ولادت حضرت امام رضا (ع)
1390/02/12 09:48:33
سرویس صحن
مجلس تصویب کرد:

الزام شرکت‌های آلاینده به پرداخت عوارض آلایندگی به شهرداری‌ها

نمایندگان شرکت‌هایی را که فعالیت آنها موجب آلودگی و تخریب محیط زیست است را به پرداخت اعتبارهای لازم برای جبران آلودگی‌های زیست محیطی موظف کردند.
الزام شرکت‌های آلاینده به پرداخت عوارض آلایندگی به شهرداری‌ها نمایندگان شرکت‌هایی را که فعالیت آنها موجب آلودگی و تخریب محیط زیست است را به پرداخت اعتبارهای لازم برای جبران آلودگی‌های زیست محیطی موظف کردند. https://cdn.icana.ir/d/019/1268.jpg الزام,شرکت‌های,آلاینده,به,پرداخت,عوارض,آلایندگی,به,شهرداری‌ها Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، در جلسه علنی امروز (دوشنبه 12 اردیبهشت) مجلس در ادامه بررسی لایحه بودجه 90، نمایندگان ماده 25 این لایحه را بررسی و تصویب کردند.

بر اساس این مصوبه مجلس، شرکت‌های موضوع ماده 5 قانون خدمات کشوری مصوب سال 8/7/1386 که فعالیت آنها موجب آلودگی و تخریب محیط زیست است به ویژه شرکت‌های فعال در امور نفت و گاز مکلف شدند افزون‌بر پرداخت عوارض آلایندگی به شهرداری‌ها و دهیاری‌ها، اعتبارات لازم برای جلوگیری و جبران آلودگی‌های زیست محیطی را از محل منابع خود و با هماهنگی سازمان حفاظت محیط زیست و معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهوری هزینه کنند.

به موجب ماده 50 قانون خدمات مدیریت کشوری دستگاه‌های اجرایی شامل همه وزارتخانه‌ها، مؤسسه‌های دولتی، مؤسسه‌ها یا نهادهای عمومی غیردولتی شرکت‌های دولتی و همه دستگاه‌هایی که شمول قانون به آنها مستلزم ذکر و یا تصریح نام است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet