هدر موبایل
1390/04/05 17:13:40
سرویس استان ها
محسنی بندپی خسارات سیل روز جمعه کلاردشت را تشریح کرد

خسارت 50 میلیارد تومانی سیل در کلاردشت

نماینده مردم نوشهر و چالوس در مجلس، خسارت‌های سیل روز جمعه سوم تیرماه جاری در کلاردشت را تشریح و خسارت وارده بر اماکن عمومی شهر را حدود ۵۰ میلیارد تومان برآورد کرد.
خسارت 50 میلیارد تومانی سیل در کلاردشت نماینده مردم نوشهر و چالوس در مجلس، خسارت‌های سیل روز جمعه سوم تیرماه جاری در کلاردشت را تشریح و خسارت وارده بر اماکن عمومی شهر را حدود 50 میلیارد تومان برآورد کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/3872.jpg خسارت,50,میلیارد,تومانی,سیل,در,کلاردشت Icana

"انوشیروان محسنی بندپی" در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir) با تشریح حادثه وقوع سیل روز جمعه -3 تیرماه- در شهرستان کلاردشت، گفت: متاسفانه به علت بارندگی‌های روزهای چهارشنبه و پنج‌شنبه در منطقه، سیلی در کوه‌های کلاردشت به راه افتاد که متوقف کردن آن به علت تخریب دیوار حائل رودخانه سردآبرود میسر نبود.

نماینده مردم چالوس و نوشهر در مجلس شورای اسلامی، اصلی‌ترین علت وقوع سیل در منطقه کلاردشت را انجام پروژه سنگ مترو در کنار رودخانه سردآبرود خواند و افزود: کار آغاز این پروژه 25 سال پیش در منطقه آغاز شد و با اقداماتی که صورت گرفت، پنج سال پیش از ادامه انجام این پروژه جلوگیری به عمل آمد.

وی ادامه داد: با انجام این پروژه در کنار رودخانه سردآبرود با بارش هر بارندگی آب از جریان اصلی خود یعنی رودخانه خارج شده و این خود اولین تحدید برای وقوع سیل است.

محسنی بندپی، درباره خسارات وارده ناشی از وقوع سیل، گفت: این سیل موجب شد سطح رودخانه بالا آمده و آب روانه شهر شود، به طوری که آب در سطح منازل همکف با زمین نفوذ کرد.

وی با بیان این که این حادثه تلفات جانی نداشته است، اعلام کرد: اما در این حادثه تعدادی دام تلف شدند؛ همچنین تأسیسات کارخانه شیلات واقع در حاشیه رودخانه سردآبرود به همراه تصفیه خانه آب شهری دچار تخریب بالای 50 درصد شد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، افزود: هفت کیلومتر از جاده‌های روستایی کاملا تخریب شده و بیش از پنج کیلومتر از راه شهری نیز دچار آسیب شده است؛ همچنین هفت دهنه پل عمومی دچار تخریب شده است.

وی با مختل خواندن سیستم برق‌رسانی به مردم کلاردشتی، از وزارت نیرو، راه و شهرسازی و بخش عمرانی وزارت کشور خواست به یاری مردم حوزه انتخابیه‌‌اش بشتابند.

محسنی بندپی، وجود وسایل مکانیکی برای ساخت دیوار حایل برای رودخانه را ضروری خواند و تصریح کرد: اگر اقدامات لازم صورت نگیرد با هر بارانی آب وارد شهر خواهد شد.

وی در باره میزان خسارات مالی وارده به کلاردشت بعد از وقوع سیل، اعلام کرد: طبق آخرین برآوردها، تنها خسارات وارده به اماکن عمومی منطقه نزدیک 50 میلیارد تومان پیش بینی شده است.

رودخانه سردآبرود از ارتفاعات قله علم کوه سرچشمه می‌گیرد و با عبور از کلاردشت و شهر چالوس به دریای خزر می‌ریزد؛ بخش گردشگری کلاردشت با 50 هزار نفر جمعیت از توابع شهرستان چالوس در غرب مازندران است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet