هدر موبایل
1390/02/12 10:52:11
سرویس صحن
در نامه ای به معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور صورت گرفت

اخطار مجلس به دولت برای معرفی وزیر راه و ترابری

رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر مصطفی کواکبیان گفت: زمان برای معرفی وزیر راه و ترابری تمام شده است و این موضوع را در نامه ای به معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور یادآوری شده‌ است.
اخطار مجلس به دولت برای معرفی وزیر راه و ترابری رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر مصطفی کواکبیان گفت: زمان برای معرفی وزیر راه و ترابری تمام شده است و این موضوع را در نامه ای به معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور یادآوری شده‌ است. https://cdn.icana.ir/d/019/4223.jpg اخطار,مجلس,به,دولت,برای,معرفی,وزیر,راه,و,ترابری Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت (www.icana.ir) در جلسه علنی امروز ـ دوشنبه 12 اردیبهشت ـ مصطفی کواکبیان با استناد به اصل 135 قانون اساسی اخطار داد رئیس جمهور برای وزارتخانه ها تنها به مدت سه ماه می تواند سرپرست تعیین کند و در حالی که 12 بهمن سال 89 وزیر راه و ترابری استیضاح شده و سرپرست برای آن تعیین شده است مدت قانونی سه ماه امروز تمام می شود.

نماینده مردم سمنان و مهدیشهر در مجلس با تاکید بر این که سرپرست وزارت راه از فردا جنبه قانونی ندارد از رئیس مجلس شورای اسلامی خواست اقدامی انجام دهند تا هر چه سریعتر وزیر مربوطه معرفی شود.

کواکبیان همچنین بر معرفی هر چه سریعتر وزیر ورزش و جوانان تاکید کرد.

علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان این که ما اقدامات لازم را انجام داده ایم گفت: به معاون برنامه ریزی نظارت راهبردی رئیس جمهور نامه ای نوشته اند که زمان قانونی سه ماه تمام شده و وزیر باید معرفی شود.

وی همچنین به بحث ادغام وزارتخانه ها اشاره کرد و گفت: آنچه در قانون آمده ادغام وزارتخانه ها و کاهش آنها به 17 وزارتخانه است و لازم است که وظایف جدید در مجلس تصویب شود و وزرا مجددا رای اعتماد بگیرند زیرا مجلس به وزیرهای قبلی با شرح وظایف پیشین رای داده است.

نماینده مردم قم در همچنین تاکید کرد: زمان معرفی وزیر راه و ترابری تمام شده است و امروز باید وزیر مربوطه معرفی شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet