هدر موبایل
1390/04/06 17:36:48
سرویس اجتماعی
محجوب:

طرح انتقال کارمندان هیچگاه نتیجه دلخواه را نداشته است

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با اشاره به طرح دولت برای انتقال برخی دستگاه‌های دولتی از شهر تهران، گفت: : اگر منظور از این طرح جابه جایی جمعیت و کوچ جمعیت باشد، ممکن است تعریف اقتصادی در پی داشته باشد ولی در مسائل سیاسی امروز آنهایی که پایتخت‌شان را جابه‌جا کردند و این تجربه را داشته‌اند کمتر نتیجه اقتصادی و حتی نتیجه دلخواه اداری را گرفته‌اند.
طرح انتقال کارمندان هیچگاه نتیجه دلخواه را نداشته است عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با اشاره به طرح دولت برای انتقال برخی دستگاه‌های دولتی از شهر تهران، گفت: : اگر منظور از این طرح جابه جایی جمعیت و کوچ جمعیت باشد، ممکن است تعریف اقتصادی در پی داشته باشد ولی در مسائل سیاسی امروز آنهایی که پایتخت‌شان را جابه‌جا کردند و این تجربه را داشته‌اند کمتر نتیجه اقتصادی و حتی نتیجه دلخواه اداری را گرفته‌اند. https://cdn.icana.ir/d/019/7336.jpg طرح,انتقال,کارمندان,هیچگاه,نتیجه,دلخواه,را,نداشته,است Icana

"علیرضا محجوب" در گفت و گو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir)، در رابطه با طرح دولت برای انتقال برخی دستگاه‌های دولتی از شهر تهران، تصریح کرد: کشورهای مختلفی این موضوع را تجربه کرده‌اند و تنها توانستند یک کانون شهری جدید درست کنند که این کانون شهری جدید بخشی از وظایف پایتخت را برعهده گرفت که همین مساله نیز باعث به وجود آمدن مشکلاتی شد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: اگر منظور از این  طرح جابه جایی جمعیت و کوچ  جمعیت باشد، ممکن است تعریف اقتصادی در پی داشته باشد ولی در مسائل سیاسی امروز آنهایی که پایتخت‌شان را جابه‌جا کردند کمتر نتیجه اقتصادی و حتی نتیجه دلخواه اداری را گرفته‌اند.

وی همچنین در رابطه با گزارش مرکز پژوهش‌های مجلس درباره انتقال کارمندان که آن را طرحی شکست خورده قلمداد کرده،افزود: تجربیات مختلفی در اقصی نقاط دنیا در همین رابطه وجود دارد که تنها نتیجه‌ای که در بر داشت کاهش رشد سریع شهرهای بزرگ است، و آسایش و آرامش مردم را به دنبال نداشت و مشکل گشاء نبود.

این نماینده مجلس خاطرنشان کرد: با وجود عدم موفقیت این طرح در کشور، در عین حال نمی‌توان این اندیشه را محکوم کرد باید روی این موضوع کار کرد و اقدام جدیدی در این ارتباط انجام شود.

وی تاکید کرد: تمرکز اداری مشکلاتی که به همراه می‌آورد، موضوعی است که نباید از ذهن ها دور و برای انجام آن کار باید بهترین تصمیم و نه اولین تصمیم گرفته شود، ولی متاسفانه دولت‌ها همواره قبل و بعد از انقلاب در این رابطه اولین تصمیم را اجرایی کرده‌اند.

محجوب گفت: اجرای این برنامه در قالب ساده امکان‌پذیر نیست و با تصمیمات درست، دقیق و منطقی می‌توان افق‌های بهتری را برای این کار در نظر گرفت.

مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی،با بررسی مشکلات ناشی از انتقال برخی دستگاه‌های دولتی از شهر تهران، ضمن تشریح ویژگی های کلانشهر تهران اعلام کرد: جابجایی فیزیکی بعضی از عناصر در این سیستم، صرفا آشوب و گسیختگی در نظام مذکور را دامن می زند و برای حل یک مشکل، چندین مشکل بزرگ‌تر به وجود خواهد آمد.

در این گزارش آمده است: متاسفانه ضربتی و آنی بودن تصمیم ها و در نظر نگرفتن مشارکت افراد در فرآیند تغییر یک دور بی‌نتیجه و برخی اوقات مخرب را در نظام تصمیم گیری کشور ایجاد می‌کند و فقدان چنین خصوصیتی درتصمیم‌گیری مهمی همچون انتقال دستگاه‌های اداری از پایتخت، نشانه غفلت از ضرورت مشارکت نخبگان، مردم و کارکنان در این خصوص است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet