هدر موبایل
1390/02/13 09:31:50
سرویس فرهنگی
علیرضا سلیمی:

نمایشگاه کتاب به محلی برای تجارت کتاب تبدیل شده است

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شرایط فعلی نمایشگاه کتاب را فرصت مناسبی برای بهره‌برداری سودجویان دانست و تاکید کرد: در حال حاضر شاهد تجارت گسترده کتاب در نمایشگاه‌ بین المللی کتاب هستیم و افراد سودجو بدون نظارت مسئولان در حال ایجاد بازار سیاه در بخش کتاب هستند.
نمایشگاه کتاب به محلی برای تجارت کتاب تبدیل شده است عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شرایط فعلی نمایشگاه کتاب را فرصت مناسبی برای بهره‌برداری سودجویان دانست و تاکید کرد: در حال حاضر شاهد تجارت گسترده کتاب در نمایشگاه‌ بین المللی کتاب هستیم و افراد سودجو بدون نظارت مسئولان در حال ایجاد بازار سیاه در بخش کتاب هستند. https://cdn.icana.ir/d/019/4232.jpg نمایشگاه,کتاب,به,محلی,برای,تجارت,کتاب,تبدیل,شده,است Icana

"علیرضا سلیمی" در گفت‌و‌گو با خبرنگار خانه ملت(www.icana.ir)، در تشریح فراز و فرود‌های مسائل فرهنگی نمایشگاه کتاب در سال‌های گذشته گفت: رویکرد‌های مختلف نمایشگاه کتاب در سال‌های گذشته فراز و فرود‌های مختلفی داشته است و در بعضی موارد پیشرفت کرده و در بسیاری از موارد نیز همت بیشتری برای تحقق اهداف لازم است.

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی نمایشگاه کتاب را بستری برای توسعه فرهنگ کتاب‌خوانی توصیف و تصریح کرد: اولین پرسش در ارزیابی دست‌آورد‌های نمایشگاه کتاب در سال‌های گذشته میزان افزایش فرهنگ مطالعه کتاب در جامعه و گسترش نهضت کتاب‌خوانی مطابق منویات رهبر معظم انقلاب بوده است و اینکه تا چه اندازه به آن اهداف مدنظر دست یافته است.

عضو فراکسیون روحانیون مجلس شرایط فعلی نمایشگاه کتاب را فرصت مناسبی برای بهره‌برداری سودجویان دانست و افزود: در حال حاضر شاهد تجارت گسترده کتاب در نمایشگاه‌های بین المللی کتاب هستیم و افراد سودجو بدون نظارت مسئولان در حال ایجاد بازار سیاه در بخش کتاب هستند.

سلیمی با انتقاد از کتاب‌های نامناسب و بی‌کیفیتی که در نمایشگاه کتاب دیده می‌شود، خاطر نشان کرد: جای تاسف دارد که عده‌ای از افراد کتاب‌های بی‌کیفیت خود را به وزارت ارشاد و دولت می‌فروشند و فقدان ممیزی در این عرصه بسیار ملموس است.

وی ایجاد تسهیلات خرید کتاب برای نخبگان را از فعالیت‌های قابل تقدیر در سال‌های گذشته معرفی و تاکید کرد: تسهیلات بخش نخبگان باید پررنگ‌تر باشد تا این افراد بدون نگرانی بتوانند به منابع علمی دسترسی داشته باشند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس حضور انتشارات خارجی، تبلیغات مناسب و ایجاد بستر نشر بیشتر کتاب را از اهداف نیازمند تقویت و توجه نمایشگاه معرفی و تاکید کرد: تولید کتاب در کشور ما باید افزایش یابد و مقایسه ما باید با خودمان صورت گیرد چرا که در حال حاضر آمار تولید کتاب در داخل را با کشور‌های کوچک مقایسه و این تفکر غلط را پیدا می‌کنیم که از لحاظ تولید در جایگاه مناسبی هستیم.

وی معرفی مولفین بر‌تر، لحاظ بخشی مطبوعات تخصصی در نمایشگاه کتاب را از محور‌هایی دانست که باید در نمایشگاه ایجاد شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet