه دهد. https://cdn.icana.ir/d/019/4213.jpg الزام,وزارت,نفت,به,ارائه,طرح‌های,سرمایه‌گذاری,به,مجلس,تا,پایان,سال,90 Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت(www.icana.ir)، در جلسه علنی امروز مجلس  ـ  یکشنبه 11 اردیبهشت ـ در ادامه بررسی بخش هزینه ای لایحه بودجه 90 با جزء «ح» بند 12 که وزارت نفت را موظف به ارسال طرح های سرمایه گذاری مربوط به نفت و گاز و مبالغ آن به کمیسیون های انرژی و برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی می کند، موافقت کردند.

براساس جزء «ح» بند 12 وزارت نفت موظف شد از طریق شرکت‌های تابعه فهرست طرح سرمایه‌گذاری مربوط به نفت و گاز و مبالغ آن را تا پایان تیرماه سال 1390 و کلیه تغییرات بعدی آن را تا پایان سال به کمیسیون‌های انرژی و برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی ارائه نماید.

همچنین نمایندگان در مصوبه دیگری در اجرای مواد 39 و 76 قانون محاسبات عمومی کشور شرکت‌های دولتی تابعه وزارت نفت را مکلف کردند تا کلیه درآمد‌های ریالی و ارزی خود را به حساب‌های متمرکز وجوه ریالی و ارزی که از طریق خزانه‌داری کل کشور به نام آنها نزد بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران افتتاح می‌شود واریز نمایند تا طبق بودجه مصوب این شرکت‌ها و با درخواست ذی‌حساب آنها از حساب خزانه به حساب‌های پرداخت‌های ریالی و ارزی شرکت‌های یاد شده که توسط خزانه‌داری کل افتتاح می‌شود، واریز شود.

براساس تصمیم نمایندگان شرکت‌های دولتی تابعه وزارت نفت موظف شدند پس از تصویب توجیه فنی اقتصادی طرح‌های مذکور توسط شورای اقتصاد پیمانکاران دارای گواهینامه صلاحیت بخش خصوصی ذی‌ربط را معرفی نمایند.

همچنین به موجب تصویب نمایندگان واردات فرآورده‌های نفتی با رعایت کیفیت و استانداردهای بین‌المللی و عرضه آن به قیمت آزاد بدون یارانه با رعایت قوانین و مقررات مربوط توسط بخش خصوصی مجاز است. وزارت نفت مکلف است پس از ارزیابی شرکت‌های متقاضی، پروانه بازرگانی فرآورده‌های نفتی برای فعالیت آنها صادر و تمهیدات لازم از جمله امکان بهره‌گیری از تأسیسات و زیربناهای موجود با دریافت هزینه‌های مربوط برای اجرای مفاد این جزء را مهیا نماید. مسئولیت تنظیم بازار با در نظر گرفتن تولیدات داخلی، قیمت فروش و زیرساخت‌های موجود با وزارت نفت است.

نمایندگان در ادامه بررسی بند 12 به شرکت ملی گاز ایران اجازه دادند تا در هر دو ماه مبلغ 500 ریال از هر واحد مسکونی روستایی و هزار ریال از هر واحد مسکونی شهری اخذ تا نسبت به بیمه مالی و جانی مشترکین گاز طبیعی در مقابل حوادث ناشی از مصرف گاز طبیعی اعم از حوادث انفجاری، آتش‌سوزی و مسمومیت‌ها اقدام نماید. سقف تعهدات بیمه‌گر با توجه به حق بیمه مشخص شده و از طریق اعلام مزایده بین شرکت‌های بیمه‌گر تعیین می‌شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet