هدر موبایل
1390/02/13 11:51:18
سرویس اجتماعی
فدایی:

متولیان واگذاری سهام عدالت با مردم شفاف صحبت کنند

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: با بررسی‌ها و ارزیابی‌های انجام شده این مساله محرز است که سهام عدالت به اهداف اصلی و اولیه تعیین شده خود نرسیده است و این به معنای شکست خوردن طرح است و اگر غیر این است متولیان این امر باید بیایند و شفاف‌سازی کنند و توضیحات خود را بدهند تا مردم قانع شوند.
متولیان واگذاری سهام عدالت با مردم شفاف صحبت کنند عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: با بررسی‌ها و ارزیابی‌های انجام شده این مساله محرز است که سهام عدالت به اهداف اصلی و اولیه تعیین شده خود نرسیده است و این به معنای شکست خوردن طرح است و اگر غیر این است متولیان این امر باید بیایند و شفاف‌سازی کنند و توضیحات خود را بدهند تا مردم قانع شوند. https://cdn.icana.ir/d/019/4320.jpg متولیان,واگذاری,سهام,عدالت,با,مردم,شفاف,صحبت,کنند Icana

 "صمد فدائی" در گفت‌وگو با خبرنگارخانه ملت (www.icana.ir)، تصریح کرد: از زمان پرداخت سود سالیانه سهام عدالت بازنشستگان دو سال می‌گذرد و دولت در این زمینه عملکرد مناسبی نداشته است.

نماینده مردم سنقروکلیایی در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در حالی که واگذاری این سهام به بازنشستگان، روستاییان، اقشار کم درآمد و... وعده داده شده بود، باعث به وجود آمدت شائبه‌هایی شده است؛ مدام از سوی مردم پرسیده می‌شود مشکل اجرای طرح سهام عدالت چیست یا اینکه چه دلیلی وجودد دارد سهام عدالت شامل بعضی‌ها می‌شود و سایرین را در بر نمی‌گیرد.

وی با اشاره به پاسخگویی مسئولان در این رابطه، تاکید کرد: اگر مسئولان نمی‌توانند این طرح را ساماندهی کنند هرچه سریعترعلتش را هم  بگویند اگر هم برنامه‌ای برای پرداخت این سهام دارند اطلاع رسانی کنند و مردم را در جریان امور بگذارند.

وی همچنین افزود: کمیسیون اجتماعی در نظر دارد این موضوع را پیگیری کند و با متولیان این امر جلساتی داشته باشد تا دلایل آنها را نیز برای عدم اجرای طرح سهام عدالت بازگویی شود و به این نتیجه برسیم که به چه دلیلی موانعی برای پرداخت نشدن سهام عدالت وجود دارد.

 

سهام عدالت طرحی شکست خورده است

 فدائی در ادامه خاطرنشان کرد: نمی‌خواستم به این موضوع بپردازم اما متاسفانه باید اعلام کنم سهام عدالت؛ طرحی شکست خورده است و تنها در مراحله اولیه اجرای طرح عملکرد مناسبی را شاهد بودیم و تاکنون هر چه در رابطه با این طرح گفته شده تحت عنوان برنامه‌های سهام عدالت شکست خورده و نتوانسته به آن نتایج مد نظر برسد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: عدم اجرای صحیح واگذاری سهام عدالت بدبینی‌هایی را در بین مردم ایجاد کرده است، باید علت قصور در این مورد را به طور صریح با مردم در میان گذاشت و متولیان این مساله نیز باید مردم شفاف صحبت کنند که چه دلیلی باعث توقف اجرای این طرح شده است.

 

سهام عدالت جز شعارهای‌ عدالت محور رئیس‌جمهور است

وی در ادامه با تاکید بر اینکه این مساله جزء شعارهای عدالت محور رئیس‌جمهور بوده، اظهار کرد: طبق گفته‌های رئیس‌جمهور، به تناسب درآمد خانواده‌ها باید سهام عدالت در اختیار تمام ایرانیان قرارگیرد.

این نماینده مجلس بیان کرد: پس از دستور رئیس‌جمهور در برخی از استان‌ها سهام عدالت در یک مرحله پرداخت شد ولی سایر استان‌ها از اجرای این طرح جا ماندند، در حالی که از ابتدا قرار بر این بود که به شکل مدون و برنامه‌ریزی شده و طبق گروه بندی سود سهام به آنها پرداخت شود.

 

سهام عدالت به اهداف اولیه خود نرسیده است

وی درپایان تصریح کرد: با بررسی‌هاو ارزیابی‌های انجام شده این مساله محرز است که سهام عدالت به اهداف اصلی و اولیه تعیین شده خود نرسیده است و این به معنای شکست خوردن طرح است و اگر غیر این است متولیان این امر باید بیایند و شفاف‌سازی کنند و توضیحات خود را بدهند که مردم قانع شوند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet