هدر موبایل
1390/02/11 17:23:30
سرویس صحن
کواکبیان در اخطار قانون اساسی:

عضویت اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها در شرکت‌های مهندسی و پژوهشی مغایر برنامه پنجم است

نماینده مردم سمنان در اخطار قانونی عضویت استادان دانشگاه در سهام شرکت‌های مهندسی و پژوهشی مشاور را برخلاف برنامه پنجم دانست و تاکید کرد: این بند نیاز به دوسوم رای دارد.
عضویت اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها در شرکت‌های مهندسی و پژوهشی مغایر برنامه پنجم است نماینده مردم سمنان در اخطار قانونی عضویت استادان دانشگاه در سهام شرکت‌های مهندسی و پژوهشی مشاور را برخلاف برنامه پنجم دانست و تاکید کرد: این بند نیاز به دوسوم رای دارد. https://cdn.icana.ir/d/019/1847.jpg عضویت,اعضای,هیات,علمی,دانشگاه‌ها,در,شرکت‌های,مهندسی,و,پژوهشی,مغایر,برنامه,پنجم,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت(www.icana.ir)، "مصطفی کواکبیان" در جلسه علنی امروز مجلس - یکشنبه11 اردیبهشت - و در ادامه بررسی بخش هزینه‌ای لایحه بودجه 90 نسبت به بند 20 این لایحه اخطار اصل 41 قانون اساسی را داد.

رئیس فراکسیون دانشگاهیان مجلس افزود: بند 20 برخلاف برنامه پنجم است و نیاز به دوسوم رای دارد.

"علی لاریجانی" رئیس مجلس اخطار کواکبیان را وارد ندانست و گفت: یک استاد دانشگاه می‌تواند عضو هیات مدیره شرکت‌های پژوهشی باشد و این امر در اصل 41 قانون اساسی منع نشده است.

در بند 20 لایحه بودجه 90 آمده است: اعضای هیئت علمی آموزشی و پژوهشی شاغل در دانشگاه‌ها با اطلاع مدیریت دانشگاه برای دارا بودن سهام یا سهم‌الشرکه عضویت در هیئت مدیره شرکت‌های پژوهشی و مهندسین مشاور مشمول قانون راجع به منع مداخله وزرا و نمایندگان مجلسین و کارمندان در معاملات دولتی و کشوری مصوب 1337/10/2 نیستند.

همچنین به موجب اصل 141 قانون اساسی:

رئیس‏جمهور، معاونان‏ رئیس‏جمهور، وزیران‏ و کارمندان‏ دولت‏ نمی‏توانند بیش‏ از یک‏ شغل‏ دولتی‏ داشته‏ باشند و داشتن‏ هر نوع‏ شغل‏ دیگر در مؤسساتی‏ که‏ تمام‏ یا قسمتی‏ از سرمایه‏ آن‏ متعلق‏ به‏ دولت‏ یا مؤسسات‏ عمومی‏ است‏ و نمایندگی‏ مجلس‏ شورای‏ اسلامی‏ و وکالت‏ دادگستری‏ و مشاوره‏ حقوقی‏ و نیز ریاست‏ و مدیریت‏ عامل‏ یا عضویت‏ در هیأت‏مدیره‏ انواع‏ مختلف‏ شرکتهای‏ خصوصی‏، جز شرکتهای‏ تعاونی‏ ادارات‏ و مؤسسات‏ برای‏ آنان‏ ممنوع‏ است‏. سمتهای‏ آموزشی‏ در دانشگاه‏ها و مؤسسات‏ تحقیقاتی‏ از این حکم‏ مستثنی‏ است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet