خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1390/04/14 16:46:09
سرویس اجتماعی
یادداشتی از مهرداد بائوج‌لاهوتی

دغدغه مردم پیرامون گرانی بلیت را دریابیم

نماینده مردم بندرلنگرود در مجلس شورای اسلامی طی یادداشتی با اشاره به افزایش قیمت حمل و نقل عمومی تاکید کرده است: باید به‌گونه‌ای عمل کنیم که جایگاه مردم در سال جهاد اقتصادی متضمن رفاه و کیفیت بیشتر برای زندگی باشد.
دغدغه مردم پیرامون گرانی بلیت را دریابیم نماینده مردم بندرلنگرود در مجلس شورای اسلامی طی یادداشتی با اشاره به افزایش قیمت حمل و نقل عمومی تاکید کرده است: باید به‌گونه‌ای عمل کنیم که جایگاه مردم در سال جهاد اقتصادی متضمن رفاه و کیفیت بیشتر برای زندگی باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/5618.jpg دغدغه,مردم,پیرامون,گرانی,بلیت,را,دریابیم Icana

 متن یادداشت این نماینده مجلس که در نشریه گلچین گیلان منتشر شده، به این شرح است:

سال 90 از سوی مقام معظم رهبری سال جهاد اقتصادی نام گرفته است و با توجه به نامگذاری این سال باید به‌گونه‌ای عمل کنیم که جایگاه مردم در سال جهاد اقتصادی متضمن رفاه و کیفیت بیشتر برای زندگی باشد بنابراین پیرو این مسئله هر تغییری در قیمت کالاها و خدمات باید با توجه به جایگاه مردم باشد و توان و بنیه مالی آنان را تضعیف نکند.

با توجه به هدفمند شدن یارانه‌ها، وزارت راه و ترابری تصمیم گرفته است تا از ابتدای تیرماه سال‌جاری ۱۲ تا ۱۴ درصد به قیمت‌های پیشین بلیت قطارهای مسافری کشور اضافه کرده و به نوعی نرخ بلیت مسافرتی قطار بین‌‌شهری را نیز افزایش دهد و با این تفاسیر با توجه به افزایش بهای بلیت سایر وسایل حمل‌ونقل بین شهری و به‌ویژه هواپیما، افزایش نرخ بلیت قطار متناسب‌تر به‌نظر می‌آید.

آنچه مسلم است با توجه به این‌که افراد مختلف و طبقات متوسط جامعه از قطار استفاده می‌کنند بنابر این به‌طور کلی تغییرات در قیمت بلیت این وسیله نقلیه باید با کمترین افزایش اعمال شود و حتی چنانچه شرکت‌های ریلی تقاضای افزایش بیشتر قیمت‌ها را در قیاس با نرخ‌های مصوب شده داشته باشند، نباید دوباره در قیمت‌ها تغییری ایجاد شود، ضمن این‌که از ابتدای اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها به‌طور میانگین بیش از ۱۵ درصد به قیمت‌های بلیت سامانه حمل‌ونقل عمومی جاده‌ای افزوده شده است.

با توجه به موارد یاد شده متولیان و دست‌اندرکاران مربوطه با توجه به نامگذاری سال 90 و همچنین در نظر گرفتن جایگاه مردم در سال جهاد اقتصادی که باید رفاه بیشتر و کیفیت بهتر زندگی برا ی آنها فراهم شود در اعمال هرگونه افزایش قیمت باید جایگاه مردم را در نظر بگیرند.

آنچه مسلم است در حال حاضر که در آغاز فصل تابستان هستیم مردم به‌منظور سفرهای تابستانی خود اقدام خواهند کرد و هرگونه افزایش قیمت بی‌رویه موجبات دغدغه و نگرانی این مردم را پدید می‌آورد بنابراین باید به‌گونه‌ای عمل کنیم که مردم کمترین نگرانی را از لحاظ معیشت زندگی و نیازهای خود داشته باشند و این همان‌چیزی است که با همکاری و هماهنگی متولیان و مسئولان مربوطه حاصل می‌شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet