خبرگزاری خانه ملت

ایام محرم 1398
1390/04/05 12:02:00
سرویس سیاسی
لاریجانی:

خیزش‌های انقلابی را با راه حل‌های نظامی نمی‌توان سرکوب کرد

رییس قوه مقننه جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه خیزش‌های انقلابی منطقه، ریشه در عواملی همچون احساس حقارت و بی‌عدالتی، فقر و تبعیض، نگاه دوگانه حاکمان به مردم، دیکتاتوری، فقدان دموکراسی واقعی و وابستگی به قدرت‌های سلطه‌گر دارد، تاکید کرد: این خیزش‌ها را نمی‌توان با راه حل‌های نظامی، مداخله‌جویانه و غیرمسالمت‌آمیز سرکوب کرد.
خیزش‌های انقلابی را با راه حل‌های نظامی نمی‌توان سرکوب کرد رییس قوه مقننه جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه خیزش‌های انقلابی منطقه، ریشه در عواملی همچون احساس حقارت و بی‌عدالتی، فقر و تبعیض، نگاه دوگانه حاکمان به مردم، دیکتاتوری، فقدان دموکراسی واقعی و وابستگی به قدرت‌های سلطه‌گر دارد، تاکید کرد: این خیزش‌ها را نمی‌توان با راه حل‌های نظامی، مداخله‌جویانه و غیرمسالمت‌آمیز سرکوب کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/7945.jpg خیزش‌های,انقلابی,را,با,راه,حل‌های,نظامی,نمی‌توان,سرکوب,کرد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، "یوسف بن علوی" وزیر مسئول در امور خارجی عمان بعد از ظهر روز شنبه ـ 4 تیر ماه ـ با "علی لاریجانی" رییس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت و گو کرد.

در این دیدار ابتدا لاریجانی با اشاره به روابط خوب بین دو کشور جمهوری اسلامی ایران و پادشاهی عمان گفت: پیوندهای دوستی مستحکم بین مردم دو کشور وجود دارد و مناسبات فیمابین ویژه در زمینه‌های مختلف سیاسی و پارلمانی، ریشه‌دار و عمیق است.

وی با اشاره به لزوم افزایش رایزنی‌ها بین کشورهای اسلامی در خصوص تحولات جهان اسلام نیز اظهار کرد: مسائل و رویدادهای حاکم بر منطقه و برخی کشورهای مسلمان باید با همفکری و رایزنی تمام اعضای جامعه اسلامی ریشه‌یابی و حل و فصل شود و جمهوری اسلامی ایران و عمان در این زمینه نقش فعالی باید ایفاء نمایند.

رییس مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن اشاره به رویدادها و تحولات چند ماه اخیر در شمال آفریقا و منطقه خاورمیانه خاطرنشان ساخت: خیزش‌های انقلابی در منطقه، ریشه در عواملی همچون احساس حقارت و بی‌عدالتی، فقر و تبعیض، نگاه دوگانه حاکمان به مردم، دیکتاتوری، فقدان دموکراسی واقعی و وابستگی به قدرت‌های سلطه‌گر دارد و نمی‌توان با راه حل‌های نظامی، مداخله‌جویانه و غیرمسالمت‌آمیز آن‌ها را سرکوب کرد.

لاریجانی در ادامه اتخاذ رویکردهای خردگرایانه در سطح ملی و منطقه‌ای را برای برقراری آرامش و ثبات در منطقه مفید و لازم دانست و بر ادامه تلاش‌ها در این جهت تاکید کرد.

در ادامه این دیدار هم‌چنین "یوسف بن علوی" وزیر مسئول در امور خارجی عمان نیز روابط کشورش با جمهوری اسلامی ایران را دوستانه و برخوردار از ریشه و عمق تاریخی دانست و گفت: جمهوری اسلامی ایران یک کشور بزرگ و دارای تمدن و تاریخ کهن در منطقه است و روابط فیمابین عمان و این همسایه بزرگ همواره بر پایه اعتماد و دوستی قرار داشته است.

وی با اشاره به تحولات منطقه‌ای نیز اظهار داشت: آنچه در شمال آفریقا و برخی کشوهای دیگر منطقه رخ داد کاملاً غافلگیرانه و ناشی از واقعیت‌های اجتماعی در جوامع مربوط بود.

وی در ادامه یادآور شد: این حوادث باید ریشه‌یابی شود و حاکمان در جهت برقراری عدالت و مساوات در حقوق شهروندان خود سعی در برقراری ثبات و آرامش در این کشورها داشته باشند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet