خبرگزاری خانه ملت

ایام محرم 1398
1390/04/05 18:31:22
سرویس بین الملل
ترابی:

تروریسم، زائیده آمریکا، انگلیس و اسرائیل است

نماینده گرمسار تروریسم را زائیده کشورهای آمریکا، انگلیس و رژیم صهیونیستی دانست و اعلام کرد: نماد اصلی تروریسم که القاعده و طالبان و سپاه صحابه و وهابیون هستند، توسط خود آمریکا و انگلیس و اسرائیل به‌وجود آمده‌اند.
تروریسم، زائیده آمریکا، انگلیس و اسرائیل است نماینده گرمسار تروریسم را زائیده کشورهای آمریکا، انگلیس و رژیم صهیونیستی دانست و اعلام کرد: نماد اصلی تروریسم که القاعده و طالبان و سپاه صحابه و وهابیون هستند، توسط خود آمریکا و انگلیس و اسرائیل به‌وجود آمده‌اند. https://cdn.icana.ir/d/019/454.jpg تروریسم،,زائیده,آمریکا،,انگلیس,و,اسرائیل,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت(www.icana.ir)، "عبدالرضا ترابی" در گفت‌وگو با هفته‌نامه "کویر" در زمینه تروریسم جهانی و شیوه مبارزه با آن ، گفت: تروریسم در هر جا که وجود داشته باشد، مقوله شومی است. این پدیده شوم، ضد‌حقوق بشر و ضد‌آزادی است. اگر تروریسم را ریشه یابی کنیم می‌بینیم که در کشورهای استکباری به‌خصوص انگلیس و آمریکا و اسرائیل زائیده شده است. دولت‌های انگلیس و آمریکا و اسرائیل، تروریست هستند و تروریسم را صادر می‌کنند.

نماینده گرمسار، افزود: این کشورها حتی درون مرزهای خود، علیه مردم خشونت و کشتار راه می‌اندازند. جالب آنکه این کشورها خود را طرفدار حقوق بشر نشان می‌دهند که اصلا واقعیت ندارد. نماد اصلی تروریسم که القاعده و طالبان و سپاه صحابه و وهابیون هستند، توسط خود آمریکا و انگلیس و اسرائیل به‌وجود آمده‌اند، از جمله اسامه بن لادن و صدام حسین دست پروده خود این کشورها بودند. آنها تا زمانی که این افراد برایشان کار می‌کنند، استفاده‌شان را می‌برند و زمانی که به دردشان نخورند، اینها را از بین می‌برند.

ترابی ادامه داد: اکنون یک نوع تروریسم دولتی در دنیا ایجاد شده که نماد آن کشورهای آمریکا و انگلیس و اسرائیل هستند. تروریسم در کشورهای همسایه ما در عراق و افغانستان و پاکستان هر روز جان انسان‌های بی‌گناه زیادی را می‌گیرد. همچنین در کشورهای آسیای میانه هم تروریست‌ها دست دارند و متأسفانه دور تا دور کشور ما را پایگاه شرارت و تروریسم فرا‌گرفته و ایران بیشترین قربانی را برای مبارزه با تروریسم داده است از جمله به خاطر عبور مواد‌مخدر از کشور. ما بیشترین هزینه‌ها را برای مبارزه با تروریسم و مبارزه با سوداگران مواد‌مخدر می‌دهیم. گروه‌های تروریستی جدیدی مثل جندالشیطان به‌وجود آمده‌اند که در کشورهای عربی هم حضور دارند.

وی درخصوص ادعای مبارزه با تروریسم در غرب، گفت: مبارزه با تروریسم و حمایت از حقوق بشر از طرف غربی‌ها مستمسکی است برای استعمار و استثمار آنها. به قول حضرت امام(ره)، غربی‌ها اصلا بشر را نمی‌شناسند که بفهمند حقوقش چیست. مبارزه با تروریسم و حمایت از حقوق بشر، سیاست‌های مزورانه غربی‌ها و برخی کشورهایی است که در شورای همکاری خلیج‌فارس حضور دارند.

کنفرانس بین‌المللی مبارزه با تروریسم در روزهای چهارم و پنجم تیرماه در تهران برگزار شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet