خبرگزاری خانه ملت

ایام محرم 1398
1390/04/13 17:09:53
سرویس سیاسی
نماینده مردم بندرانزلی:

مردم را نباید با اختلافات درگیر کرد

نماینده بندرانزلی در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر حل اختلافات مسئولان در فضای مناسب، خاطرنشان کرد: بی‌شک چیزی که کشور امروز به آن نیاز دارد بحث آرامش است.
مردم را نباید با اختلافات درگیر کرد نماینده بندرانزلی در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر حل اختلافات مسئولان در فضای مناسب، خاطرنشان کرد: بی‌شک چیزی که کشور امروز به آن نیاز دارد بحث آرامش است. https://cdn.icana.ir/d/019/706.jpg مردم,را,نباید,با,اختلافات,درگیر,کرد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت(www.icana.ir)، "حسن خسته‌بند" نماینده بندرانزلی در گفت وگو با نشریه "گلیچن" به بیان نظرات خود درباره روابط دولت و مجلس پرداخته است. متن این گفت‌وگو به این شرح است.

 

 جناب خسته‌بند ارزیابی شما از رای اعتماد ندادن نمایندگان مجلس به وزیر پیشنهادی وزارت ورزش و جوانان چه بوده و چه دلایلی در این مسئله دخیل بوده است؟

دلایل مختلفی در این امر دخیل بوده است که یکی از آنها به این امر باز می‌گردد که به اندازه کافی رایزنی در این امر صورت نگرفت و نتوانستند وزیر ورزش و جوانان پیشنهادی یعنی آقای سجادی را به‌خوبی معرفی کنند و با توجه به این‌که نمایندگان باید دقت لازم را در این زمینه ارائه کنند این گروه نتوانستند وی را به خوبی به نمایندگان بشناسانند. از طرف دیگر ابهاماتی درخصوص ارتباط وی با جریانات انحرافی وجود داشت بدین‌معنا که ایشان متهم به ارتباط با جریان‌های انحرافی بودند و با توجه به این‌که برخی نمایندگان از ایشان در این مورد سؤال کردند ولیکن سجادی موضع خود در برابر این مسئله را به‌طور مشخص اعلام نکرد و این امر سبب شد تا ایشان نتواند آرای لازم از نمایندگان را کسب کند و در یک جمع‌بندی کلی می‌توان گفت که عدم شفافیت سجادی در معرفی خود عامل اصلی این عدم رای اعتماد بود.

 

برخی نمایندگان بر این ادعا هستند که نامه رئیس جمهور دلیل مهمی در عدم رای نمایندگان به سجادی بوده است. دیدگاه شما در این مورد چیست؟

آنچه مسلم است نمایندگان در این چنین مواردی نباید احساسی برخورد کنند چرا که در شأن آنها نیست و اگر کسی مطلبی هم بگوید نباید برخورد احساسی کنند البته این احتمال وجود دارد که این نامه موجبات گله‌مندی نمایندگان را پدید آورده باشد اما به‌طور کلی در رای نمایندگان تأثیری ندارد و آنچه در رای نمایندگان مؤثر است نوع تشخیص آنهاست بدین‌ معنا که باید تشخیص دهند فرد مذکور توانمندی و قدرت لازم را دارد که بتواند در دنیای ورزش به فعالیت و مدیریت بپردازد یا نه و با توجه به بررسی نمایندگان این مسئله برای نمایندگان محرز شده بود که ایشان توانمندی‌ اداره این وزارتخانه را ندارند و کسانی بودند که در طول سال‌های گذشته با تجربه‌های مدیریتی قابل توجه اما از پس این مسئله بر نیامده‌اند حال چگونه ممکن است که فردی مانند سجادی که سوابق مدیریتی لازم در این زمینه را ندارد، وزیر این وزارتخانه شود از سوی دیگر با توجه به اضافه شدن بحث جوانان به این وزارتخانه نمایندگان به این نتیجه رسیدند که سجادی توانایی لازم در این زمینه را ندارد.

 

آیا گزینه دیگری در این زمینه پیشنهاد و یا معرفی شده است؟

هنوز معلوم نیست و تمام صحبت‌ها در حد شایعه و گمانه‌زنی است و هنوز فرد مشخصی برای این‌کار پیشنهاد نشده است.

از دیدگاه جنابعالی با توجه به اختلافات پدید آمده میان مجلس و دولت این 2 نهاد به چه صورت می‌توانند به ایجاد آرامش در کشور کمک کنند؟

بی‌شک چیزی که کشور به آن نیاز دارد بحث آرامش است و ایجاد آرامش در کشور همان چیزی است که رهبر معظم انقلاب بدان تاکید داشته و دارند. ایشان در صحبت‌های خودشان همواره به دوری جستن از جوسازی و ایجاد نگرانی برای مردم تاکید داشته‌اند و همچنین این 2 قوه باید یکسری مسائلی که در داخل این 2 پدید می‌آید را نباید به مردم وصل و ارتباط داده و موجبات نگرانی آنها را پدید آورند. معمولاً این مسائل در تمام دنیا وجود دارد و طبیعی است اما هنوز نتوانستیم تمرین کنیم که این مردم را نباید با این اختلافات درگیر کرد چرا که این‌کار علاوه بر نگرانی مردم موجبات افراط‌گری برای دشمنان بیرونی را فراهم می‌کند تا با بهره‌گیری از این اختلاف‌نظرها به نظام ضربه بزنند. با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری مسئولین نظام باید در کنار یکدیگر با هم همفکری و همکاری کنند و به حل اختلافات خود در فضای مناسب بپردازند و در یک جمع‌بندی می‌توان گفت که باید با ایجاد آرامش را میان نهادها، موجبات آرامش مردم و جامعه را فراهم کنیم و در نهایت آن امری که به نفع مردم است را انجام دهیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet