هدر موبایل
1390/02/12 14:48:15
سرویس صحن

آغاز جلسه علنی نوبت عصر مجلس؛ 12 اردیبهشت‌ماه

جلسه علنی عصر امروز - دوشنبه - مجلس شورای اسلامی که اختصاص به بررسی جزئیات لایحه بودجه سال ۹۰ دارد، آغاز شد.
آغاز جلسه علنی نوبت عصر مجلس؛ 12 اردیبهشت‌ماه جلسه علنی عصر امروز - دوشنبه - مجلس شورای اسلامی که اختصاص به بررسی جزئیات لایحه بودجه سال 90 دارد، آغاز شد. https://cdn.icana.ir/d/019/4109.jpg آغاز,جلسه,علنی,نوبت,عصر,مجلس؛,12,اردیبهشت‌ماه Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت(www.icana.ir)، "علی لاریجانی" رئیس مجلس شورای اسلامی در ساعت 14 و  45 دقیقه زنگ آغاز جلسه علنی عصر امروز- 12 اردیبهشت ماه -  نهاد قانونگذاری کشور را به صدا درآورد.

رسیدگی به لایحه بودجه 90 از روز سه شنبه – 6 اردیبهشت ماه - در صحن علنی مجلس شورای اسلامی با ارائه گزارش کمیسیون تلفیق از سوی "محمد مهدی مفتح" سخنگوی این کمیسیون آغاز شد.

نمایندگان در روز سه شنبه پس از پایان سخنان 20 نماینده موافق و مخالف، نماینده دولت و سخنگوی کمیسیون تلفیق، کلیات این لایحه را با 149 رای موافق، 61 رای مخالف و 9 رای ممتنع  تصویب کرده و  شروع به بررسی جزئیات این لایحه کرده و بندهایی از آن را تصویب کردند.

تا کنون بررسی بخش درآمدی لایحه بودجه 90 در صحن علنی تمام شده و از روز شنبه نمایندگان بررسی بخش هزینه ای این لایحه را آغاز کرده‌اند.

بررسی لایحه بودجه 90 در حالی در صحن علنی آغاز شده که دولت با 75 روز تأخیر بودجه سال 90 را اول اسفندماه سال جاری، به مجلس تقدیم کرد و کمیسیون‌های تخصصی از سوم همین ماه مطالعه لایحه پیشنهادی دولت را در دستور کار قرار دادند تا سرانجام کمیسیون تلفیق با 51 عضو برای سرعت دادن به رسیدگی به بودجه سال آینده به صورت غیر رسمی کار خود را آغاز کرد و در روز 22 اسفند کلیات سندمالی کل کشور در سال 90 را به رأی گذاشت.

با توجه به این که تصویب نهایی بودجه 90 پیش از سال امکان پذیر نبود، نمایندگان با توافق دولت، طرح دو فوریتی مبنی بر پرداخت تنخواهی افزون بر 20هزار میلیارد تومان از خزانه کشور برای اداره دو ماه نخست سال را روز23 اسفند به مجلس تقدیم کردند و شورای نگهبان با قانونی خواندن این طرح، مشکل مالی کشور در دو ماه نخست سال جدید را برطرف کرد.

به موجب ماده 216 آئین نامه داخلی مجلس، دولت موظف است لایحه بودجه سالانه کل کشور را حداکثر تا پانزدهم آذرماه هر سال به مجلس تسلیم نماید.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet