ایام محرم 1398
1390/04/07 13:02:52
سرویس اجتماعی
زمانی:

انتقال کارمندان مشکلات پایتخت را حل نمی‌کند

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با تاکید براینکه از ابتدا مشخص بود طرح انتقال کارمندات از پایتخت نتایج مثبتی را به دنبال نخواهد داشت، گفت: انتقال جمعیت میلیونی تهران نیز از طریق کارمندان امکان‌پذیر نیست، بارها تاکید شده انتقال کارمندان حلال مشکلات پایتخت نیست.
انتقال کارمندان مشکلات پایتخت را حل نمی‌کند سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با تاکید براینکه از ابتدا مشخص بود طرح انتقال کارمندات از پایتخت نتایج مثبتی را به دنبال نخواهد داشت، گفت: انتقال جمعیت میلیونی تهران نیز از طریق کارمندان امکان‌پذیر نیست، بارها تاکید شده انتقال کارمندان حلال مشکلات پایتخت نیست. https://cdn.icana.ir/d/019/5177.jpg انتقال,کارمندان,مشکلات,پایتخت,را,,حل,نمی‌کند Icana

 "سیدجواد زمانی" در گفت و گو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir)، تصریح کرد: با انتقال 100 هزار کارمند از پایتخت مشکل تهران حل نخواهد شد، باید جمعیت میلیونی از تهران خارج شود تا ما شاهد کاهش برخی مشکلات باشیم.

نماینده مردم کنگاور، صحنه و هرسین در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: انتقال جمعیت میلیونی نیز از طریق کارمندان امکان‌پذیر نیست، بارها در این ارتباط تاکیده شده انتقال کارمندان حلال مشکلات پایتخت نیست.

وی همچنین افزود: طرحی که باعث شود فرد آزادانه به مکان دیگری منتقل شود و امتیازات خوبی را هم بگیرد، فی النفسه عمل خوبی است اما  اگر اینگونه تصور شود با انتقال کارمندان مشکل تهران حل خواهد شد، تصور اشتباهی است.

این نماینده مجلس خاطرنشان کرد: از ابتدا مشخص بود که این طرح نتایج مثبتی را به دنبال نخواهد داشت و حلال مشکلات تهران نخواهد بود.

مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی،با بررسی مشکلات ناشی از انتقال برخی دستگاه‌های دولتی از شهر تهران، ضمن تشریح ویژگی های کلانشهر تهران اعلام کرد: جابجایی فیزیکی بعضی از عناصر در این سیستم، صرفا آشوب و گسیختگی در نظام مذکور را دامن می زند و برای حل یک مشکل، چندین مشکل بزرگ‌تر به وجود خواهد آمد.

در این گزارش آمده است: متاسفانه ضربتی و آنی بودن تصمیم ها و در نظر نگرفتن مشارکت افراد در فرآیند تغییر یک دور بی‌نتیجه و برخی اوقات مخرب را در نظام تصمیم گیری کشور ایجاد می‌کند و فقدان چنین خصوصیتی درتصمیم‌گیری مهمی همچون انتقال دستگاه‌های اداری از پایتخت، نشانه غفلت از ضرورت مشارکت نخبگان، مردم و کارکنان در این خصوص است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet