اربعین حسینی
1390/04/07 14:19:00
سرویس سیاسی
عباسی در گفت‌و گو با خانه ملت:

خط و مرزهای جریان انحرافی باید برای مردم مشخص شود

عضو فراکسیون انقلاب اسلامی مجلس، با تاکید بر آنکه اصولگرایان باید به لیست واحدی برسند، تصریح کرد: تا زمان ارائه این لیست، باید بحث حضور مشایی و طیفش درانتخابات منتفی شده باشد، چرا که این گروه از نظر سیاسی جایگاهی ندارند که بخواهند لیست جداگانه ارائه دهند.
خط و مرزهای جریان انحرافی باید برای مردم مشخص شود عضو فراکسیون انقلاب اسلامی مجلس، با تاکید بر آنکه اصولگرایان باید به لیست واحدی برسند، تصریح کرد: تا زمان ارائه این لیست، باید بحث حضور مشایی و طیفش درانتخابات منتفی شده باشد، چرا که این گروه از نظر سیاسی جایگاهی ندارند که بخواهند لیست جداگانه ارائه دهند. https://cdn.icana.ir/d/019/7938.jpg خط,و,مرزهای,جریان,انحرافی,باید,برای,مردم,مشخص,شود Icana

"اسدالله عباسی" در گفت وگو با خبرنگارخانه ملت(www.icana.ir)، در رابطه با موضع فراکسیون انقلاب اسلامی در مقابل  جریان انحرافی، گفت: جریان انحرافی بعد از جریان فتنه بسیاری از افکارعمومی جامعه را مورد هدف قرار داده و حتی باعث شده بین صفوف اصولگرایان نیز فاصله ایجاد شود و حتی شکاف کوچکی در مسئله حمایت از رییس جمهور در طیف اصولگرایان، ایجاد شود.

نماینده مردم رودسر و املش درمجلس شورای اسلامی با اشاره به موضع فراکسیون انقلاب اسلامی در مقابل دولت، افزود: تغییر و تحولات وزارتخانه‌ها، جابجایی وزرا،  انتصابات استاندارها مباحثی بود که باعث شد تا نگاه فراکسیون انقلاب که همیشه حامی دولت بوده، تغییر کند.

  

مواضع شفاف رییس جمهور در امور بین‌الملل  دلیل حمایت ما از رئیس جمهور بود

عضو کمیسیون آموزش مجلس با بیان آنکه عملکرد گذشته و چهارسال ابتدایی دولت احمدی نژاد دلیل حمایت‌های اصولگرایان از وی بود، تصریح کرد: مواضع شفاف رییس جمهور در امور بین الملل  درکشورهای دنیا، مردمی بودن و ارتباطی که با بدنه مردم داشت از جمله دلایل حمایت ما از ایشان بود، اما از زمانی که احساس کردیم از دستورات مقام معظم رهبری کوتاهی شده و یک مقدار دستورات رهبری،  مشمول زمان شد اینجا بود که کلیه اصولگرایان در فکر تجدید نظردر حمایت خود از وی افتادند.

عضو فراکسیون انقلاب اسلامی با بیان آنکه شاید این موضوع باعث شادی اصلاح طلبان تندرو شود، تصریح کرد: این درحالی است که با گذشت زمان و وقتی به سمت جلو حرکت کنیم ، درحول محور ولایت،  جبهه متحد اصولگرایان تشکیل خواهد شد.

 وی با تاکید براخلال در روند رشد کشوربه دلیل مسائل سیاسی ونه البته عملکرد اقتصادی  دولت، گفت: اما در همین وضعیت هم به نظر می رسد مجموعه مردم  از دولت راضی هستند و باید بگوییم  کاری که در این 9 سال انجام شده است،  قابل مقایسه با 20 سال گذشته و حتی 50 سال اخیر در کشورمان نیست؛ بنابراین با توجه به رضایت مردم و حضور جریان فکری اصولگرایان که برگرفته از اهداف نظام و شعارهای انقلاب است، بازهم مردم دورهم جمع خواهند شد و درانتخابات مجلس نهم  با تحقیق وآگاهی شرکت و رای خواهند داد.

 

 می‌خواهند به جریان اصولگرایی مارک جریان انحرافی بزنند

 عضوفراکسیون اصولگرایان مجلس با بیان آنکه یکسری از افراد در شیطنت هستند تا به اصولگرایان مارک جریان انحرافی بزنند، گفت: گروهی هستند که می خواهند بگویند چون اصولگرایان حامی دولت بوده‌اند، پس با جریان انحرافی ارتباط داشته اند، این نسبت دادن‌ها در واقع منحرف کردن جریان فتنه است.

وی با بیان آنکه درجریان فتنه همه چیز و ارتباط این گروه با اپوزیسیون خارج نشین مشخص بود، گفت: درقضیه فتنه دیدیم که بعد از فرمایش مقام معظم رهبری فتنه گران بازهم خط خود را جدا نکردند، الان هم رهبری درارتباط با واکاوی جریان فتنه هنوز مبحثی عنوان نکرده‌اند، اما مرزها مشخص است.

عباسی با بیان آنکه این وضعیت در جریان انحرافی هنوز مشخص نیست، تصریح کرد:  تعدادی ازافراد با توجه به عملکردی که درغالب شورای عالی ایرانیان خارج از کشور و همچنین دراظهار نظرات خود داشته‌اند، جریان انحرافی نامیده شدند وبه خاطر انحراف درعملکرد خود  به جریان انحرافی شهرت یافتند.

 

 تاکید به ورود قوه قضاییه برای آشکار کردن جریان انحرافی

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تاکید کرد: بر این اساس دادستانی کل کشور، وزارت اطلاعات و قوه قضاییه باید برای آشکار کردن جریان انحرافی ورود پیدا کنند، تا تفهیم اتهام شود و مشخص شود که اصلا جریان انحرافی دنبال چه چیز هست.

 عباسی با بیان آنکه جریان انحرافی باید برای مرم روشن شود، گفت: الان هیچ کس برای مردم  روشن نکرده است  که جریان انحرافی کیست و دنبال چیست، درست مثل جریان فتنه که برای مردم مشخص شده، اما در مورد جریان انحرافی هنوز ابهام وجود دارد و از طرفی مجلس نیز در مورد انتخاب وزرا با این ابهامات  درگیراست.

وی دراین باره افزود: مثلا به محض معرفی یک وزیراز سوی دولت، سریعا انگ جریان انحرافی به او زده می شود و نمایندگان با سوالاتی چون ارتباط این وزیر با جریان انحرافی و یا آنکه نکند این وزیرانتخاب مشایی باشد، مواجه  می شوند و با پیدا شدن یک سرنخ سریع موضع گیری می‌کنند.

  

هسته مرکزی اصولگرایان دایره جریان انحرافی را مشخص کنند

عضو فراکسیون انقلاب اسلامی در رابطه با راه حل این موضوع، گفت: به نظرمی رسد که نخبگان و هسته مرکزی اصولگرایان باید بنشینند ودایره جریان انحرافی را مشخص کنند تا این وضعیت مورد سوء استفاده افرادی که نه نظام و نه ولایت را قبول دارند،  نشود و کسی نتواند با این انگ به صفوف اصولگرایان خدشه وارد کند.

عباسی به حضور " حمید سجادی" درفراکسیون دانشگاهیان، قبل از جلسه رای اعتماد به وی اشاره کرد و گفت:  من  درآن جلسه حضور نداشتم، اما سجادی در این جلسه عنوان کرده که ارتباطی با جریان انحرافی ندارد؛ اما ازآنجایی که  در حدود 24 نفر از اعضای شورای مرکزی فراکسیون اصولگرایان  به سجادی رای منفی دادند، وی نتوانست رای اعتماد مجلس را داشته باشد.

عضو فراکسیون انقلاب مجلس نظر متفق اصولگرایان در مورد سجادی را عامل وحدت این گروه دانست و گفت: همین اتفاق نشان می دهد که  که فراکسیون اصولگرایان  مجلس در حال اتحاد است و مجددا می تواند  در بسیاری از امور به وحدت برسد.

عباسی درپاسخ به این سوال که آیا درفراکسیون انقلاب اسلامی برای وحدت اصولگرایان برنامه خاصی وجود دارد، گفت: در حال حضور فراکسیون انقلاب هنوز به آن استراتژی واحد دست پیدا نکرده است که بخواهیم  بگوییم  دراین باره چه طور قرار است عمل کنیم.

 

جریان انحرافی قصد تخریب لیست اصولگرایان را دارد

وی با انتقاد ازآنکه جریان انحرافی قصد تخریب لیست اصولگرایان را دارد، گفت: این گروه  لیستی می دهند و می گویند اینها حامیان دولت هستند پس مورد حمایت ما هم هستند درحالی که دولت از نظرما همه دولت است و همه دولت هم جریان انحرافی نیست.

عضو کمیسیون آموزش مجلس ادامه داد: درعین حال اگر نماینده‌ای درلیست حمایتی دولت  قرار بگیرد، این شائبه پیش می آید که مورد حمایت مشایی است، در این شرایط  این موضوع را باید خود آقای احمدی نژاد مشخص کند، درمورد انتخاب "حمید سجادی" هم  باید این موضوع را مشخص می کرد و به سوالات مخالفان پاسخ می داد.

 

دولت نسبت به  شفاف‌سازی جریان انحرافی اقدام کند

 عباسی با بیان آنکه باید خود دولت  نسبت به  شفاف سازی جریان انحرافی اقدام کند، گفت:  این دولت است که در مظان اتهام قرار گرفته و باید بگوید که  جریان انحرافی در کجا  بیت‌المال را حیف کرده و به همه این حرف‌ها که وجود دارد، پاسخ دهد.

وی ادامه داد:هنوزقوه قضاییه به ما نمایندگان که قانونگذارهستیم، اعلام نکرده که مثلا  نماینده‌ها، این افراد ویا فلان شخصیت این مشکلات را دارند، یا لااقل در مورد سجادی هم اعلام نکرد که این خط و ربط سجادی با جریان انحرافی است.

عضو فراکسیون انقلاب اسلامی با تاکید بر مشخص شدن  حدود جریان انحرافی، گفت: این حق قانونی ما است که بدانیم چه کسانی با جریان انحرافی ارتباط دارند و این خط و مرز باید مشخص شود.

 عباسی با بیان آنکه مشخص شدن حدود جریان انحرافی ارتباط مجلس با دولت را بهتر می‌کند، افزود: مشخص نبودن مرز جریان انحرافی با دولت نباید باعث آن شود که  تاکیدات رهبری در مورد مدارای مجلس با دولت فراموش شود.

 

اصولگرایان باید به لیست واحدی برسند

عضو فراکسیون انقلاب اسلامی با تاکید برآنکه این فضای مسموم و بی‌اعتمادی درارائه چند لیست از سوی اصولگرایان تاثیرگذاراست، گفت: اینگونه  نباید وارد انتخابات شویم و اصولگرایان باید به لیست واحدی برسند.

 وی با پیش بینی آنکه اصولگرایان  به مشترکاتی خواهند رسید، خاطرنشان کرد: چه دوستان در موتلفه باشند چه در فراکسیون انقلاب و یا در سایرگروه‌های اصولگرایی، در اصل همه اصولگرایان یکی هستند و در مجموع مشترکات زیادی دارند و من امیدوارم که به نظر واحدی  برسند.

 

 مشایی دنبال ارائه لیست جداگانه در انتخابات است

 عباسی در پاسخ به این سوال که آیا در صورت ارائه لیست جداگانه از سوی مشایی ، سایر اصولگرایان نیز لیست جداگانه‌ای ارائه  می دهند، گفت: تا زمان ارائه لیست باید بحث حضور مشایی و طیفش درانتخابات منتفی شده باشد، چرا که این گروه از نظر سیاسی جایگاهی ندارند که بخواهند لیست جداگانه ارائه دهند.

 وی در این باره یادآور شد: متاسفانه اشتباهی صورت گرفته، درابتدا قرار بود خود دولت و احمدی نژاد این لیست را ارائه دهند،  یعنی اصلا قرار نبود که مشایی لیستی جداگانه ارائه دهد، اما متاسفانه  این موج ایجاد شد؛ بعد عنوان شد که جلسه ای با مدیریت  مشایی برگزار شده که اینجا مشخص شد که این گروه دنبال ارائه لیست درانتخابات هستند و البته  لیست آنها با اصولگرایان کاملا جداست.

نماینده مردم رودسر و املش با تاکید برآنکه لیست طیف مشایی هیچ اشتراکی با لیست مجلس ندارد، خاطرنشان کرد:شاید طیف مشایی با بعضی از گروه‌های دیگرهم ائتلافی داشته باشند، اما کاملا  و به طور جدی خط مشایی  با خط اصولگرایان جدا است و این گروه  از نظر ما  تنها مدعیان مردودی هستند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet