هدر موبایل
1390/04/05 16:06:22
سرویس اقتصادی
رضا رحمانی:

واردات بی‌رویه جلوی رشد تولید داخلی را می‌گیرد

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با بیان این که واردات جلوی رشد تولید داخلی را می‌گیرد، گفت: واردات بی‌رویه، کمر تولیدکنندگان داخلی را شکسته است و ادامه واردات غیرضروری، موجب می‌شود تا تولید کننده داخلی دیگر نتواند روی پای خود بایستد.
واردات بی‌رویه جلوی رشد تولید داخلی را می‌گیرد عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با بیان این که واردات جلوی رشد تولید داخلی را می‌گیرد، گفت: واردات بی‌رویه، کمر تولیدکنندگان داخلی را شکسته است و ادامه واردات غیرضروری، موجب می‌شود تا تولید کننده داخلی دیگر نتواند روی پای خود بایستد. https://cdn.icana.ir/d/019/5717.jpg واردات,بی‌رویه,جلوی,رشد,تولید,داخلی,را,می‌گیرد Icana

"رضا رحمانی" در گفت و گو با هفته نامه شهاب آسمانی اظهار کرد: واردات پدیده مثبتی نیست و عقل و انصاف حکم می‌کند که واردات جلوی رشد تولید داخلی را می‌گیرد، در حالی که به هر نحو باید تولیدات داخلی تقویت شوند.

نماینده مردم الیگودرز در مجلس شورای اسلامی افزود: واردات تنها برای مواقعی است که احساس نیاز به کالایی می‌شود و اگر آن کالا وارد نشود، برای مردم و مصرف‌کنندگان مشکل ایجاد می‌شود؛ در چنین مواردی باید از واردات استفاده کرد، وگرنه این‌که بی‌رحمانه و بی‌محابا اقدام به وارد کردن کالاهای مختلف از جمله چای و میوه و امثالهم کنیم، کمر تولیدکننده داخلی را می‌شکنیم و دیگر نمی‌توان روی پای خودش بایستد.

وی ادامه داد: تنها نکته‌ای که مدافعان واردکنندگان اقلام کشاورزی عنوان می‌کنند، نگرانی از آن است که تولیدکنندگان داخلی و مهم‌تر از آنها، کسانی که بازار داخلی دست‌شان است از کمبود کالاهای کشاورزی سوءاستفاده کرده و قیمت‌ها را بالا ببرند.

به گفته رحمانی، ورود کالاهای کشاورزی از خارج برای ایجاد توازن و تعادل در بازار این‌گونه اجناس است؛ شاید این مسئله تا حدودی صحت داشته باشد، اما باید در نظر گرفت که کشاورز کمترین استفاده را در افزایش قیمت کالاهای کشاورزی می‌برد و در عوض این دلالان، سلف‌خران و واسطه‌ها هستند که از زحمت کشاورزان استفاده‌های کلان می‌برند.

وی تصریح کرد: برای جلوگیری از افزایش قیمت، دستگاه‌های نظارتی باید سستی را کنار بگذارند و درست وارد عمل شوند، وگرنه با این روش، فقط کشاورز داخلی ضرر می‌کند و دلالان به جای جابه‌جایی کالای ایران، سراغ جنس خارجی می‌روند و استفاده بیشتری نصیب‌شان می‌شود؛ به‌طور کلی باید سنجیده شود واردات کالا تا چه اندازه بر اساس نیاز واقعی مملکت است و تا چه حد به آنها احتیاج وجود دارد؛ همچنین باید در نظر داشت که واردات زیاد کالاها موجب از بین رفتن تولیدکنندگان داخلی و ایجاد مشکل برای آنها می‌شود.

رحمانی همچنین درباره انتخاب وزیر برای وزارت جدید ورزش و جوانان که وزیر پیشنهادی دولت، هفته گذشته نتوانست از مجلس رأی اعتماد بگیرد، یادآور شد: هم اکنون مجلس به گزینه‌ای می‌تواند اعتماد کند که مدیر کارآمدی باشد تا بتواند سکان ورزش کشور را به دست گیرد.

عضو کمیسیون کشاورزیف آب و منابع طبیعی در باره سجادی وزیر پیشنهادی که در مجلس رأی اعتماد نگرفت نیز گفت: وی از نظر علمی و ورزشی گزینه خوبی بود؛ از جامعه ورزش محسوب می‌شد و خاک میادین ورزشی را خورده بود، اما مجلس نگران بود که ایشان نتواند از پس کاری بدین بزرگی بربیاید، مخصوصا این‌که وزارت ورزش و جوانان است و اطلاع و تخصص ایشان در زمینه مسائل و مشکلات جوانان چندان نبود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet