ولادت حضرت امام رضا (ع)
1390/02/11 15:48:10
سرویس فرهنگی
زنجانی حسنلویی در تشریح تذکر کتبی خود به وزیر ارشاد:

سینمای نقده را درست نمی‌کنند اما جشن‌های میلیونی برگزار می‌کنند

نماینده مردم نقده و اشنویه با اشاره به سینماهای بلااستفاده در حوزه انتخابیه خود از برنامه‌های وزارت ارشاد در تخصیص اعتبارات انتقاد کرد و گفت: سینماهای نقده و اشنویه تعطیل شده ولی جشن‌های میلیونی می‌گیرند.
سینمای نقده را درست نمی‌کنند اما جشن‌های میلیونی برگزار می‌کنند نماینده مردم نقده و اشنویه با اشاره به سینماهای بلااستفاده در حوزه انتخابیه خود از برنامه‌های وزارت ارشاد در تخصیص اعتبارات انتقاد کرد و گفت: سینماهای نقده و اشنویه تعطیل شده ولی جشن‌های میلیونی می‌گیرند. https://cdn.icana.ir/d/019/2545.jpg سینمای,نقده,را,درست,نمی‌کنند,اما,جشن‌های,میلیونی,برگزار,می‌کنند Icana

"علی زنجانی حسنلویی" در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir) در تشریح تذکر کتبی خود به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درخصوص عدم استفاده از سینماهای نقده و اشنویه گفت: ما دو سینما در نقده و یکی در اشنویه داریم که هر سه آنها در حال ریزش و تخریب شدن است، زیرا ساختمان آن مورد استفاده قرار نگرفته و به مرور زمان فرسوده شده است.

نماینده مردم نقده و اشنویه در مجلس افزود: ما حتی راضی شدیم برخی پیمانکاران را که هزینه کمتری دریافت می‌کردند، بیاوریم تا اینجا را سامان دهند و از مسوولان وزارت خواستیم که پول این مکان را نگیرند و این پیمانکاران به صورت قسطی پول آن را بدهند تا آنجا راه‌اندازی شود و حتی خواستیم اگر نمی‌توانند این سینماها را تغییر وضعیت بدهند تا برای چند نفر اشتغال‌زایی شود اما متاسفانه تا به امروز نتیجه نگرفتیم.

وی با بیان اینکه دو سال پیش این تذکر به وزیر داده شد، اظهار کرد: ما از وزیر پیگیری کردیم اما نمی‌دانم چه قضیه‌ای در جریان است که از این سینماها استفاده نمی‌کنند و اصلا نمی‌خواهند وارد این بحث شوند.

عضو کمیسیون اجتماعی تاکید کرد: من به عنوان نماینده ملت در قبال مردم و بیت‌المال مسوول هستم و نهایتا تا یک ماه دیگر صبر خواهم کرد و در صورتی که ترتیب اثر داده نشود، خودم با مسوولین محلی خواهم رفت و سینماها را باز می‌کنیم و تحویل مردم آنجا می‌دهیم که خودشان کارشان را به انجام برسانند.

وی با اشاره به اینکه سینما یک محیط فرهنگی است و می‌توان از آن استفاده‌های بهتری کرد، اضافه کرد: ما ادعا داریم نظام جمهوری اسلامی در خصوص مسائل فرهنگی هزینه می‌کند، پس اینها کجاست؛ یکی از کارهایی که باید حتما بکنند این است که سینمای شهرستان را که بلاتکلیف افتاده است، راه‌اندازی کنند و آنها را احیا کند که سرمایه بیت‌المال است.

زنجانی حسنلویی با بیان اینکه نقده دو سینما داشت که تاکنون بالغ بر 10 سال است که تعطیل شده و بلاتکلیف مانده است، افزود: چرا باید پول بیت‌المال در جای دیگری هزینه کنند؛ هزینه ما در بخش فرهنگ این شده که جشنی بگیرند، میلیون‌ها تومان پول را حیف و میل کنند و فکر کنند کار فرهنگی انجام داده‌اند در حالی‌که این سینماها که پول می‌شود و می‌توان آن را احیا کرد و کار فرهنگی انجام داد، بی‌سروسامان مانده است. 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet