ایام محرم 1398
1390/04/05 13:14:59
سرویس صحن
اسلامی در نطق میان دستور:

انتظار مردم از مسئولان رسیدگی به مشکلات است

سخنگوی کمیسیون اصل نودم مجلس شورای اسلامی افزایش یک‌باره و ناگهانی نرخ ارز ۱۴درصدی توسط دولت را زیر سوال بردن معادله اقتصادی کشور دانست و گفت: این بدان معناست که صنعت‌گر، اقتصاددان و تولیدکننده، ۱۲ درصد در یوزانس و ری‌فاینانس بدهکار می‌شود و مشخص نیست که چگونه این قشر می‌تواند این افزایش نرخ را تامین کند.
انتظار مردم از مسئولان رسیدگی به مشکلات است سخنگوی کمیسیون اصل نودم مجلس شورای اسلامی افزایش یک‌باره و ناگهانی نرخ ارز 14درصدی توسط دولت را زیر سوال بردن معادله اقتصادی کشور دانست و گفت: این بدان معناست که صنعت‌گر، اقتصاددان و تولیدکننده، 12 درصد در یوزانس و ری‌فاینانس بدهکار می‌شود و مشخص نیست که چگونه این قشر می‌تواند این افزایش نرخ را تامین کند. https://cdn.icana.ir/d/019/53.jpg انتظار,مردم,از,مسئولان,رسیدگی,به,مشکلات,است Icana

 به گزارش خبرنگار خانه ملت(www.icana.ir)، "حسین اسلامی" در نطق میان دستور خود درجلسه علنی امروز- یکشنبهه 4 تیر ماه - مجلس شورای اسلامی  اجتهاد در مقابل نص را یکی از مسائل مهم و اساسی در ایدئولوژی  ما دانست و گفت: در زمان پیامبر و امیرالمومنین نیز افرادی به عنوان مصداق بارز جریان انحرافی در مقابل نص، اجتهاد می‌کردند که" شمربن ذی‌الجوشن"  و" عبدالرحمن بن ملجم " از جمله آنها بودند.

 

نمایندگان ملت نباید سکوت کنند

 نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی با بیان آنکه امروز نیز شمرهای جدیدی پیدا شده‌اند که اجتهاد در مقابل نص می‌کنند و در مقابل اسلام، مرجعیت و روحانیت به اظهارنظرمی‌پردازند، افزود:در این شرایط، نمایندگان ملت نباید سکوت کنند و هر فردی باید در دفاع از حریم اسلام، مرجعیت، علم، دانش   در حوزه علم و دانش خود سخن گوید.

سخنگوی کمیسیون اصل نودم مجلس ادامه داد: مجلس نباید اجازه اظهار نظر به افرادی را آن هم  به عنوان آزادی بیان و نقد و بررسی در راستای مرجعیت دهد ، در حالی است که جریان‌های انحرافی اخیر، از مصداق بارزاجتهاد در مقابل نص هستند که نص ما ولایت فقیهاست

 

 

اعتبار نمایندگان درالتزام به ولایت فقیه است

اسلامی با بیان اینکه رای نمایندگان، رئیس جمهور وهمه‌ کسانی که از ملت رای گرفتند، بدون ولایت اعتباری ندارد، تصریح کرد: اعتبار نمایندگان درالتزام به ولایت فقیه است.

 عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس مشکلات اقشار مختلف مردم همچون صنعت‌گران را مورد اشاره قرار داد و گفت: انتظار مردم رسیدگی به این مشکلات است در حالی که سرمایه‌گذاران، صنعت‌گران و تولیدکنندگان، معادله‌ اقتصادی کشور همچون معادله فاینانس، ری‌فاینانس و یوزانس را بر مبنای افزایش 5/2 درصد نرخ ارز برنامه‌ریزی کردند، دولت یک‌باره و ناگهانی افزایش نرخ ارز را 14 درصد اعلام می‌کند؛ این بدان معناست که صنعت‌گر، اقتصاددان و تولیدکننده، 12 درصد در یوزانس و ری‌فاینانس بدهکار می‌شود ومشخص نیست که چگونه این قشر می‌تواند این افزایش نرخ را تامین کند.

وی با بیان اینکه این اقدام تنها معادله‌ اقتصادی کشور را زیر سوال می‌برد، گفت: از سوی دیگر دولت در 6 ماهه‌ دوم سال 89 با دادن قول مساعد کمک به صنعت‌گران از آن‌ها خواستار کمک به اجرای قانون هدفمند کردن یارانه‌ها  شد که به جای اختصاص این درآمد، با تعیین 14 درصد افزایش نرخ تمام معادلات اقتصادی کشور را برهم زد.

اسلامی در ادامه با بیان اینکه درابتدای اجرای قانون هدفمند کردن یارانه‌ها، بسیاری از مردم به دلیل نداشتن اطلاعات کافی در سایت جمع‌آوری اطلاعات خانوار برای دریافت یارانه‌ها ثبت نام نکرده بودند، افزود: دولت باید معوقات و یارانه‌های این افراد را به عنوان یکی از مطالبات مردم پرداخت کند.

نماینده مردم ساوه در این باره افزود: این رویه در مورد سهام عدالت نیز وجود دارد که باید عدالت محوری و عدالت اجتماعی شامل همه مردم شود.

 اسلامی  با تقدیر از نیرو‌های امنیت نیروی انتظامی برای مبارزه با قاچاقچیان مواد مخدر، تصریح کرد: با وجود این برخوردها، پدیده‌ اعتیاد با تاثیرگذاری در خانواده‌ها، از هم پاشیدگی و نابسامانی ایجاد کرده است که دولت باید رسیدگی‌های لازم را انجام دهد.

اسلامی، همچنین خواستار تخصیص دستمزدی برای اعضای شوراهای اسلامی روستاها شد و گفت: اعضای شوراهای اسلامی روستاها با وجود زحمت بسیار هیچ حقوقی دریافت نمی‌کنند که انتظار می‌رود مجلس در این رابطه تمهیداتی بیندشد تا آنها حداقل همچون اعضای شوراهای شهر بتوانند حقوقی بگیرند.

 عضو کمیسیون اصل نودم مجلس  هم چنین  با اشاره به تصویب طرح وزارت اقتصاد و دارایی درمورد مالیات انتقال مسکن گفت: این طرح تاکنون فقط در ساوه اجراشده و در هیچ استان و شهری از کشور اجرایی نشده است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet