هدر موبایل
1390/02/13 09:44:36
سرویس سیاسی

پارلمان تایلند هفته جاری منحل می شود

نخست‌وزیر تایلند اعلام کرد هفته جاری پارلمان این کشور را منحل خواهد کرد.
پارلمان تایلند هفته جاری منحل می شود نخست‌وزیر تایلند اعلام کرد هفته جاری پارلمان این کشور را منحل خواهد کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/233.jpg پارلمان,تایلند,هفته,جاری,منحل,می,شود Icana

به گزارش خانه ملت(www.icana.ir)  به نقل از رویترز،‌ "آبهیست ویجاجیوا" نخست وزیر تایلند دیروز دوشنبه با تاکید بر اینکه انتخابات زودهنگام پارلمانی 26 ژوئن آینده (5 تیرماه) برگزار خواهد شد اعلام کرد پارلمان براساس برنامه قبلی هفته جاری منحل خواهد شد.
دادگاه قانون اساسی تایلند ضمن تضمین سلامت انتخابات پارلمانی آینده اظهار امیدواری کرد نتایج این انتخابات به تنش های سیاسی چند ماه اخیر در این کشور پایان دهد.
به گفته تحلیلگران سیاسی مسائل تایلند انتخابات زودهنگام پارلمانی این کشور می تواند آزمون مناسبی برای سنجش میزان مقبولیت دولت ائتلافی کنونی درمیان مردم باشد.
بر اساس قانون اساسی تایلند در صورت انحلال پارلمان راه برای برگزاری انتخابات پارلمانی در 45 تا 60 روز پس از اعلام انحلال هموار خواهد شد.
تصمیم انحلال پارلمان پس از افزایش فشارهای مخالفان در پارلمان علیه نخست وزیر اتخاذ شد.
نخست وزریر تایلند از سال 2008 تاکنون قدرت را در این کشور در دست دارد.
دولت فعلی می تواند تا پایان سال 2011 که زمان پایان دوره پارلمان فعلی است قدرت را در دست داشته باشد.
مخالفان دولت تایلند موسوم به "پیراهن قرمزها" که بانکوک پایتخت تایلند را از مارس تا ماه می 2010 در اختیار گرفته بودند دولت فعلی این کشور را فاقد مشروعیت می دانند و خواهان برگزاری انتخابات زودهنگام پارلمانی هستند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet