خبرگزاری خانه ملت

ایام محرم 1398
1390/04/06 09:26:09
سرویس سیاسی
نماینده خرم‌آباد:

واقعه هفتم تیر برای انقلاب اسلامی ثمرات زیادی داشت

نماینده خرم‌آباد در مجلس شورای اسلامی با اعلام اینکه هفتم تیر با یاد و نام شهید آیت‌الله بهشتی عجین شده است، اظهار کرد: از همین‌رو بود که می‌توان گفت واقعه هفتم تیر برای انقلاب اسلامی ثمرات زیادی داشت.
واقعه هفتم تیر برای انقلاب اسلامی ثمرات زیادی داشت نماینده خرم‌آباد در مجلس شورای اسلامی با اعلام اینکه هفتم تیر با یاد و نام شهید آیت‌الله بهشتی عجین شده است، اظهار کرد: از همین‌رو بود که می‌توان گفت واقعه هفتم تیر برای انقلاب اسلامی ثمرات زیادی داشت. https://cdn.icana.ir/d/019/441.jpg واقعه,هفتم,تیر,برای,انقلاب,اسلامی,ثمرات,زیادی,داشت Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت(www.icana.ir)، "رضا رحیمی نسب" نماینده خرم آباد در مجلس شورای اسلامی در یادداشتی در نشریه "شهاب آسمانی" با اشاره به حادثه هفتم تیر سال 60 نوشت: هفتم تیر با یاد و نام شهید آیت‌الله بهشتی عجین شده است. نبود این شخصیت بزرگ برای انقلاب اسلامی یک ضایعه بزرگ بود.

من این‌که شهید بهشتی را هم نباید مختص به یک قوه و دستگاه بدانیم. شهید بهشتی را همچنان که حضرت امام(ره) فرمودند باید یک رهبر و ملت دانست. وجود مبارک ایشان در همان زمان کوتاه بعد از پیروزی انقلاب اسلامی هم منشأ برکات زیادی در ساختار جمهوری اسلامی ایران بود. شهید بهشتی تئوریسین انقلاب اسلامی بود که امروز هم نظرات وی برای جلوگیری از فتنه و ایستادگی در برابر جریان فتنه اثر‌‌گذار است. نظرات و تفکرات دکتر بهشتی می‌تواند جلوی فتنه و نیز انحراف را بگیرد، از همین رو باید تلاش کنیم تا یاد و خاطره ایشان را برای انقلاب زنده نگه داریم.

واقعیت این است که انقلاب اسلامی ما در اوایل پیروزی انقلاب مانند نهالی بود که با خون شهدا آبیاری شد و امروز تبدیل به درختی تنومند و بارور شده است. خون شهدای ما در قالب شخصیت‌های بزرگی چون بهشتی‌ها و مطهری‌ها و دیگر شهدای انقلاب بود که حرکت جمهوری اسلامی به سمت آرمان‌ها را تقویت می‌کرد.

در این نوشتار هم آن چیزی که مورد نظر است مظلومیت شخصیت برخی از انسان‌های بزرگ مانند شهید بهشتی در انقلاب ماست. یکی از مظلومیت‌های شهید بهشتی این بود که شاید هم مورد کم توجهی دوستان انقلابی بود و هم مورد بغض ضد‌انقلاب بود. امروز هم می‌بینیم که مقام معظم رهبری مانند شهید بهشتی فردی است که هم از دوستان مورد کم لطفی قرار می‌گیرند و هم از سوی دشمنان. البته از دشمنان جای گلایه نیست اما از دوستان هم توقعی نیست که گاهی مواقع این چنین بی‌مهری کنند.

مرحوم شهید آیت‌الله بهشتی از ارکان اصلی نظام بود و تفکرات ایشان نیز رهایی بخش انقلاب نوپای ایران از آسیب‌ها بود. وی صاحب سبک بود و افکار حضرت امام(ره) مانند ولایت فقیه را به خوبی درک کرده بود و برای تمام ساختار انقلاب برنامه داشت.

از همین‌رو بود که می‌توان گفت واقعه هفتم تیر برای انقلاب اسلامی ثمرات زیادی داشت و به‌همین دلیل باید یاد و خاطره شهدای هفتم تیر به‌خصوص شهید بزرگوار بهشتی و 72 یار با وفای ایشان را گرامی بداریم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet