هدر موبایل
1390/04/05 16:19:00
سرویس کمیسیون ها
موسوی خبر داد؛

بررسی گزارش حوادث بعد از انتخابات در جلسه امروز کمیسیون اصل 90

دبیر دوم کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی از بررسی دو گزارش، راجع به حوادث بعد از انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸ و چگونگی طرح شکایت نمایندگان از دولت طبق ماده ۲۳۳ آیین نامه داخلی در صحن علنی مجلس در جلسه عصر امروز این کمیسیون خبر داد.
بررسی گزارش حوادث بعد از انتخابات در جلسه امروز کمیسیون اصل 90 دبیر دوم کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی از بررسی دو گزارش، راجع به حوادث بعد از انتخابات ریاست جمهوری سال 88 و چگونگی طرح شکایت نمایندگان از دولت طبق ماده 233 آیین نامه داخلی در صحن علنی مجلس در جلسه عصر امروز این کمیسیون خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/960.jpg بررسی,گزارش,حوادث,بعد,از,انتخابات,در,جلسه,امروز,کمیسیون,اصل,90 Icana

سید "فاضل موسوی" در گفت وگو با خبرنگار خانه ملت(www.icana.ir)، در تشریح جزئیات جلسه امروز – 5 تیرماه- کمیسیون اصل 90، گفت: ادامه بررسی گزارشی مربوط به حوادث بعد از انتخابات که حدود یکسال است در کمیسیون در حال انجام است در دستور کار قرار گرفت که تجزیه و تحلیل در این زمینه همچنان ادامه دارد.

نماینده خدابنده در مجلس شورای اسلامی چگونگی طرح شکایت­های نمایندگان از دولت طبق ماده 233 آیین نامه داخلی مجلس در صحن علنی مجلس را از دیگر موضوعات مورد بررسی در جلسه امروز کمیسیون اصل نود عنوان کرد.

بر اساس ماده ۲۳۳ آیین‌نامه داخلی مجلس هر گاه حداقل۱۰ نفر از نمایندگان و یا هر یک از کمیسیون‌ها، عدم رعایت شئونات و نقض یا استنکاف از اجرای قانون یا اجرای ناقص قانون از سوی رئیس‌جمهوری و یا وزیر و یا مسئولان دستگاه‌های زیرمجموعه آنان را اعلام کنند، موضوع بلافاصله از طریق هیئت رئیسه برای رسیدگی به کمیسیون ذی‌ربط ارجاع می‌شود.

کمیسیون حداکثر در مدت ۱۰روز موضوع را رسیدگی و در صورت وارد بودن با اظهار نظر صریح، گزارش خود را از طریق هیئت رئیسه به مجلس ارائه می‌کند.

براساس تبصره 1 این ماده قانونی، چنانچه نظر مجلس بر تأیید گزارش باشد موضوع برای رسیدگی به قوه قضائیه و سایر مراجع ذی‌صلاح ارسال می‌شود تا خارج از نوبت و بدون تشریفات دادرسی رسیدگی کنند.

همچنین به موجب تبصره ۲ ماده 233 آئین نامه داخلی مجلس، در صورتی که مجلس در باره رئیس‌جمهوری یا هریک از وزیران سه نوبت ‌رأی به وارد بودن گزارش بدهد، طرح استیضاح در صورت رعایت مفاد اصل ۸۹قانون اساسی در دستور کار مجلس قرار خواهد گرفت.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet