ارتحال ملکوتی امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران
1386/03/21 06:45:00
سرویس سیاسی

حداد عادل‌: ‌ طبل نابودی اسرائیل از درون خود این رژیم بگوش می‌رسد

رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سوال خبرنگار کویت تایمز گفت: ما قصد حمله به اسرائیل را نداریم بلکه موضوع اصلی ان است که اسرائیل به باطل، ظلم و دشمنی در منطقه رشد کرده است و قطعا هر باطلی نابود خواهد شد و حرکت های اسلامی در منطقه خود گواه این مطلب است و طبل نابودی اسرائیل از درون خود این رژیم بگوش می رسد.

غلامعلی حداد عادل عصر روز یکشنبه در انجمن مطبوعات کویت حضور یافت و به سوالات متعدد خبرنگاران پاسخ داد.

رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سوال خبرنگار روزنامه الوسط کویت با تاکید بر اینکه درباره برنامه هسته‌ای ایران هیچ اختلاف نظر جدی و اصولی بین مسئولان ایرانی وجود ندارد و مبانی دیدگاه‌ها همه یکی است گفت: امیر و نخست وزیر کویت نیز بر حق ایران در استفاده صلح امیز از انرژی هسته ای تاکید دارند و معتقدند حل این موضوع راه حل نظامی ندارد و مذاکره را بهترین راه و گزینه می‌دانند.

حداد عادل مسائل داخلی کویت را مربوط به دولت و ملت این کشور عنوان کرد و گفت: هر تصمیمی در داخل کویت درباره سرنوشت این کشور گرفته شود ما به آن احترام می گذاریم و به هیچ وجه دخالتی در مسائل داخلی کویت نخواهیم داشت.

رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سوالات خبرنگار روزنامه الوطن کویت با تاکید بر اینکه طرح حمله نظامی امریکا به ایران جنگ روانی است گفت: از نظر ما احتمال حمله نظامی امریکا اگر چه محال نیست اما ضعیف است و ما بعید می دانیم که امریکا پس از دو تجربه ناکام درعراق و افغانستان بخواهد برای سومین بار بخت خود را در منطقه بیازماید.

حداد عادل با تاکید بر اینکه هیچ کشور دوست ایران اجازه حمله امریکا را از خاکش به ایران نخواهد داد گفت: تاریخ گواه ان است که ما هیچگاه از امکانات خود برای حمله به کشورهای همسایه استفاده نکردیم و حتی در زمان حمله صدام به کویت وقتی بسیاری از کشورهای عربی این حمله را تائید کردند ما حمله به کویت را محکوم کردیم لذا بعید می دانم که چنین اتفاقی رخ دهد و در صورت وقوع ضعیف چنین اتفاقی ایران حق دفاع از خود را محفوظ می داند و به همان منطقه ای که از ان به ما حمله شده است پاسخ خواهیم داد و منافع دشمن را با خطر جدی مواجه خواهیم کرد.

وی گفت: ایران به هیچ وجه مصالح مردم عراق و لبنان را فدای مسئله هسته‌ای خود نخواهد کرد چون برنامه هسته‌ای ایران بر حق و تمام مراحل آن برای آژانس بین‌المللی انرژی اتمی روشن و شفاف است و برخورداری از آن نیازمند هیچ معامله‌ای نیست.

حداد عادل در پاسخ به سوال خبرنگار تلویزیون العالم درکویت گفت: همکاری امریکا و اسرائیل بیش از 6 دهه است که ادامه دارد و رزمایش جدید انان مسئله جدیدی نیست.

رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سوال خبرنگار کویت تایمز گفت: ما قصد حمله به اسرائیل را نداریم بلکه موضوع اصلی ان است که اسرائیل به باطل، ظلم و دشمنی در منطقه رشد کرده است و قطعا هر باطلی نابود خواهد شد و حرکت های اسلامی در منطقه خود گواه این مطلب است و طبل نابودی اسرائیل از درون خود این رژیم بگوش می رسد.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه تجربه مداخله نظامی گذشته امریکا درس‌های زیادی به کشورهای منطقه داده است گفت: مداخله نظامی امریکا در منطقه کار را بر همه و از جمله خودش سخت تر می کند و خردمندی همسایگان ما این اجازه را به امریکا نخواهد داد که سرنوشت کشور خود را با تصمیمات غلط امریکا گره بزنند.

حداد عادل در پاسخ به سوال خبرنگار تلویزیونی قاهره در کویت گفت: ایران بعنوان کشور بزرگ اسلامی منطقه همواره برای همکاری و هماهنگی باسایر کشورها از جمله مصر و عربستان سعودی در حل مسائل جهان اسلام آمادگی دارد و این آمادگی را در موارد متعدد به اثبات رسانده ایم.

رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سوال دوم این خبرنگار گفت: ضعیف دانستن احتمال حمله امریکا به ایران به معنای اماده نبودن ایران نیست بلکه ما برای دفاع از کشور خود از امادگی کامل و همه جانبه برخورداریم و امیدواریم این جنگ روانی امریکا به اتفاق خاصی منجر نشود.

حداد عادل گفت: روابط ایران و کویت روابط ویژه، ریشه دار و دیدگاه دو کشور نیز بسیار به یکدیگر نزدیک است و گره کوری در روابط وجود ندارد.

وی با اشاره به اینکه ایران و کویت از حملات صدام صدمه دیده اند و همین یکی از وجوه مشترک دو کشور است گفت: هر دو کشور برای حل بحران در عراق هم عقیده اند و قرار شد برای کمک به مردم این کشور با یکدیگر همکاری مشترک داشته باشند .

حداد عادل از آمادگی ایران برای میانجیگری درباره اختلافات احتمالی بین کشورهای منطقه و تمایل جدی ایران برای افزایش همکاریها خبر داد و گفت: هم اکنون بین مقامات امنیتی ایران و کویت برای جلوگیری از ورود غیر قانونی افراد همکاری خوبی وجود دارد و نتایج خوبی نیز داشته است.

وی از امادگی ایران و کویت برای حل اختلافات مرزی دریایی دو کشور در فلات قاره خبر داد و گفت: در این دیدار به تفصیل در این باره صحبت شده است و اختلافات مرزی دریایی ایران و کویت چندان مسئله مهمی نیست .

حداد عادل در پاسخ به سوال یکی از اعضای انجمن مطبوعات ایران گفت: مطبوعات در ایران از ازادی برخوردارند ومی دانند که برای حفظ ازادی باید بهایی بپردازند که نام ان قانون است و ان فقط در ایران نیست بلکه در تمام جهان و حتی کویت نیز چنین است .

وی گفت: موافقان و مخالفان دولت، مجلس و قوه قضائیه ایران براحتی در روزنامه ها اظهار نظر می‌کنند و کسی معترض انان نیست .

وی درباره پیش بینی نتیجه انتخابات آینده مجلس ایران گفت: چون انتخابات در ایران با آزادی کامل برگزار می شود پیش بینی بسیار سخت است اما نتیجه انتخابات قبلی حکایت از ان دارد که مردم ایران همان مسیری را که در انتخابات گذشته طی کرده اند ادامه خواهند داد.

حداد عادل رشد تورم اقتصادی را در ایران کنترل شده خواند و گفت: دولت و مجلس توانسته اند تا کنون تورم را کنترل کنند و نرخ تورم به آن میزانی که مخالفان و دولت مطرح می کنند تهدید جدی نیست .

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet