حلول ماه ربیع الاول
1390/04/05 12:40:51
سرویس دیگر رسانه‌ها_
علی بنایی:‏

تغییر گفتمان رئیس جمهور کاملا محسوس است‏‎ ‎

برخی دوست دارند مجلس در راس امور نباشد تا بتوانند آنگونه که دوست دارند عمل کنند. ظرفیت مجلس برای مقابله با جریان ‏انحرافی بسیار بالاست و اگر به کار افتد اثرات آن را خواهیم دید ولی مجلس با تدبیر عمل می کند و منفعلانه برخورد نکرده است. ‏دلیل نگرانی و ناراحتی برخی آقایان عملگرا بودن مجلس هشتم است. اگر مجلس منفعلانه عمل می کرد اینها از جنازه مجلس عبور ‏کرده بودند و مجلس رو به قبله بود. مجلس مانند سدی ایستاده و مقاوم است و با جریان مخالف قانون مقابله خواهد کرد‏‎.‎
تغییر گفتمان رئیس جمهور کاملا محسوس است‏‎ ‎ برخی دوست دارند مجلس در راس امور نباشد تا بتوانند آنگونه که دوست دارند عمل کنند. ظرفیت مجلس برای مقابله با جریان ‏انحرافی بسیار بالاست و اگر به کار افتد اثرات آن را خواهیم دید ولی مجلس با تدبیر عمل می کند و منفعلانه برخورد نکرده است. ‏دلیل نگرانی و ناراحتی برخی آقایان عملگرا بودن مجلس هشتم است. اگر مجلس منفعلانه عمل می کرد اینها از جنازه مجلس عبور ‏کرده بودند و مجلس رو به قبله بود. مجلس مانند سدی ایستاده و مقاوم است و با جریان مخالف قانون مقابله خواهد کرد‏‎.‎ https://cdn.icana.ir/d/019/986.jpg تغییر,گفتمان,رئیس,جمهور,کاملا,محسوس,است‏‎,‎ Icana

نماینده قم در مجلس شورای اسلامی گفت: صرفنظر از مواضع شخصی افراد، مجلس نهم، مجلسی با شاکله اصولگرایی خواهد بود. اصولگرایانی که با آرمانهای امام و رهبری، توانایی علمی لازم و تجارب و شایستگی وارد مجلس می شوند و به دور از جریان انحرافی. کسانی که برای کارایی نظام تلاش می کنند و اینها خصوصیات کسانی است که مجلس نهم را تشکیل خواهند داد و غلبه نیز با این جریان است.

علی بنایی در گفت و گو با تابناک گفت: مردم و نخبگان کشور به عملکردهای دولت در سالیان اخیر انتقاد جدی دارند و با این اوصاف مشخص خواهد بود که در انتخابات این جریان چه رایی خواهد داشت. مشکل بیکاری و معیشت مردم و نیز اجرای ناقص برنامه ها و قوانین مواردی است که مردم بر روی آنها حساس هستند و اگر در سال اول عملکرد دولت مشخص نبود، در آستانه انتخابات و پس از گذشت 7 سال، عملکرد دولت کاملا مشخص است. هر کسی می تواند کارنامه خود را ارائه دهد و مردم می توانند با آگاهی و بصیرت انتخاب خود را انجام دهند.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی افزود: پروژه انتقال آب سرشاخه های دز به قم، یک پروژه 10ساله است. فقهای شورای نگهبان ساکن قم در ده سال قبل از رهبری خواستند که فکری به حال آب قم کنند. فاز اول این پروژه اجرا شده است و یک سوم آب مورد نظر به قم رسیده است. گرمای هوا در این فصل از سال باعث شده است که مصرف آب بالا برود و در این شرایط این میزان آب نیاز قم را برطرف نمی کند و باید از چاه‌های آب نیز برداشت شود. مردم قم این پروژه را هدیه ای از طرف رهبری می دانند و تمام وزرای گذشته نیرو نیز اذعان دارند که رهبری به شخصه پیگیر این موضوع بوده اند.

وی در مورد نامه رئیس جمهور به مجلس و معرفی وزیر ورزش گفت: باید بین توهم و واقعیت فرق گذاشت. آن چیزی که فرد در واقعیت می بیند چیزی سوای آن است که در خواب می بیند. مجلس در راس امور است؛ چه برخی بخواهند و چه نخواهند. بر اساس اصو ل قانون اساسی و فرمایشات امام و رهبری، مجلس در تمام احوال در راس امور است. حال ممکن است برخی آرزوی این را داشته باشند که مجلس زیر دست قرار گیرد، اما این توهمات واقعیت را تغییر نخواهد داد. برخی دوست دارند که مجلس در راس امور نباشد تا بتوانند آنگونه که دوست دارند عمل کنند. ظرفیت مجلس برای مقابله با جریان انحرافی بسیار بالاست و اگر به کار افتد اثرات آن را خواهیم دید  ولی مجلس با تدبیر عمل می کند و منفعلانه برخورد نکرده است. دلیل نگرانی و ناراحتی برخی آقایان عملگرا بودن مجلس هشتم است. اگر مجلس منفعلانه عمل می کرد اینها از جنازه مجلس عبور کرده بودند و مجلس رو به قبله بود. مجلس مانند سدی ایستاده و مقاوم است و با جریان مخالف قانون مقابله خواهد کرد.

بنایی تاکید کرد: در مورد نامه ای که آقای احمدی نژاد به مجلس فرستاد، باید گفت که اگر فردی درس خوانده باشد و تا اندازه ای با قانون اساسی آشنایی داشته باشد می توانند قضاوت کند. این زیبنده رئیس جمهور نیست  که بخواهد قوه دیگری را مورد خطاب قرار دهد. مجلس نیز نامه را خواند تا مردم هوشیار باشند و بدانند که ادبیات رئیس جمهور چه تغییری کرده است. تغییر گفتمان رئیس جمهور کاملا محسوس است و واکنش مجلس به جا بود.

این نماینده اصولگرای مجلس هشتم تصریح کرد: بحث عملکرد دولت با بحث آقای مشایی جداست و باید بین عملکرد دولت خدمتگذار و جریان انحرافی تفاوت قایل باشیم اما به خاطر چک‌های سفیدی که آقای احمدی نژاد برای آقای مشایی خرج کرده است، این دو یک روح در دو بدن هستند و نمی توان تفاوتی بین اینهاقائل شد. در عین حال بدنه کارشناسی دولت با این جریان همسو نیست.

بنایی افزود: مجلس تلاش دارد که قانون گرایی را در کشور حاکم کند و قانونگریزی را امری ناپسند معرفی کرده و در موارد لازم به قوه قضائیه ارجاع دهد. مجلس با جریاناتی که بخواهند با رفتار ناصحیح خود قانون را دور بزنند، مقابله خواهد کرد. مجلس نسبت به حقوق مردم به هیچ عنوان کوتاه نخواهد آمد.

وی اظهار داشت: تبیین اهداف جریان انحرافی از وظایف اصلی نمایندگان است و دیگر اینکه اینها از چه جایگاه برخواسته اند. این جریان چه هدفی را دنبل می کند؟ ابزارهای اجرایی انها چیست؟ آنها در هر منطقه ای بنا به اقتضای شرایط عمل می کنند.  وظیفه نیروهای حزب اللهی و اصولگرایان واقعی این است که نیروهای وابسته به جریان انحرافی را معرفی کنند  که بزرگترین خدمت به آحاد ملت است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet