ولادت حضرت امام رضا (ع)
1390/02/12 17:49:00
سرویس صحن
انصاری در اخطار قانون اساسی:

اعتبار کتابخانه‌های یک شهر باید از درآمدهای شهرداری همان شهر پرداخت شود

نماینده زنجان و طارم در اخطار قانون اساسی خواستار پرداخت اعتبار کتابخانه های یک شهر از محل درآمدهای شهرداری همان شهر شد.
اعتبار کتابخانه‌های یک شهر باید از درآمدهای شهرداری همان شهر پرداخت شود نماینده زنجان و طارم در اخطار قانون اساسی خواستار پرداخت اعتبار کتابخانه های یک شهر از محل درآمدهای شهرداری همان شهر شد. https://cdn.icana.ir/d/019/673.jpg اعتبار,کتابخانه‌های,یک,شهر,باید,از,درآمدهای,شهرداری,همان,شهر,پرداخت,شود Icana

به گزارش خبرنگار خانه ملت(www.icana.ir)،  "جمشید انصاری" در جلسه علنی امروز عصر مجلس - دوشنبه 12 اردیبهشت - طی اخطاری به استناد اصل 55 قانون اساسی گفت: در بند 33 لایحه بودجه 90 آمده است که در صورتی که شهرداری یک شهر نیم درصد (0.5) سهم خود را به کتابخانه های عمومی آن شهر اختصاص ندهد معاونت برنامه ریزی و راهبردی رئیس جمهور می تواند آن را  از سر جمع اعتبارات مربوط به درآمد کل شهرداری ها پرداخت کند.

نماینده زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: پرداخت اعتبار به کتابخانه های یک شهر از محل سرجمع درآمد شهرداری ها اجحاف به سایر شهرها مخصوصا شهرهای زیر 12 هزار نفر جمعیت است.

علی لاریجانی رئیس مجلس در پاسخ به نماینده زنجان و طارم گفت: اخطار را وارد می دانم چون باید اعتبار یاد شده از محل درآمد خود آن شهرداری پرداخت شود نه از درآمد کل شهرداری های کشور. از این رو باید متن بند 33 لایحه بودجه 90 اصلاح شود.

نمایندگان اخطار قانون اساسی جمشید انصاری را با 147 رای موافق، 12 رای ممتنع و 8 رای مخالف از مجموع 195 نماینده حاضر در صحن تایید کردند.

در بند 33 لایحه بودجه 90 آمده بود : در اجرای ماده 6 قانون تأسیس و نحوه اداره کتابخانه‌های عمومی کشور مصوب 17/ 12/ 1389 و ماده 17 آئین‌نامه اجرایی آن، وزارت امور اقتصادی و دارایی (خزانه‌داری کل کشور) مکلف است بانظر معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور در صورت عدم پرداخت سهم نیم درصد کتابخانه‌های عمومی کشور از سرجمع اعتبارات مربوط به درآمد کل شهرداری‌ها از جمله سهم عوارض شهرداری‌ها از مالیات بر ارزش افزوده به پرداخت آن از محل اعتبارات متمرکز مربوط به شهرداری‌ها اقدام نماید.

همچنین اصل 55 قانون اساسی تصریح دارد: دیوان‏ محاسبات‏ به‏ کلیه‏ حسابهای‏ وزارتخانه‏ها، موسسات‏، شرکتهای‏ دولتی‏ و سایر دستگاه‏هایی‏ که‏ به‏نحوی‏ از انحاء از بودجه‏ کل‏ کشور استفاده‏ می‏کنند به‏ ترتیبی‏ که‏ قانون‏ مقرر می‏دارد رسیدگی‏ یا حسابرسی‏ می‏نماید که‏ هیچ‏ هزینه‏ای‏ از اعتبارات‏ مصوب‏ تجاوز نکرده‏ و هر وجهی‏ در محل‏ خود به‏مصرف‏ رسیده‏ باشد. دیوان‏ محاسبات‏، حسابها و اسناد و مدارک‏ مربوطه‏ را برابر قانون‏ جمع‌آوری‏ و گزارش‏ تفریغ بودجه‏ هر سال‏ را به‏ انضمام‏ نظرات‏ خود به‏ مجلس‏ شورای‏ اسلامی‏ تسلیم‏ می‏نماید. این‏ گزارش‏ باید در دسترس‏ عموم‏ گذاشته‏ شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet