خبرگزاری خانه ملت

حلول ماه ربیع الاول
1390/04/05 16:18:42
سرویس فرهنگی
فاطمه رهبر:

نظارت وزارت ارشاد بر اکران بین‌المللی فیلم‌ها توسط بخش خصوصی ضروری است

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با مثبت ارزیابی کردن اکران فیلم‌های ایرانی در عرصه بین‌المللی، بر ضرورت نظارت دولت در این امر تاکید کرد و خاطر نشان ساخت: با ارائه آثار هنری مخصوصا آثار سینمایی می‌توانیم حضور مهمی در عرصه بین‌المللی داشته باشیم.
نظارت وزارت ارشاد بر اکران بین‌المللی فیلم‌ها توسط بخش خصوصی ضروری است عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با مثبت ارزیابی کردن اکران فیلم‌های ایرانی در عرصه بین‌المللی، بر ضرورت نظارت دولت در این امر تاکید کرد و خاطر نشان ساخت: با ارائه آثار هنری مخصوصا آثار سینمایی می‌توانیم حضور مهمی در عرصه بین‌المللی داشته باشیم. https://cdn.icana.ir/d/019/1471.jpg نظارت,وزارت,ارشاد,بر,اکران,بین‌المللی,فیلم‌ها,توسط,بخش,خصوصی,ضروری,است Icana

"فاطمه رهبر" در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت(www.icana.ir)، درباره اکران فیلم‌های ایرانی در عرصه بین‌المللی توسط بخش خصوصی، گفت: کشور ما درعرصه‌های مختلف پیشرفت‌های قابل توجهی داشته است که هنر هم یکی از زمینه‌هایی است که در سال‌های بعد از انقلاب، در ابعاد گوناگون و زمینه‌های مختلف دارای توفیقاتی بوده است.

نماینده مردم تهران، شهرری، اسلامشهر و شمیرانات در مجلس به برخی نمونه‌های موفق تولید داخل در نمایش جهانی اشاره کرد و افزود: ما نمونه‌های تولیدی مثل فیلم حضرت یوسف داشتیم که مورد استقبال خوبی از سوی کشورهای مختلف قرار گرفت و چه بهتر که این پیشرفت‌ها به جهانیان ارائه شود و این آثار هنری از جمله آثار سینمایی ما در کشورهای مختلف به نمایش داده شود.

وی بر حسن اجرای کار تاکید کرد و توضیح داد: در مورد چنین اقداماتی باید نظارت جدی دولت وجود داشته باشد؛ زیرا مهم است که چه فیلم‌هایی به معرض نمایش بین‌المللی درمی‌آید؛ زیرا هر فیلمی نباید به اکران بین‌المللی درآید تا چهره جمهوری اسلامی و مردم ما را در اذهان عمومی مردم جهان مخدوش کند.

عضو کمیسیون فرهنگی اظهار کرد: برخی از فیلم‌ها به موضوعات و مسائل اجتماعی و مشکلاتی که در جامعه ما وجود دارد، می‌پردازد و متاسفانه این قبیل فیلم‌ها به یاری اینکه با سیاست‌های استکبار جهانی هم‌راستا بودند، در سال‌های گذشته مورد استقبال برخی کشورها و جشنواره‌های از پیش تعیین‌شده بود که بالطبع دستاورد مثبتی برای ما نداشته است.

رهبر با استقبال از طرح اکران فیلم‌های ایرانی در عرصه بین‌المللی توسط بخش خصوصی گفت: اگر وزارت ارشاد قصد اجرای چنین اقدامی را دارد، موضوع بااهمیت در درجه اول این است که بر فیلمهایی که در عرصه بین‌المللی اکران می‌شود، نظارت کند؛ ‌زیرا اگر این دقت نظر و نظارت صورت بگیرد، می‌توانیم با ارائه آثار هنری مخصوصا تولیدات سینمایی، حضور مهمی در عرصه بین‌المللی داشته باشیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet