هدر موبایل
1390/02/12 17:53:19
سرویس فرهنگی
حیدری:

آموزشیاران هم باید مورد حمایت قرار گیرند

نماینده مردم سقز و بانه تصریح کرد: لازم است دولت و مجلس در مباحث معیشتی معلمان هماهنگی و تعامل بیشتری داشته باشند و ترتیبی اتخاذ نمایند که معلمان نیز همچون قضات و اساتید آموزش عالی به‌صورت ویژه مورد حمایت قرار گیرند.
آموزشیاران هم باید مورد حمایت قرار گیرند نماینده مردم سقز و بانه تصریح کرد: لازم است دولت و مجلس در مباحث معیشتی معلمان هماهنگی و تعامل بیشتری داشته باشند و ترتیبی اتخاذ نمایند که معلمان نیز همچون قضات و اساتید آموزش عالی به‌صورت ویژه مورد حمایت قرار گیرند. https://cdn.icana.ir/d/019/4312.jpg آموزشیاران,هم,باید,مورد,حمایت,قرار,گیرند Icana

هفته معلم و سالروز شهادت استاد مطهری بهانه‌ای شد تا هفته نامه سوران نظرات فخرالدین حیدری نماینده سقز و بانه درباره مسائل و مشکلات این قشر را جویا شود.

 به‌طور کلی وضعیت فعلی قشر معلمان جامعه را چگونه ارزیابی می‌کنید؟

ضمن تبریک هفته معلم به فرهنگیان عزیز باید عرض کنم که نقش مهم و جایگاه معلمان در پرورش آینده‌سازان و نخبگان آینده کشور موجب می‌شود که حساسیت بیشتری برای تأمین حمایت‌های مادی و معنوی از معلمان توسط دولت و جامعه وجود داشته باشد، در این راستا مجلس نیز اقدامات خوبی برای جذب بهتر معلمان و رفع دغدغه‌های معیشتی آنان انجام داده و جا دارد دولت و مجلس در مباحث معیشتی هماهنگی و تعامل بیشتری داشته باشند و ترتیبی اتخاذ نمایند که معلمان نیز همچون قضات و اساتید آموزش عالی به‌صورت ویژه مورد حمایت قرار گیرند و حتی معلمان مناطق محروم و روستایی در اولویت قرار گیرند تا انگیزش لازم برای آموزش بهینه به دانش‌آموزان فراهم گردد.

ارزیابی شما از وضعیت آموزشیاران نهضت سوادآموزی چیست؟

آموزشیاران هم که بخشی از جامعه فرهنگیان محسوب می‌شوند باید مورد حمایت‌های بیشتری قرار گیرند و جا داشت که در آستانه روز معلم این عزیزان نیز بدون آزمون مورد پذیرش قرار می‌گرفتند، ضمن آنکه لازم است مجلس برای پاسداشت زحمات چندساله آموزشیاران در مصوبات خود توجه عمیق‌تری به وضعیت آنان نماید.

فکر می‌کنید شأن معلمان فعلی چه تفاوتی با گذشته دارد؟

فکر می‌کنم شأن معلمان نسبت به گذشته بهبود یافته و به‌عنوان یک قشر فرهنگی در جامعه شناخته می‌شوند.

وضعیت مجموعه‌های صنفی و تشکیلاتی معلمان را چگونه ارزیابی می‌کنید؟

این چنین مجموعه‌هایی در کشورمان چندان فعالیتی ندارند اما با توجه به این‌که خواستار مطالبات معلمان و حق و حقوق آنان هستند لازم است که توجه و مساعدت بیشتری از سوی دولت به آنان صورت گیرد.

رویکردهای وزیر فعلی آموزش و پرورش چگونه است؟

رویکردهای جدید آموزش و پرورش روشن است و فکر می‌کنم در حال کمک به وضعیت معلمان هستند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet