هدر موبایل
1390/02/12 14:31:09
سرویس سیاسی
الهیان خبرداد:

دیدار وزیران خارجه ایران و مصر در اجلاس آینده غیرمتعهدها

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از دیدار وزیر امورخارجه ایران و مصر در اجلاس آینده غیر متعهد‌ها در اندونزی خبرداد.
دیدار وزیران خارجه ایران و مصر در اجلاس آینده غیرمتعهدها عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از دیدار وزیر امورخارجه ایران و مصر در اجلاس آینده غیر متعهد‌ها در اندونزی خبرداد. https://cdn.icana.ir/d/019/1285.jpg دیدار,وزیران,خارجه,ایران,و,مصر,در,اجلاس,آینده,غیرمتعهدها Icana

"زهره الهیان" در گفت‌و‌گو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir)،  به راجع به بازگشایی سفارتخانه‌های ایران و مصر در قاهره و تهران، ‌ گفت: بعداز پیروزی قیام ملت مسلمان مصر که منجر به برکناری "حسنی مبارک" از قدرت شد هم اکنون شرایط برای برقراری روابط دیپلماتیک بین تهران و قاهره بیش از گذشته فراهم شده است.
نماینده تهران، ری، اسلامشهر و شمیرانات در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر لزوم افزایش سطح روابط سیاسی بین ایران و مصر، تصریح کرد: کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در چندین جلسه این موضوع را بررسی کرد و نتیجه آن شد که دستگاه دیپلماسی باید برای ایجاد همکاری بین دو کشور تلاش بیشتری را از خود نشان دهد.
وی با بیان اینکه از سرگیری روابط میان مصر و ایران منجر به نزدیکی دو ملت به لحاظ فرهنگی و اعتقادی می‌شود، افزود: از آنجا که این مسئله برای مجلس و دستگاه دیپلماسی بسیار اهمیت دارد، بازگشایی سفارتخانه‌ها اولین گام برای تحقق هدف یاد شده خواهد بود.
رئیس کمیته حقوق بشر کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اظهار کرد: مقامات مصری هم اکنون تحت فشار آمریکا و رژیم صهیونیستی قرار دارند تا مبادا فکر نزدیک شدن به ایران را در سر بپرورانند؛ اما واقعیت آن است که عزم دو کشور برای ارتقای تعامل و همکاری دوجانبه جزم است.
وی ادامه داد: وزیر خارجه مصر و ایران در اجلاس آینده غیرمتعهد‌ها در اندونزی با یکدیگر ملاقات می‌کنند تا بحث افزایش سطح روابط سیاسی و دیپلماتیک دو کشور را به صورت جدی‌تر مورد ارزیابی و تبادل نظر قرار دهند.
ایران بیش از ۳۰ سال پیش به دلیل توافقنامه صلح مصر و رژیم صهیونیستی (قراردادکمپ دیوید)، روابط دیپلماتیک خود را با قاهره قطع کرد. هم اکنون روابط میان دو کشور در سطح دفتر حفاظت از منافع ایران و مصر در قاهره و تهران است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet