هدر اصلی
1390/04/05 14:18:00
سرویس سیاسی
کریمی فیروزجایی با اشاره به مقابله اصولگرایان با جریان انحرافی مطرح کرد؛

تلاش اصولگرایان برای جداکردن احمدی‎نژاد از جریان انحرافی

"علی کریمی‎فیروزجایی" عضو شورای مرکزی فراکسیون اصولگرایان مجلس شورای اسلامی و عضو جبهه پیروان خط امام و رهبری در گفت‎وگو با خبرنگاران خانه ملت، به مسائلی همچون تلاش مجلس برای عدم حضور جریان‏های انحرافی در نهادهای مهم کشور، وحدت اصولگرایان، تلاش اصولگرایان برای جداسازی احمدی‏نژاد از جریان انحرافی، پاسخ گفت.
تلاش اصولگرایان برای جداکردن احمدی‎نژاد از جریان انحرافی "علی کریمی‎فیروزجایی" عضو شورای مرکزی فراکسیون اصولگرایان مجلس شورای اسلامی و عضو جبهه پیروان خط امام و رهبری در گفت‎وگو با خبرنگاران خانه ملت، به مسائلی همچون تلاش مجلس برای عدم حضور جریان‏های انحرافی در نهادهای مهم کشور، وحدت اصولگرایان، تلاش اصولگرایان برای جداسازی احمدی‏نژاد از جریان انحرافی، پاسخ گفت. https://cdn.icana.ir/d/019/7928.jpg تلاش,اصولگرایان,برای,جداکردن,احمدی‎نژاد,از,جریان,انحرافی Icana

 کریمیفیروزجایی که علاوه برعضویت در فراکسیون انقلاب اسلامی و کمیسیون آموزش و تحقیقات، نمایندگی مردم بابل را در مجلس شورای اسلامی برعهده دارد، با حضور در خبرگزاری "خانه ملت"(www.icana.ir) ضمن آشنایی با نحوه فعالیت این خبرگزاری در گفت وگوی تفصیلی با خبرنگاران ما به پرسش‌های آنان درباره مسائل مختلف پاسخ گفت، متن این گفت‏وگوبه شرح ذیل است:

 

کلیت مجلس، موظف است که بر دولت نظارت کند

اتفاق‏هایی که چند روز اخیر مجلس به نحوی با آن روبه رو شد، نشان داد که تلاش برای عدم حضور و نفوذ افراد وابسته به جریان انحرافی در وزارتخانه‏ها و سمت‏های مهم کشوری یکی از دغدغه‏های اصلی نمایندگان مجلس است، با توجه به این نکات آیا فراکسیون اصولگرایان، برای آنکه مانع حضور این جریان در نهادهای حکومتی شود، برنامه خاصی در پیش گرفته است؟

مجلس علاوه بر قانونگذاری مسئولیت دیگری را برعهده دارد که متأسفانه در دوره‏های گذشته مجلس، نسبت به این موضوع کمتوجهی شده است، اما در مجلس هشتم به دلیل در نظر گرفتن ساز و کار مناسب در جهت جامع عمل پوشاندن به اهداف نظارتی مجلس، گام‏های شایسته‏ای برداشته شده است. مجلس باید بر قوه مجریه نظارت داشته باشد، بنابراین این وظیفه تنها برعهده فراکسیون اصولگرایان نیست؛ بلکه کلیت مجلس، موظف است که بر دولت نظارت کند، تا هرجایی که احساس شد دولت مسیر خطایی را در پیش گرفته، مجلس با تذکر شایسته، آن مسیر اشتباه را اصلاح کند.

 

دراین میان وظیفه فراکسیون اصولگرایان را چه می‏دانید؟

در موضوع‏های اخیر فراکسیون اصولگرایان به دلیل تعلق خاطری که به این دولت دارد، تلاش‏های مثمرثمری را عملی کرده است؛ این دولت با تکیه بر همدلی و هم فکری میان خانواده بزرگ اصولگرایی کشور توانست کشور را چندین پله ارتقاء ببخشد. این خللی که در چند ماه اخیر تحت عنوان جریان انحرافی رخ داد، وظیفه ما را سنگینتر کرد، یعنی ما علاوه بر وظیفه نظارتی که در مجلس عهدهدار آن هستیم، باید به عنوان عضو جریان اصولگرایی به منظور حفظ این مجموعه، فعالیت‏های مثمرثمری را اجرایی تا بتوانیم در مسیر خدمت و خدمت‌گذاری حرکت کنیم. در گذشته ما مواردی از این اتفاق که  در حال حاضر در حوزه جریان انحرافی رخ می‏دهد، بسیار رخ داده بود؛ اما همین میزان اندکی که در حال حاضر شاهد آن هستیم شایسته دولت نیست. شاید در حال حاضر نتوانیم این نکته را ثابت کنیم؛ اما در آینده نزدیک، افکار عمومی ما متوجه خواهند شد که عقبه فکری و سیاسی این جریان با انحراف‏های قبلی یکی است.

 

منشاء یکسان جریان انحرافی و مافیای قدرت و ثروت

من در استان مازندران، این افراد را میشناسم و در جلسه خصوصی با رئیس جمهور هم این نکات را یادآور شدم که دقیقا این افرادی که با دفتر رئیس‏جمهورارتباط خاصی دارند، همان مافیای قدرت و ثروتی هستند که مازندران سال‏ها بر زمین‏های ساحلی، منابع طبیعی و کارخانه‏های بزرگ استان مازندران دست اندازی کرده بودند، یعنی می‏خواهم بگویم که عقبه جریان مشایی، جاسبی و... یک جا است و در دو سال آینده ما شاهد وجود دو جریان در کشور خواهیم بود، یک جریان محکم و قوی با نام اصولگرایی با محوریت روحانیت و ولایت است و جریان دیگری که تمام این جریان‏های انحرافی را دور هم جمع خواهد کرد.

 

مجلس آینده در اختیار اصولگرایان است

ما باید تلاش کنیم تا در انتخابات مجلس نهم و ریاست جمهوری با وحدت اصولگرایان به نتایج شایسته‏ای دست یابیم، بنابراین مسیر انحرافی در کنار باقی منحرفان که زاویه با نظام و روحانیت دارند، بدون شک جای‏شان در زباله دان تاریخ است و افکار عمومی برای آنها ارزشی قائل نخواهند شد. در داخل خانواده اصولگرایی نظرهای مختلفی وجود دارد و نباید توقع داشت که تمام افراد به یک شیوه فکر کنند؛ وجود یک مقدار اختلاف سلیقه لازمه یک جریان بالنده است و اما خوشبختانه ما در اصول اصلی که نظام، اسلام، انقلاب و رهبری مشترک هستیم، از نظر من اصلاح طلبان در انتخابات آینده مجلس هیچ اقبالی نخواهند داشت و مجلس آینده در اختیار اصولگرایان است.

 

اصولگرایان حول محور روحانیت با مشکل مواجه نخواهند شد

اصولگرایان برای انتخابات آینده مجلس به وحدت می‌رسند؟

بله، قطعا به وحدت خواهند رسید، هر چند برخی از عده ای در تلاش هستند تا با موضع گیری دروغین میان اصولگرایان شکاف ایجاد کنند، اما بدون شک به خواسته خود دست نخواهند نیافت، نکته‏ای که هوشیاری بیشتر اصولگرایان را می‏طلبد.من به عنوان عضو شورای مرکزی جبهه پیروان خط امام باید بگویم که ما تدابیری را با محوریت جامعتین در نظر گرفته ایم، جامعه روحانیت و مدرسین قم که مورد اعتماد مردم هستند به عنوان سالم‌ترین جریان سیاسی کشور شناخته میشوند و امید است که خانواده اصولگرایان، حول محور روحانیت در انتخابات آینده با مشکلی مواجه نشوند.

 

جبهه پیروان خط امام به جذب حداکثری و دفع حداقلی معتقد هستند، اما در مقابل ایثارگرایان از پالایش اصولگرایی و حامیان دولت از اصولگرایی ناب سخن می‏گویند، به نظر شما چگونه می‏توان در رابطه با این سه نگاه به اجماع رسید؟

شاید به اجماع نرسیم، اما می‏توانیم به راهکار مناسبی دست پیدا کنیم، اجماع به این معنا است که همه در یک لیست واحد در انتخابات شرکت کنند، اما می‌توان این افکار را به هم نزدیک کرد مانند اتفاقی که در انتخابات مجلس هشتم، شاهد آن بودیم، سه بلوک شدند و با سازو کار مناسبی به آن 5+6 رسیدیم و انتخابات به خوبی انجام شد. برای انتخابات آینده هم امید است که با کمیته سه نفره و جلسه های منظمی که هر هفته با حضور"عسگراولادی" رئیس جبهه پیروان خط امام صورت می‏گیرد به نتایج مثبتی و راهکار مناسب برای وحدت حداکثری دست پیدا کنیم، در این رابطه تصمیم‏هایی گرفته شده است تا این کمیته سه نفره به هفت نفر و در آینده به 15 نفر تبدیل شوند، این 15 نفر مجموعه‌ای از تمام طیف‏های اصولگرایی خواهند بود و سلیقه‏های مختلف اصولگرایی در آن 15 نفری که قرار است انتخابات را در سطح کشور مدیریت کنند، خلاصه خواهد شد. ما باید تلاش کنیم تا احمدی‏نژاد را از مسیر انحرافی جدا کنیم و زمینه اش فراهم می‏شود، رئیس جمهور نیز در رابطه با وزیر وزرش و جوانان، نسبت به خواست مجلس موضع گیری خوبی داشت، بر همین اساس می‏توان امید داشت که رئیس جمهور به دامن خانواده اصولگرایی بازگردد.

 

 باید احمدی‏نژاد را از مسیرجریان انحرافی جدا کرد

یعنی فراکسیون اصولگرایان در تلاش است که احمدی نژاد را از جریان انحرافی جدا کند؟

هم فراکسیون و هم بنده به شخصه معتقدم که بتوانیم رئیس جمهور را از این جریان انحرافی جدا کنیم، اینها ناخالصی هایی هستند که به جریان دولت متصل شدند. این جریان‏های انحرافی همه در یک مسیر حرکت می‏کنند؛ به عنوان مثال "محمدشریف ملکزاده" قبل از آنکه به عنوان معاون اموراداری و مالی وزیر امورخارجه معرفی شود یک حکمی از جاسبی به عنوان رئیس هیئت عالی انتظامی اعضای هیئت علمی گرفته بود، روندی که نشان‏دهنده همکاری این جریان‏های انحرافی در پشت پرده است، اینها در تلاش هستند تا اصولگرایی را به زمین بزنند در این که این‏ افراد خیرخواه رئیس جمهور نیستند، شکی نیست؛ اما باید این نکته را آرام آرام برای رئیس جمهور شفاف کنیم.

 

 مشایی در مجلس فعلی و آتی جایگاهی ندارد

برخی در رابطه با ایجاد فراکسیون جدید در بدنه اصولگرایی سخن می‏گویند، فراکسیونی که در نتیجه جدایی برخی افراد از فراکسیون انقلاب ایجاد خواهد شد، نظر شما در این رابطه چیست؟

من معتقدم مشایی در مجلس فعلی و آتی هیچ جایگاهی ندارد، فراکسیون انقلاب و اصولگرایان با بیش از 150عضو در مجلس، با معیار ولایت‌مداری از احمدی نژاد حمایت می‏کردند زمانی که رهبری هم از دولت حمایت می‏‏کردند.

 

حمایت از احمدی‏نژاد مشروط به ولایتمداری است

  در حال حاضر که بخشی از دولت در برابر نظام و رهبری زاویه پیدا کردند، طبیعی است که حمایت ما هم از دولت و شخص احمدی نژاد مشروط به ولایتمداری خواهد بود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet