هدر موبایل
1390/02/12 15:30:31
سرویس دیگر رسانه‌ها
قربانی:

در صورت ادغام وزارتخانه‌های راه و مسکن، شرح وظایف وزیر باید در مجلس تصویب شود

نماینده مردم قائنات در مجلس شورای اسلامی با اشاره به سخنان اخیر معاون پارلمانی رییس‌جمهور درباره اینکه ادغام وزارتخانه‌های راه و مسکن به وزیری نیکزاد نیازمند رای مجلس نیست، تاکید کرد که شرح وظایف وزارتخانه‌های ادغام شده و وزیر آن باید به تصویب مجلس برسد.
در صورت ادغام وزارتخانه‌های راه و مسکن، شرح وظایف وزیر باید در مجلس تصویب شود نماینده مردم قائنات در مجلس شورای اسلامی با اشاره به سخنان اخیر معاون پارلمانی رییس‌جمهور درباره اینکه ادغام وزارتخانه‌های راه و مسکن به وزیری نیکزاد نیازمند رای مجلس نیست، تاکید کرد که شرح وظایف وزارتخانه‌های ادغام شده و وزیر آن باید به تصویب مجلس برسد. https://cdn.icana.ir/d/019/55.jpg در,صورت,ادغام,وزارتخانه‌های,راه,و,مسکن،,شرح,وظایف,وزیر,باید,در,مجلس,تصویب,شود Icana

موسی قربانی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: در قانون برنامه پنجم و در جایی که مجلس، دولت را مکلف به ادغام وزارتخانه‌ها و کاهش تعداد آن از 21 به 17 کرده است همچنین آمده که شرح وظایف این وزارتخانه‌ها باید به تصویب مجلس برسد.

وی افزود: وقتی دو وزارتخانه قرار است با هم یکی شوند باید شرح وظایف آنها معلوم شود که این وزارتخانه‌ها چه کاری را می‌خواهند انجام دهند و این موضوع نیازمند مصوبه مجلس است.

قربانی در واکنش به اظهارات روز گذشته میرتاج‌الدینی معاون پارلمانی دولت، گفت: آقای میرتاج‌الدینی از وقتی به دولت رفته نظرات حقوقی‌اش قدری عجیب و غریب شده است.

این عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس در این باره تاکید کرد: برداشت مجلس این است که اولا ادغام وزارتخانه‌ها نیازمند تصویب شرح وظایف آن در مجلس است و بعد از ادغام زمانی که وزارتخانه جدید تشکیل شد قطعا وزیر آن هم باید از مجلس رای اعتماد بگیرد.

وی یادآور شد: وقتی وزارت راه و وزارت مسکن ادغام شوند و به وزارتخانه جدیدی تبدیل شود هم شرح وظایف این وزارتخانه نیازمند مصوبه مجلس است و هم وزیر آن باید از نمایندگان تصویب رای اعتماد بگیرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet