حلول ماه ربیع الاول
1390/04/05 15:38:42
سرویس استان ها
اسدالله عباسی:

رشد کشاورزی گیلان در گرو توجه مسئولان است

استان گیلان به‌دلیل مجاورت با دریای خزر و بهره‌گیری از باران فراوان، رطوبت کافی و همچنین رودخانه‌های فراوان و خاک‌های آبرفتی یکی از قطب‌های کشاورزی و حاصلخیز کشور به شمار می‌رود.
رشد کشاورزی گیلان در گرو توجه مسئولان است استان گیلان به‌دلیل مجاورت با دریای خزر و بهره‌گیری از باران فراوان، رطوبت کافی و همچنین رودخانه‌های فراوان و خاک‌های آبرفتی یکی از قطب‌های کشاورزی و حاصلخیز کشور به شمار می‌رود. https://cdn.icana.ir/d/019/7504.jpg رشد,کشاورزی,گیلان,در,گرو,توجه,مسئولان,است Icana

"اسدالله عباسی" در گفت و گو با گلچین اظهار کرد: بر اساس آمار و مستندات این استان در تولید محصولات کشاورزی و تأمین نیازهای غذایی کشور، نقش اساسی دارد و از آنجایی که 47 درصد جمعیت در این منطقه به کار کشاورزی مشغولند، این میزان طبق آمار 22 درصد بالاتر از میانگین کشور است.

نماینده مردم رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی افزود: طبق مطالعات صورت گرفته از کل مساحت استان حدود 30 درصد را اراضی کشاورزی، 18/3 درصد را مرتع و 40 درصد را جنگل تشکیل می‌دهد؛ آنچه مسلم است این استان یکی از قطب‌های مهم کشاورزی کشور است و از محصولات اصلی زراعی استان می‌توان به برنج با سطح زیرکشت 76/8 درصد، اشاره کرد.

وی ادامه داد: بر اساس موارد یاد شده این نتیجه حاصل می‌شود که بستر تولیدات کشاورزی در این استان، استعداد فراوانی دارد، و اگر توجهات بیشتری از سوی مسئولان در این زمینه لحاظ شود می‌توان نسبت به رشد و جایگاه آن امیدوار بود.

به گفته عباسی، هم اکنون این بخش با وجود پتانسیل‌های مناسب، مشکلاتی نیز دارد، بدین معنا که اگر بتوان به باز‌سازی کارخانجات برنج‌کوبی و هم راستا با آن به جلوگیری از واردات بی‌رویه چای و برنج، قطعا تمام این موارد می‌تواند در شکوفایی کشاورزی این منطقه تأثیرگذار باشد.

وی توضیح داد: آنچه مسلم است رسیدن به چنین جایگاهی نیازمند اهتمام بیشتر مسئولان برای ارزیابی مشکلات مردم و ارائه راهکارهای مناسب برای برطرف کردن مشکلات است.

عباسی تأکید کرد: بی تردید بستر تولیدات کشاورزی در منطقه گیلان، استعداد فراوانی دارد و مسئولان استان و شهرستان‌های آن نقش مهمی در شکوفایی این بخش‌های کشاورزی دارند، از این رو باید تلاش کنیم تا امور کشاورزی را برای مردم تسهیل و امکانات اولیه زندگی مانند آب، گاز، برق و جاده، برای آسایش آنها فراهم شود.

نماینده مردم رودسر و املش در مجلس یادآور شد: البته در این موارد کارهای ارزشمندی انجام شده و می‌شود. و اگر تلاش متولیان به همین روال ادامه یابد قطعا به نفع همگان خواهد بود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet