ایام محرم 1398
1390/04/05 16:29:52
سرویس فرهنگی
بیژن نوباوه وطن:

حفظ جایگاه فرهنگی کتابخانه ملی باید در راس برنامه‌ریزی‌ها برای این نهاد باشد

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با تاکید براینکه جایگاه فرهنگی کتابخانه ملی باید در اولویت برنامه‌ریزی‌ها برای این نهاد باشد، تصریح کرد: امیدواریم با انتصاب مدیر جدید، این نهاد هرچه زودتر از بلاتکلیفی خارج شده و در مسیر اصلی فعالیت خود قرار گیرد.
حفظ جایگاه فرهنگی کتابخانه ملی باید در راس برنامه‌ریزی‌ها برای این نهاد باشد عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با تاکید براینکه جایگاه فرهنگی کتابخانه ملی باید در اولویت برنامه‌ریزی‌ها برای این نهاد باشد، تصریح کرد: امیدواریم با انتصاب مدیر جدید، این نهاد هرچه زودتر از بلاتکلیفی خارج شده و در مسیر اصلی فعالیت خود قرار گیرد. https://cdn.icana.ir/d/019/4525.jpg حفظ,جایگاه,فرهنگی,کتابخانه,ملی,باید,در,راس,برنامه‌ریزی‌ها,برای,این,نهاد,باشد Icana

"بیژن نوباوه وطن" در گفت‌و‌گو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir)، با اشاره به انتخاب "اسحاق صلاحی" به عنوان ریاست جدید کتابخانه ملی گفت: در زمان ریاست قبلی این نهاد بازدیدهای ما نشان از کارکرد مثبت و عملکرد قابل قبول آن داشت و انتصاب ریاست جدید نیز به معنی پایان یافتن بلاتکلیفی چند ماهه آن و شروع مجدد فعالیت‌های مهم این نهاد است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر کتابخانه ملی را نهادی مستقل خواند و افزود: نگهداری کتاب‌هایی خاص، اسناد مهم فرهنگی و علمی و گستره کامل و کم یاب کتاب‌های مختلف در این کتابخانه از دلایل اهمیت و جایگاه ویژه آن است و هر برنامه ریزی و یا طرحی که برای این کتابخانه و نحوه فعالیت آن تدوین می‌شود باید در راستای حفظ جایگاه رفیع فرهنگی آن باشد.

نوباوه وطن ادغام کتابخانه ملی با کتابخانه‌های عمومی را باعث خدشه دار شدن جایگاه این کتابخانه توصیف و تصریح کرد: این کتابخانه شاید به ظاهر جایگاهی مشابه با کتابخانه‌های دیگر داشته باشد اما دارای قابلیت‌ها و پتانسیل‌های فرهنگی خاصی است که ادغام آن، این دستاورد‌ها را از بین می‌برد.

وی مراجعه کنندگان به کتابخانه ملی را قشری خاص عنوان و تاکید کرد: اینکه مراجعه کنندگان به این کتابخانه باید از قشری خاص و میزان سواد ویژه‌ای باشد نشان از جایگاه والای این نهاد دارد و نباید آن را با قوانین رایج در کتابخانه‌های عمومی اداره و جایگاه علمی آن را تضعیف و مخدوش کرد.

نوباوه وطن در خصوص برنامه ریزی و طرح ادغام کتابخانه ملی و نهاد کتابخانه‌های عمومی گفت: این ادغام کار غیر اصولی است و کتابخانه ملی نباید از استقلال خود خارج شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet