هدر موبایل
1390/02/13 07:39:00
سرویس بین الملل
فلاحت‎پیشه:

تعطیلی سفارت ایران در منامه کمک به حکومت‌های مرتجع منطقه است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در واکنش به مطرح شدن برخی شعارها مبنی بر تعطیل کردن سفارت ایران در منامه، گفت: تعطیل کردن سفارت ایران در منامه نه تنها هیچ منفعتی به دنبال نداشته که موجب سواستفاده حکومت‌های مرتجع نیز خواهد شد.
تعطیلی سفارت ایران در منامه کمک به حکومت‌های مرتجع منطقه است عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در واکنش به مطرح شدن برخی شعارها مبنی بر تعطیل کردن سفارت ایران در منامه، گفت: تعطیل کردن سفارت ایران در منامه نه تنها هیچ منفعتی به دنبال نداشته که موجب سواستفاده حکومت‌های مرتجع نیز خواهد شد. https://cdn.icana.ir/d/019/4125.jpg تعطیلی,سفارت,ایران,در,منامه,کمک,به,حکومت‌های,مرتجع,منطقه,است Icana

" حشمت‌الله فلاحت پیشه" در گفت وگو با خبرنگار خانه ملت(www.icana.ir)، گفت: جمهوری اسلامی ایران نباید وارد فضای ملتهب در عرصه سیاست خارجی خود در قبال دو کشور بحرین و عربستان شود.

نماینده مردم اسلام آباد غرب،دالاهور،‌کرندغرب،‌ گهواره و حمیل افزود: برخورد افراطی با موضوع تحولات بحرین و رفتارهای هیجانی نه تنها منفعتی را نصیب جمهوری اسلامی و ملت ستم دیده بحرین نمی‌کند که مضرات بسیاری را نیز در بر خواهد داشت.

وی با رد اقداماتی همچون تعطیلی سفارت‌خانه‌های ایران در منامه و ریاض، گفت: با تعطیلی سفارت‌خانه‌ ایران در بحرین ارتباط با مردم این کشور  قطع خواهد شد که این هیچ‌گونه فایده و منفعتی نخواهد داشت.

فلاحت پیشه تاکید کرد: وجود سفارت‌خانه در منامه هم موجب برقراری ارتباط با حکوت و دولتمردان بحرین شده و هم کانالی برای ارتباط با مردم این کشور است.

وی افزود: جمهوری اسلامی از این کانال می‌تواند هم عقاید و دیدگاه‌های خود را به مقامات بحرین ابلاغ کرده و هم همدردی و حمایت معنوی خود را از ملت ستم دیده بحرین به گوششان رساند.

نماینده اسلام‌آباد غرب با تاکید بر تبعات منفی تعطیلی سفارت‌خانه ایران در بحرین، گفت: این اقدام موجب سواستفاده حکومت‌های مرتجع منطقه شده و به آنها در پیشبرد اهداف شوم ایران هراسی کمک خواهد کرد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اظهار کرد: ما بارها تحلیل واقع‌بینانه خود از تحولات منطقه و به ویژه کشور بحرین را به دولتمردان این کشور ابلاغ کرده‌ایم و از آنها خواسته‌ایم که به خواسته‌های قانونی ملت خود تمکین کنند. 

"علی اکبر صالحی" وزیر امور خارجه ایران روز دوشنبه در نشست خبری از خواست گروه‌هایی برای به تعطیلی کشاندن سفارتخانه‌های ایران در منامه و ریاض خبر دادند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet