هدر موبایل
1390/02/11 16:13:31
سرویس دیگر رسانه‌ها
رییس کمیسیون انرژی:

قاطعیت و تدابیر رهبری باعث شد که فرآیند غنی‌سازی در کشور تداوم یابد

رییس کمیسیون انرژی مجلس گفت: از عوامل پیشرفت بحث فناوری هسته‌ ای در کشور، شخص مقام معظم رهبری بوده‌اند و توسعه این دانش مدیون نقش ایشان است.
قاطعیت و تدابیر رهبری باعث شد که فرآیند غنی‌سازی در کشور تداوم یابد رییس کمیسیون انرژی مجلس گفت: از عوامل پیشرفت بحث فناوری هسته‌ ای در کشور، شخص مقام معظم رهبری بوده‌اند و توسعه این دانش مدیون نقش ایشان است. https://cdn.icana.ir/d/019/328.jpg قاطعیت,و,تدابیر,رهبری,باعث,شد,که,فرآیند,غنی‌سازی,در,کشور,تداوم,یابد Icana

حمیدرضا کاتوزیان در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به نقش مقام معظم رهبری در توسعه فناوری هسته‌ ای در کشورمان خاطرنشان کرد: دولت گذشته مساله تعلیق را پذیرفت و کسی که این اجازه را نداد شخص رهبری بود و تدبیر و قاطعیت ایشان در برابر قدرت‌های خارجی اجازه نداد که اعمال نظر قدرت‌ها به تحقق بینجامد.

وی گفت: امروز با این اقتدار توانسته‌ایم غنی‌سازی اورانیوم را، که موضوعی فنی است و کاربردهای چندگانه دارد، در بحث فناوری صلح‌آمیز به کار گیریم و در دولت فعلی نیز با تدبیر و نگاه ویژه مقام معظم رهبری توانستیم به استقلال و خودکفایی دست یابیم.

وی با تاکید بر این‌که «کسی نمی‌تواند ادعا کند که تکنولوژی هسته‌یی ما نتیجه کار خودش بوده است» گفت: دولت‌ها عموما مجری بوده‌اند و وقتی فشار سنگین می‌شد گاهی به سمت کرنش در برابر دولت خارجی پیش می‌رفتند که در دولت فعلی نیز شاهد آن بودیم، اما قاطعیت مقام معظم رهبری و تدابیر ایشان بود که باعث شد فرآیند غنی‌سازی در کشور تداوم یابد و مردم دستاوردهای هسته‌یی را شاهد باشند.

رییس کمیسیون انرژی مجلس افزود: با این روند به سمت فناوری هسته‌یی صنعتی می‌رویم و جریانی که در این مساله به طور صد در صد موثر بوده و عامل پیشرفت و خودکفایی شده است شخص رهبر انقلاب می‌باشد و بدون تدابیر ایشان تمامی بحث‌ها شکست می‌خورد.

وی تاکید کرد: اگر قدرت و قوت مقام معظم رهبری نبود این فناوری محقق نمی‌شود و همه در این موضوع مدیون رهبری و نقش و تاثیر ایشان هستیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet