هدر موبایل
1390/02/13 12:38:05
سرویس صحن
نمایندگان موافقت کردند:

تخصیص یک دهم درصد از اعتبارات عمرانی قوای سه گانه به بهبود معماری اسلامی

نمایندگان مجلس شورای اسلامی کلیه دستگاه ها و موسسات متعلق به قوای سه گانه را موظف کردند تا حداقل یک دهم درصد از اعتبارات عمرانی ساختمانی خود را برای رعایت معماری اسلامی در ساختمان ها، اختصاص دهند.
تخصیص یک دهم درصد از اعتبارات عمرانی قوای سه گانه به بهبود معماری اسلامی نمایندگان مجلس شورای اسلامی کلیه دستگاه ها و موسسات متعلق به قوای سه گانه را موظف کردند تا حداقل یک دهم درصد از اعتبارات عمرانی ساختمانی خود را برای رعایت معماری اسلامی در ساختمان ها، اختصاص دهند. https://cdn.icana.ir/d/019/1445.jpg تخصیص,یک,دهم,درصد,از,اعتبارات,عمرانی,قوای,سه,گانه,به,بهبود,معماری,اسلامی Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت(www.icana.ir)، نمایندگان در جلسه  علنی امروز صبح مجلس ـ سه شنبه 13 اردیبهشت ـ در ادامه بررسی جزئیات بخش هزینه ای لایحه بودجه 90، با الحاق هجدهمین بند به لایحه بودجه سال جاری موافقت کردند.

براساس این بند کلیه دستگاه ها و موسسات متعلق به قوای سه گانه موظف شدند حداقل یک دهم درصد از اعتبارات عمرانی ساختمانی خود را به منظور رعایت هر چه بهتر معماری اسلامی در ساختمان ها و انتقال پیام های فرهنگی اختصاص دهند.

بند الحاقی 18 بدین شرح است: کلیه دستگاه‌ها و مؤسسات متعلق به قوای سه‌گانه موظفند حداقل یک دهم درصد از اعتبارات عمرانی ساختمانی خود را به منظور رعایت هر چه بهتر معماری اسلامی در ساختمان‌ها و انتقال پیام‌های فرهنگی و معنوی به خرید آثار هنری منقول و غیر منقول اختصاص دهند.

این آثار باید منحصراً‌ تولید هنرمندان ایرانی داخل کشور باشد. انتخاب و تقویم قیمت آثار بر طبق آئین‌نامه‌ای است که توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان میراث فرهنگی و صنایع دستی و گردشگری تدوین می شود و به تصویب هیئت وزیران می‌رسد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet