هدر موبایل
1390/02/18 09:48:45
سرویس صحن

شروع شانزدهمین جلسه بررسی لایحه بودجه 90 در صحن

جلسه علنی صبح امروز- یکشنبه - مجلس شورای اسلامی که اختصاص به بررسی ادامه لایحه بودجه سال ۹۰ دارد، آغاز شد.
شروع شانزدهمین جلسه بررسی لایحه بودجه 90 در صحن جلسه علنی صبح امروز- یکشنبه - مجلس شورای اسلامی که اختصاص به بررسی ادامه لایحه بودجه سال 90 دارد، آغاز شد. https://cdn.icana.ir/d/019/4111.jpg شروع,شانزدهمین,جلسه,بررسی,لایحه,بودجه,90,در,صحن Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت(www.icana.ir)، "علی لاریجانی" رئیس مجلس شورای اسلامی در ساعت 9  و 48 دقیقه زنگ آغاز جلسه علنی صبح امروز- 18 اردیبهشت ماه -  نهاد قانونگذاری کشور را به صدا درآورد.

رییس مجلس دلیل تاخیر آغاز جلسه علنی مجلس را تشکیل هم‌زمان جلسه کمیسیون تلفیق برای بررسی موارد ارجاعی لایحه بودجه اعلام کرد.

رسیدگی به لایحه بودجه 90 از روز سه شنبه – 6 اردیبهشت ماه - در صحن علنی مجلس شورای اسلامی با ارائه گزارش کمیسیون تلفیق از سوی "محمد مهدی مفتح" سخنگوی این کمیسیون آغاز شد.

نمایندگان در روز ششم اردیبهشت ماه پس از پایان سخنان 20 نماینده موافق و مخالف، نماینده دولت و سخنگوی کمیسیون تلفیق، کلیات این لایحه را با 149 رای موافق، 61 رای مخالف و 9 رای ممتنع  تصویب کردند.

تا کنون بررسی بخش‌های درآمدی و هزینه‌ای لایحه بودجه 90 در صحن علنی تمام شده و امروز نمایندگان به ادامه رسیدگی به پیشنهادهای الحاقی و حذفی در ردیف اعتباری این لایحه بودجه می پردازند.

این جلسه شانزدهمین جلسه از نهمین روز بررسی لایحه بودجه 90 در صحن علنی مجلس شورای اسلامی است.

بررسی لایحه بودجه 90 در حالی در صحن علنی آغاز شد که دولت با 75 روز تأخیر بودجه سال 90 را اول اسفندماه سال جاری، به مجلس تقدیم کرد و کمیسیون‌های تخصصی از سوم همین ماه مطالعه لایحه پیشنهادی دولت را در دستور کار قرار دادند تا سرانجام کمیسیون تلفیق با 51 عضو برای سرعت دادن به رسیدگی به بودجه سال آینده به صورت غیر رسمی کار خود را آغاز کرد و در روز 22 اسفند سال 89 کلیات سندمالی کل کشور در سال 90 را به رأی گذاشت.

با توجه به این که تصویب نهایی بودجه 90 پیش از سال امکان پذیر نبود، نمایندگان با توافق دولت، طرح دو فوریتی مبنی بر پرداخت تنخواهی افزون بر 20هزار میلیارد تومان از خزانه کشور برای اداره دو ماه نخست سال را روز23 اسفند به مجلس تقدیم کردند و شورای نگهبان با قانونی خواندن این طرح، مشکل مالی کشور در دو ماه نخست سال جاری را برطرف کرد.

به موجب ماده 216 آئین نامه داخلی مجلس، دولت موظف است لایحه بودجه سالانه کل کشور را حداکثر تا پانزدهم آذرماه هر سال به مجلس تسلیم نماید.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet