هدر موبایل
1390/04/06 18:25:11
سرویس اجتماعی
رحمانی:

بیکاری، عامل جنایات مختلف می‌شود

نماینده مردم الیگودرز از قوه قضائیه خواست تا با عاملان جنایات تعرض‌های دسته‌جمعی قاطعانه برخورد کنند؛ اما بیکاری را مهم‌ترین دلیل چنین فجایعی دانست که از کوتاهی مسئولان ناشی می‌شود.
بیکاری، عامل جنایات مختلف می‌شود نماینده مردم الیگودرز از قوه قضائیه خواست تا با عاملان جنایات تعرض‌های دسته‌جمعی قاطعانه برخورد کنند؛ اما بیکاری را مهم‌ترین دلیل چنین فجایعی دانست که از کوتاهی مسئولان ناشی می‌شود. https://cdn.icana.ir/d/019/4066.jpg بیکاری،,عامل,جنایات,مختلف,می‌شود Icana

"حجت‌الله رحمانی"  در گفت‌وگو با شهاب آسمانی در این‌باره گفت: عده‌ای هستند که از اجرای قانون آسیب می‌بینند و مدام در پی آن هستند که از قوانین موجود نقطه ضعف‌هایی بیابند تا از اجرای آن سر باز بزنند. عده‌ای دیگر نیز افرادی شرور محسوب می‌شوند که نمی‌خواهند تن به قانون دهند و می‌خواهند با قلدری کارهای ناپسند خود را پیش ببرند. وقتی قانون به‌درستی با این افراد برخورد نکند آنها گستاخ می‌شوند و هرازچندی دست به جنایتی می‌زنند که چنین اقدامات و جنایات شومی موجب جریحه‌دار شدن احساسات عمومی می‌شود بنابراین قوه قضائیه در این زمینه باید قاطعیت به خرج دهد.

نماینده الیگودرز درباره ریشه‌یابی چنین پدیده‌هایی توضیح داد: در این میان نمی‌توان همه بار را گردن قوه قضائیه انداخت بلکه باید ریشه‌یابی شود که علل بروز چنین حوادثی چیست؟ شاید یکی از مهم‌ترین عوامل وقوع چنین فجایعی بیکاری باشد. با کوتاهی و تصور در زمینه ایجاد اشتغال، بزهکار و ولگرد تحویل اجتماع می‌دهیم و بعد از نیروی انتظامی و قوه قضائیه می‌خواهیم با آنها برخورد کند. درحالی‌که هیچ ناهنجاری و مشکلی بدون علل قبلی رخ نمی‌دهد. با این‌حال اکنون انتظار مردم آن است که قوه قضائیه در این زمینه کوتاه نیاید و قاطعانه با مجرمان برخورد کند.

رحمانی با اشاره به هفته قوه قضائیه نیز تاکید کرد: قوه قضائیه باید احکام اسلامی را به‌درستی در سطح جامعه پیاده کند.ما نظامی هستیم که برای تحقق آن هزینه بسیار سنگینی پرداخت نمودیم و خون‌های پاک بسیاری پای درخت انقلاب ریخته شده است. بنابراین انتظار ملت مسلمان ایران از دستگاه‌های قضاء آن است که قوانین و مقررات اسلام را مو به مو و بی‌کم و کاست به اجرا بگذارد که این تنها انتظار مردم از این قوه است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet