ولادت حضرت امام رضا (ع)
1390/02/16 10:26:00
سرویس سیاسی
حسن‌پور:

باید در تمام زمینه‌ها گوش به فرمان رهبری باشیم

نماینده مردم سیرجان و بردسیر تاکید کرد: فصل‌الخطاب همه افراد باید مقام معظم رهبری باشند؛ چرا که ایشان بیشتر از هر شخص دیگری به امور وافق هستند.
باید در تمام زمینه‌ها گوش به فرمان رهبری باشیم نماینده مردم سیرجان و بردسیر تاکید کرد: فصل‌الخطاب همه افراد باید مقام معظم رهبری باشند؛ چرا که ایشان بیشتر از هر شخص دیگری به امور وافق هستند. https://cdn.icana.ir/d/019/390.jpg باید,در,تمام,زمینه‌ها,گوش,به,فرمان,رهبری,باشیم Icana

 شهباز حسن‌پور عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی و نماینده مردم سیرجان و بردسیر مصاحبه‌خود با خبرنگار نگارستان را با تاکید بر ضرورت تشکیل وزارتخانه مجلس شروع کرد.

 در ادامه مصاحبه این نماینده مجلس از نظرتان می‌گذرد:

وزارتخانه ورزش، نیاز امروز جامعه

شهباز حسن‌‌پور ضمن اشاره به این‌که ورزش در کشور ما باید جایگاه بیشتری نزد افکار عمومی و افراد جامعه پیدا کند، گفت: در تمام دنیا کشورها برای ترغیب مردم به ورزش تمهیداتی می‌اندیشند و برای ورزشکاران خود هم تسهیلاتی را در نظر می‌گیرند؛ به‌نظر من وزارتخانه ورزش نیاز امروز جامعه است تا بتوان بودجه ورزش را عدالتمندانه‌تر در کشور توزیع کرد و همچنین با تشکیل این وزارتخانه می‌توانیم از پتانسیل ورزشی جوانانمان استفاده بهتری ببریم. با تشکیل وزارتخانه ورزش پاسخگویی مسئولان در موارد شبه‌انگیز سریع‌تر انجام می‌شود و دیگر مشکلی به نام عدم‌پاسخگویی احتمالی وجود نخواهد داشت.

وی در ادامه افزود: مردم شک نداشته باشند که دولت وزارتخانه ورزش را تشکیل می‌دهد و رئیس‌جمهور هم وزیر ورزش را معرفی خواهدکرد، چرا که مجلس آن‌را تصویب کرده و حتما باید این اتفاق مثبت رخ دهد تا در آینده بیشتر از موفقیت‌های ورزشکاران کشورمان در سطوح بین‌المللی بشنویم.

حسن‌پور همچنین گفت: با شناختی که از توانمندی‌های آقای سعیدلو دارم فکر می‌کنم در حال حاضر بهترین گزینه برای وزارت ورزش ایشان باشند.

وی گفت: حتی در نشستی که با آقای سعیدلو داشتم از وی خواهش کردم که خودشان جهت حل و فصل موضوع اقداماتی را انجام دهند و حتی از ایشان درخواست کردم برای تشکیل وزارتخانه ورزش با رئیس‌جمهور رایزنی‌های لازم را انجام دهند و محسنات این وزارتخانه را برای ایشان بازگو کنند؛ به‌نظر من مجلس هم آمادگی رای دادن به وزیر پیشنهادی دولت برای تصدی وزارت ورزش را دارد و صلاح نیست دولت بیش از این در این زمینه تعلل کند.

حسن‌پور با اشاره به این‌که بیگانگان از اتفاقات رخ‌داده برای وزارت اطلاعات سوءاستفاده کردند و در شرایط کنونی هیچ‌کس نباید گزک دست آنها بدهد، گفت: اعتقاد بنده بر این است که فصل‌الخطاب همه افراد باید مقام معظم رهبری باشند چرا که ایشان بیشتر از هر شخص دیگری به امور وافق هستند و همان‌طور که در گذشته با حمایت از ایشان انقلاب مسیر خود را به درستی طی کرده، در این شرایط هم فقط باید در تمام زمینه‌ها گوش‌ به‌فرمان ایشان باشیم تا گزندی به انقلاب اسلامی نرسد.

وی افزود: همه باید تابع قانون باشیم، در قانون هم وظایف مشخص شده و قانون اساسی جایگاه مقام ولایت عظمی‌ را در کشور کاملا شفاف و مشخص بیان کرده‌ است. امیدوارم رسانه‌ها به اختلافات دامن نزنند و بیشتر از هر زمانی به یکپارچگی و وحدت مسئولان تحت نظر مقام معظم رهبری کمک کنند.

کمیسیون اقتصادی روزهای خوبی را پشت‌سر می‌گذارد

شهباز حسن‌پور عضو کمیسیون اقتصادی با اشاره به این‌که در سال جهاد اقتصادی این کمیسیون روزهای خوبی را پشت سر می‌گذارد، گفت: در طول 100 سال گذشته چنین زمین‌های فراهم نبوده که همه فکر و هم‌وغم مسئولان، مجلس و مردم به اقتصاد کشور باشد.

وی افزود: با نامگذاری آگاهانه مقام معظم رهبری خیر و برکت مضاعفی شامل حال کمیسیون اقتصادی شده و همه صاحب‌نظران و اندیشمندان اقتصادی به کمک اقتصادی کشور آمده‌اند. کمیسیون اقتصادی در سال‌های گذشته دغدغه‌های زیادی داشته که امیدوارم انشاالله امسال از دغدغه‌های این کمیسیون کاسته شود و بتوانیم سال خوبی را برای مردم رقم بزنیم.

 

نشست با وزیر جهاد کشاورزی

شهباز حسن‌پور نماینده مردم سیرجان و بردسیر با اشاره به این‌که در استان کرمان کمبود آب مردم و خصوصا کشاورزان را با مشکلاتی مواجه کرده، گفت: در نشستی با وزیر جهاد کشاورزی از اهمیت آب و کمبود آن و مشکلات پیش‌آمده برای مردم و خصوصا قشر کشاورز و زحمتکش این استان صحبت کردیم که توافق شد برای آبیاری نوین (تحت فشار) هیچ محدودیتی برای اختصاص بودجه به استان کرمان وجود نداشته باشد و تمام کشاورزان می‌توانند از تسهیلات اختصاص یافته برای آبیاری نوین استفاده کنند. این کار صرفه‌جویی در آب کشاورزی را به حداقل می‌رساند و قطعا پیامدهای مثبتی را برای کشاورزی استان در پی خواهد داشت.

حسن‌پور همچنین گفت: روز دوشنبه با معاونین وزیر نیرو جلسه‌ای داشتیم که بیشتر بحث‌های مطرح شده پیرامون موضوع مهم و حساس برق بود. بر‌ق‌رسانی به روستاها و چاه‌های کشاورزی مد نظر ما در این جلسه بود که خوشبختانه مقرر شد امسال افزایش بیش از 200 درصدی برق‌رسانی به چاه‌های کشاورزی را شاهد باشیم، همچنین روستاهای بالای 10 خانوار هم مقرر شد از نعمت برق برخوردار شوند که امیدوارم این اتفاقات برای مردم خوب استان کرمان رخ بدهد.

 

اتاق بازرگانی باید نقش اصلی خود در اقتصاد استان را ایفا کند

شهباز حسن‌پور ضمن اشاره به نخستین نشست مجمع نمایندگان استان با اعضای جدید اتاق بازرگانی استان کرمان، گفت: پارلمان خصوص استان یا همان اتاق بازرگانی باید بیشترین و اصلی‌ترین نقش را در رشد و شکوفایی اقتصاد استان کرمان ایفا کند.

وی همچنین گفت: در این نشست از اعضای جدید اتاق بازرگانی خواستم با توجه به اعتمادی که بخش خصوصی به شما دارد سعی کنید نماینده خوبی برای این بخش باشید. امسال سازماندهی تشکل‌های خصوصی در استان باید به بهترین شکل انجام شود و اعضای اتاق بازرگانی می‌توانند بهترین مشاوره جهت برنامه‌ریزی خوب برای هر سه قوه باشند، همچنین از اعضای جدید اتاق بازرگانی خواستم اینگونه جلسات و تعاملات ادامه داشته باشد تا شاهد رشد و شکوفایی اقتصادی استان کرمان باشیم.

حسن‌پور در بخش دیگری از مصاحبه‌خود به عدم‌حضور اتاق بازرگانی استان کرمان در سایر کشورها اشاره کرد و گفت: از اعضای جدید اتاق بازرگانی استان درخواست کردم برقراری روابط بین‌الملل را از طرف این اتاق در دستور کار خود قرار دهند، چرا که استان کرمان می‌تواند در صادرات محصولات کشاورزی و صنایع‌دستی و معدنی حرف‌های زیادی در سطح بین‌الملل داشته باشد و باید از این پتانسیل استان به نحو احسن استفاده کرد.

وی همچنین گفت: از اعضا خواستم با اندیشیدن تدابیر خاص یک نشاط قابل توجهی را به بخش خصوص تزریق کنند و مشوق این بخش برای سرمایه‌گذاری در استان باشند. همچنین درخواستم از اعضای جدید اتاق بازرگانی این بود که حداقل 10 طرح بزرگ استان را شناسایی کرده و به استانداری و مقامات مربوطه جهت بررسی معرفی کنند و در ادامه هم تدوین سند توسعه اقتصادی استان در سال جدید را از اعضا خواستار شدم.

حسن‌پور در پایان گفت: ابتدای این مراسم آقای مهندس جلال‌پور گزارش مشروحی راجع به اتاق بازرگانی استان به اعضا و مجمع نمایندگان ارائه دادند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet