هدر موبایل
1390/02/13 09:53:52
سرویس فرهنگی
جعفریان در همایش بازشناسی روابط فرهنگی ایران و عراق:

باید زمینه تعامل بیشتر نخبگان دو ملت را فراهم کرد

رئیس کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس با بیان اینکه دو کشور ایران و عراق در زمینه‌های مختلف فلسفی تعامل‌های فکری فراوانی دارند و باید از این تعالیم برای به‌وجود آوردن یک تمدن اسلامی استفاده کرد، خاطرنشان کرد:باید شرایط را برای تعامل بیشتر نخبگان این ۲ کشور فراهم نمود.
باید زمینه تعامل بیشتر نخبگان دو ملت را فراهم کرد رئیس کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس با بیان اینکه دو کشور ایران و عراق در زمینه‌های مختلف فلسفی تعامل‌های فکری فراوانی دارند و باید از این تعالیم برای به‌وجود آوردن یک تمدن اسلامی استفاده کرد، خاطرنشان کرد:باید شرایط را برای تعامل بیشتر نخبگان این 2 کشور فراهم نمود. https://cdn.icana.ir/d/019/4466.jpg باید,زمینه,تعامل,بیشتر,نخبگان,دو,ملت,را,فراهم,کرد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت(www.icana.ir)، "رسول جعفریان" رییس کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس در مراسم افتتاحیه نشست بازکاوی روابط فرهنگی ایران و عراق با بیان اینکه مردم کشور ایران و عراق برادر یکدیگر هستند، تصریح کرد: به‌عنوان میزبان این نشست ورود شما برادران و خواهران عراقی به ایران را گرامی می‌داریم و خوشامد عرض می‌کنیم.

وی با بیان اینکه دو ملت ایران و عراق رابطه و دوستی دیرینه‌ای با هم دارند، اظهار کرد: متاسفانه با توجه به دخالت برخی از کشورها 5 قرن میان این دو برادر جدایی افتاده بود و این جدایی با لطف خدا از بین رفت.

جعفریان ادامه داد: نشست بازکاوی روابط ایران و عراق فرصتی برای تشدید دوستی کهن و با استواری بیشتر میان دو ملت ایران و عراق است.

وی با یادآوری اینکه 2 کشور ایران و عراق برادر هستند، گفت: 2 برادر ممکن است در زمان‌های مختلف با یکدیگر دچار نزاع شوند اما نباید فراموش کرد که این 2 ملت با یکدیگر برادرند و اگر گوشت یکدیگر را بخورند استخوان یکدیگر را دور نمی‌اندازند.

وی یادآور شد: ایران و عراق در زمینه‌های مختلف فلسفی تعامل‌های فکری فراوانی دارند و باید از این تعالیم برای به‌وجود آوردن یک تمدن اسلامی استفاده کرد.

جعفریان با بیان اینکه مردم ایران و عراق همدیگر را به خوبی درک می‌کنند و همیشه پشتیبان یکدیگر بوده‌اند، گفت: باید مردم این 2 کشور قدرشناس همدیگر باشند.

رییس کتابخانه مجلس با بیان اینه مذهب شیعه در ایران 4 مرحله عشیری، بغداد و نجف، هله و نجف شکل گرفته است، اظهار کرد: روابط اسلامی باید میان ایران و عراق ادامه یابد.

وی در ادامه با بیان اینکه کتابخانه مجلس شورای اسلامی قدمتی یکصدساله دارد، تصریح کرد: این کتابخانه حافظ 24 هزار نسخه خطی و 500 هزار نسخه چاپی است. بخش پژوهشی کتابخانه مجلس سالانه 50 کتاب با‌عنوان اسلام منتشر می‌کند.

رئیس کتابخانه موزه و مرکز اسناد شورای اسلامی با بیان اینکه در این همایش خواستار ایجاد موسسه‌ای برای هموار کردن فعالیت‌های علمی و فرهنگی میان دو کشور ایران و عراق هستیم، اظهار کرد: تعامل نخبگان این دو کشور می‌تواند تاثیر مهمی روی ملت‌های دیگر داشته باشد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet