حلول ماه ربیع الاول
1390/04/05 14:44:43
سرویس سیاسی
عبدالله گل:

پارلمان تنها مکان برای حل همه اختلافات است

رئیس جمهور ترکیه از فراکسیون های پارلمانی جدید خواست تا در پارلمان، راه هایی برای حل اختلافات اخیر بیاندیشند.
پارلمان تنها مکان برای حل همه اختلافات است رئیس جمهور ترکیه از فراکسیون های پارلمانی جدید خواست تا در پارلمان، راه هایی برای حل اختلافات اخیر بیاندیشند. https://cdn.icana.ir/d/019/2522.jpg پارلمان,تنها,مکان,برای,حل,همه,اختلافات,است Icana

به گزارش خانه ملت (www.icana.ir) به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع مصر، " عبدالله گل "  در بیانیه ای اظهار داشت: پارلمان تنها مکان برای حل همه اختلافات است.
وی افزود: ترکیه دربرگزاری انتخابات پارلمانی شاهد موفقیت بزرگی بود که تحسین همه کشورهای جهان را به دنبال داشت. نباید این ارزش این موفقیت را با برخی اختلافات از بین ببریم.
گل با اشاره به جلوگیری از ورود یک نماینده کرد به پارلمان به دلیل اتهامات تروریستی و احکام صادر شده در مورد سه نماینده دیگر به اتهام کودتا علیه نظام اعلام کرد: این حوادث نشان دهنده نیاز ترکیه به پیشرفت در زمینه قضایی و برقراری دموکراسی و اصلاحات اساسی است. به تشکیل پارلمان جدید باید به عنوان راهی برای حل مشکلات و مسائل اجتماعی مختلف در جامعه ترکیه نگاه کرد.
انتخابات پارلمانی ترکیه با پیروزی حزب عدالت و توسعه به رهبری " رجب طیب اردوغان " نخست وزیر این کشور در 22 خرداد ماه گذشته برگزار شد. برخی از کاندیداهای کرد پیروز این انتخابات به دلیل احکام قضایی برای ورود به پارلمان مشکل دارند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet