ولادت حضرت امام رضا (ع)
1390/02/12 15:05:01
سرویس سیاسی

واکنش رئیس پارلمان کویت به اظهارات سرلشکر فیروزآبادی

رئیس پارلمان کویت به اظهارات اخیر سرلشکر فیروزآبادی درباره منطقه خلیج فارس واکنش نشان داد.
واکنش رئیس پارلمان کویت به اظهارات سرلشکر فیروزآبادی رئیس پارلمان کویت به اظهارات اخیر سرلشکر فیروزآبادی درباره منطقه خلیج فارس واکنش نشان داد. https://cdn.icana.ir/d/019/4136.jpg واکنش,رئیس,پارلمان,کویت,به,اظهارات,سرلشکر,فیروزآبادی Icana

به گزارش خانه ملت (www.icana.ir) به نقل از روزنامه القبس چاپ کویت، "جاسم الخرافی" رئیس پارلمان کویت دیروز یکشنبه در واکنش به اظهارات اخیر سرلشکر "حسن فیروزآبادی" رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ایران گفت: از برادران ایرانی می خواهم حسن همجواری را رعایت کنند واز بیان این گونه اظهارات منفی بپرهیزند.
الخرافی اضافه کرد: این گونه اظهارات با تمایل ایران برای گسترش روابط با کشورهای جنوب خلیج فارس متناقض است. این اظهارات ممکن است بر روابط سیاسی با کشورهای همسایه تاثیر منفی بگذارد.
ایران  بارها ضمن رد دخالت در امور داخلی دیگر کشورها، خواستار برقراری روابطی برپایه احترام متقابل با همسایگان خود شده است.
کمیسیون دفاعی پارلمان کویت نیز با اعلام برگزاری نشست فوق العاده ای برای بررسی شرایط امنیت منطقه و اظهارات مقامات ایرانی از دولت کویت خواست موضع شفاف خود در قبال ایران اعلام کند.
رسانه های کویتی اخیرا به نقل از فیروزآبادی مدعی شده اند که وی گفته است "خلیج فارس، هویت و منابع آن متعلق به ایران و در مالکیت این کشور هستند. کشورهای جنوب خلیج فارس، دیکتاتورهای عربی هستند."
واکنش مقامات کویتی در حالی است که اسناد بین المللی و نقشه های تاریخی و قدیمی، همگی نام تاریخی خلیج فارس را تایید می کنند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet