ایام محرم 1398
1390/04/11 15:29:09
سرویس سیاسی
عزت‌الله دهقانی:

دستگاه قضا تسهیلاتی را برای ارباب رجوع فراهم کند

نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی از دستگاه قضا خواست که برخورد با مفسدین اقتصادی که مطالبه مورد غایت خاص مقام معظم رهبری هم هست را جدی‌تر گرفته و از سوی دیگر تسهیلاتی برای ارباب رجوع به این قوه فراهم کنند تا پرونده‌ها هرچه سریع‌تر به نتیجه نهایی برسند.
دستگاه قضا تسهیلاتی را برای ارباب رجوع فراهم کند نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی از دستگاه قضا خواست که برخورد با مفسدین اقتصادی که مطالبه مورد غایت خاص مقام معظم رهبری هم هست را جدی‌تر گرفته و از سوی دیگر تسهیلاتی برای ارباب رجوع به این قوه فراهم کنند تا پرونده‌ها هرچه سریع‌تر به نتیجه نهایی برسند. https://cdn.icana.ir/d/019/311.jpg دستگاه,قضا,تسهیلاتی,را,برای,ارباب,رجوع,فراهم,کند Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت(www.icana.ir)، "عزت‌الله دهقانی" در گفت وگو با نشریه "شهاب آسمانی" به سابقه تشکیل قوه قضاییه اشاره کرد و افزود: ابتدای انقلاب اسلامی شهید مظلوم آیت‌الله بهشتی با امکانات اندک ریاست قوه قضاییه را بر عهده داشت که مهم‌ترین کمبود، نبودن قضات پرروش‌یافته و درس‌خوانده نظام اسلامی و آشنا به مبانی قضا و فقه بود که اکنون به یاری خداوند، شرایط بهتری ایجاد شده است، دستگاه قضا در این زمینه باز است. از حیث قوانین نیز تا آنجا که لازم بوده مجلس شورای اسلامی در طول 8 دوره گذشته همراهی کرده و قانون مدنی را اصلاح نموده است اگرچه این قانون بسیار محکمی است.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در ادامه به ناهنجاری‌های اجتماعی که اخیرا رسانه‌ای شده و از تعرض‌های دسته‌جمعی حکایت دارد نیز گفت: درباره ناهنجاری‌های اجتماعی نمی‌توان علت و ریشه مخصوصی یافته بلکه علل و عوامل مختلفی در این زمینه دخالت دارند که مهم‌ترین آنها ناهنجاری‌های فرهنگی ناشی از گسترش بدحجابی، شیوع فیلم‌های مبتذل و ازدیاد کانال‌های ماهواره‌ای مستهجن است که در حال حاضر در بیشتر جاها رسوخ کرده است دشمنان قسم‌خورده اسلام و انقلاب با همین موارد درصدد هستند فرهنگ اسلامی را تضعیف کنند. این عوامل و علل دیگری چون مواد مخدر یا بیکاری دست به دست هم می‌دهند تا این آلودگی‌ها مانند یک دمل چرکی ناگهان سرباز کند و یک ناهنجاری تأسف‌برانگیز را رقم بزند.

نماینده مردم دورود و ازنا درباره واردات اقلام کشاورزی نیز اذعان داشت: در بحث ادغام وزارتخانه‌ها، یکی از نکاتی که درباره آن بحث و بررسی شد، این است که واردات و صادرات محصولات کشاورزی به عهده وزارت کشاورزی گذاشته شود و از وزارت بازرگانی منفک شود. برای این‌که در فصل تولید فلان محصول کشاورزی،‌ وزارت بازرگانی همان محصول را وارد می‌کند و کشاورز که با خون دل و این گرانی گازوئیل و کود و کارگر و اجاره تراکتور و بذر و... قصد دارد محصول خود را عرضه کند با نمونه‌های خارجی کالای خود مواجه می‌شود و به خاک سیاه می‌نشیند. البته برای کنترل بازار شاید نیاز به اندکی واردات باشد ولی این تنظیم همراه با نظارت باشد تا نه سیخ بسوزد و نه کباب. نه کشاورز متضرر شود و نه مصرف‌کننده با هر قیمتی مواجه شود.از سوی دیگر فرهنگ مصرف را هم باید اصلاح کرد. از قدیم فرهنگی جاافتاده بود که می‌گفت چای دارجلینگ یا چای خارجی مرغوب‌تر است. این قدر این مقوله تکرار شد که اکنون بسیاری از مزارع چای در شمال کشور از بین رفته است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet