هدر موبایل
1390/02/11 17:40:15
سرویس صحن
لاریجانی در پاسخ به تذکر توکلی و شهرزاد:

استثنای هیئت علمی دانشگاه‌ها از مداخله در معاملات دولتی و کشوری خلاف قانون برنامه نیست

رئیس مجلس شورای اسلامی استثناء هیئت علمی دانشگاه ها از مداخله در معاملات دولتی و کشوری را خلاف قانون برنامه پنجم توسعه ندانست.
استثنای هیئت علمی دانشگاه‌ها از مداخله در معاملات دولتی و کشوری خلاف قانون برنامه نیست رئیس مجلس شورای اسلامی استثناء هیئت علمی دانشگاه ها از مداخله در معاملات دولتی و کشوری را خلاف قانون برنامه پنجم توسعه ندانست. https://cdn.icana.ir/d/019/7.jpg استثنای,هیئت,علمی,دانشگاه‌ها,از,مداخله,در,معاملات,دولتی,و,کشوری,خلاف,قانون,برنامه,نیست Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت(www.icana.ir)، در جلسه علنی امروز عصر مجلس - یکشنبه 11 اردیبهشت - و در ادامه بررسی جزئیات بخش هزینه ای لایحه بودجه 90 "احمد توکلی" نماینده تهران و "محمدکریم شهرزاد" نماینده اصفهان، بند 20 این لایحه را مخالف ماده 17 قانون برنامه پنجم و اصل 141 قانون اساسی ارزیابی کردند و خواستار اخذ 2 سوم آرا برای تصویب آن شدند اما "علی لاریجانی" رئیس مجلس شورای اسلامی تایید بند یاد شده را خلاف برنامه و قانون اساسی ندانست و گفت: تایید این بند نیاز به اخذ 2 سوم رای ندارد.

در بند 20 آمده است؛ اعضای هیات آموزشی و پژوهشی شاغل در دانشکده ها با اطلاع مدیریت دانشکده برای دارا بودن سهام یا سهم الشرکه عضویت در هیات مدیره شرکت های پژوهشی و مهندسین مشاور، مشمول قانون راجع به منع داخله وزرا و نمایندگان مجلسین وکارمندان در معاملات دولتی و کشوری مصوب 2/10/1337 نیستند.

اصل 141 قانون اساسی نیز تصریح دارد؛ رئیس‏جمهور، معاونان‏ رئیس‏جمهور، وزیران‏ و کارمندان‏ دولت‏ نمی‏توانند بیش‏ از یک‏ شغل‏ دولتی‏ داشته‏ باشند و داشتن‏ هر نوع‏ شغل‏ دیگر در مؤسساتی‏ که‏ تمام‏ یا قسمتی‏ از سرمایه‏ آن‏ متعلق‏ به‏ دولت‏ یا مؤسسات‏ عمومی‏ است‏ و نمایندگی‏ مجلس‏ شورای‏ اسلامی‏ و وکالت‏ دادگستری‏ و مشاوره‏ حقوقی‏ و نیز ریاست‏ و مدیریت‏ عامل‏ یا عضویت‏ در هیأت‏مدیره‏ انواع‏ مختلف‏ شرکتهای‏ خصوصی‏، جز شرکتهای‏ تعاونی‏ ادارات‏ و مؤسسات‏ برای‏ آنان‏ ممنوع‏ است‏. سمتهای‏ آموزشی‏ در دانشگاه‏ها و مؤسسات‏ تحقیقاتی‏ از این حکم‏ مستثنی‏ است.

در تبصره 4 ماده 17 قانون برنامه پنجم توسعه نیز آمده است؛ اعضای هیات علمی می توانند با موافقت هیات امناء همان دانشگاه نسبت به تشکیل موسسات و شرکت های صددرصد خصوصی دانش بنیان اقدام و یا در این موسسات و شرکت ها مشارکت نمایند. این موسسات و شرکت ها برای انعقاد قرارداد پژوهشی مستقیم و یاغیرمستقیم با دستگاه های اجرائی، مشمول قانون منع مداخله کارکنان در معاملات دولتی و تغییرات بعدی آن نیستند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet