هدر موبایل
1390/02/13 12:05:34
سرویس فرهنگی
رئیس دانشگاه کوفه در همایش بازشناسی روابط فرهنگی ایران و عراق:

فکر و قلم متفکران ایران و عراق با هم گره خورده است

رئیس دانشگاه کوفه در همایش بازکاوی روابط تاریخی فرهنگی ایران و عراق با اشاره به نزدیکی حسی و فکری مردم دو کشور، گفت: امروز فکر و قلم متفکران ایران و عراق با هم گره خورده است.
فکر و قلم متفکران ایران و عراق با هم گره خورده است رئیس دانشگاه کوفه در همایش بازکاوی روابط تاریخی فرهنگی ایران و عراق با اشاره به نزدیکی حسی و فکری مردم دو کشور، گفت: امروز فکر و قلم متفکران ایران و عراق با هم گره خورده است. https://cdn.icana.ir/d/019/4456.jpg فکر,و,قلم,متفکران,ایران,و,عراق,با,هم,گره,خورده,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت(www.icana.ir)، "عبدالرزاق عیسی" رئیس دانشگاه کوفه در همایش بازکاوی روابط تاریخی ایران و عراق گفت: ارتباط مذهبی و فرهنگی میان مردم ایران و عراق از دیرباز عمیق و گسترده بوده است و این دو ملت در بسیاری از برهه‌های تاریخی در کنار هم بوده و رنج مشترک یکدیگر را احساس کرده‌اند.

عبدالرزاق عیسی حضور بسیاری از علما و اندیشمندان ایرانی در نجف را نشان‌دهنده عمق تبادلات فکری و مذهبی دو کشور توصیف کرد و ادامه داد: علاوه بر روابط علمی و فرهنگی، ایران و عراق ارتباطات اجتماعی و مبارزاتی گسترده‌ای با یکدیگر داشته‌اند و در بسیاری موارد نیروهای مجاهد یک کشور گروه‌های مبارز دیگری یا یاری کرده‌اند.

وی افزود: امروز فکر و قلم متفکران و اندیشمندان ایران و عراق به یکدیگر گره خورده است و گفت‌وگو و تبادل فرهنگی میان دو ملت همچون همیشه تاریخ ادامه دارد.

رئیس دانشگاه کوفه در پایان ابراز امیدواری کرد ابتکار ایران در برگزاری چنین همایش‌های فرهنگی همچنان ادامه داشته باشد و ادامه داد: دانشگاه کوفه علاقه‌مند است با ارگان‌های علمی ایران ارتباط گسترده و جدی داشته باشد و میراث مشترک علمی و مذهبی دو کشور را از این رهگذر احیا سازد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet