ایام محرم 1398
1390/04/21 13:39:00
سرویس اجتماعی
حجازی بیان کرد:

بهبود وضعیت آب و فاضلاب روستایی نیازمند طرحی جامع است

نماینده مردم شهرستان‌های همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی بر ضرورت تدوین طرحی جامع به‌منظور بهبود وضعیت موجود در حیطه فعالیت‌های اداره آب و فاضلاب روستایی تاکید کرد.
بهبود وضعیت آب و فاضلاب روستایی نیازمند طرحی جامع است نماینده مردم شهرستان‌های همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی بر ضرورت تدوین طرحی جامع به‌منظور بهبود وضعیت موجود در حیطه فعالیت‌های اداره آب و فاضلاب روستایی تاکید کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/5610.jpg بهبود,وضعیت,آب,و,فاضلاب,روستایی,نیازمند,طرحی,جامع,است Icana

به گزارش نشریه هگمتانه، "محمدکاظم حجازی" عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اشاره به کمی آب در روستاهای استان همدان اظهار داشت: اگر مروری دقیق بر وضعیت آب استان در 15 سال گذشته داشته باشیم، خواهیم دید مشکل کمبود آب به‌صورت گام به گام برای روستاهای استان ایجاد گردیده است.

وی با اشاره به ضرورت تدوین سند آمایش استان گفت: قطعا در ظرف این چند سال با تدوین سند آمایش و لحاظ طرحی جامع برای تمامی دستگاه‌ها و از جمله آب و فاضلاب روستایی در این سند، می‌توانستیم وضعیت بهتری را هم‌اکنون در استان در این خصوص شاهد باشیم.

حجازی با اشاره به روند کوچ روستاییان به شهر و خالی شدن روستاها از سکنه گفت: مهم‌ترین مسئله برای روستاییان مسئله آب است. وی اظهار داشت: فامنین زمانی به دشت فامنین شهرت داشت ولی هم‌اکنون بی‌آبی یکی از معضلات اساسی این منطقه است که این امر در کوچ روستاییان این منطقه بسیار تاثیر‌گذار بوده است.

وی با توجه به اهمیت موضوع بحث کشاورزی در استان و ضرورت ارتقای وضعیت فعلی گفت: باید با همت مضاعف مسئولان امر در این دستگاه، غفلت‌های گذشته جبران شود. و انتظار این است که با طرح یک برنامه بر مبنای مطالعه میدانی توسط اداره آب و فاضلاب روستایی اقداماتی به‌منظور بهبود وضعیت آب روستایی در استان را شاهد باشیم.

رئیس مجمع نمایندگان استان همچنین با اشاره به مبحث فاضلاب روستایی، وضعیت موجود در برخی از روستاها از جمله روستاهای بخش مرکزی را به‌دلیل مشکلات حفاری نامطلوب خواند و اظهار داشت: به‌دلیل تغییر مدلی که در شیوه زندگی اهالی روستا انجام گرفته است، مشکل فاضلاب بعضی از این مناطق، به مسئله‌ای جدی تبدیل گشته و زندگی را برای اهالی آن سخت گردانیده است.

عضو کمیسیون عمران مجلس با تاکید بر ضرورت ارائه راهکاری برای این مسئله بیان داشت: باید به‌منظور بهبود وضعیت روستاها در این مناطق از همان مدلی که در دوران جهاد سازندگی مورد استفاده قرار می‌گرفت بهره برد. و با توجه به امکانات بومی هر منطقه طرحی را که می‌تواند پروژه‌های روستایی را با حداقل هزینه و اعتبار به سرانجام برساند اجرایی نمود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet