ایام محرم 1398
1390/04/08 10:17:09
سرویس اجتماعی
پورفاطمی با اشاره به شکست اجرای طرح انتقال کارمندان از پایتخت:

مردم شرایط زندگی در تهران را مناسب‌تر می‌دادند

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با اشاره به عدم موفقیت اجرای طرح انتقال کارمندان، گفت: درست است که تهران مشکلات بی‌شماری مانند جمعیت زیاد، ترافیک، آلودگی و.. دارد اما شرایط زندگی در تهران مناسب‌تر است و زمینه پیشرفت افراد را فراهم می‌کند.
مردم شرایط زندگی در تهران را مناسب‌تر می‌دادند عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با اشاره به عدم موفقیت اجرای طرح انتقال کارمندان، گفت: درست است که تهران مشکلات بی‌شماری مانند جمعیت زیاد، ترافیک، آلودگی و.. دارد اما شرایط زندگی در تهران مناسب‌تر است و زمینه پیشرفت افراد را فراهم می‌کند. https://cdn.icana.ir/d/019/5043.jpg مردم,شرایط,زندگی,در,تهران,را,مناسب‌تر,می‌دادند Icana

"سیدمحمد مهدی پورفاطمی" در گفت و گو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir)، تصریح کرد: دولت به طورناگهانی، بدون کار کارشناسی و بدون اینکه نظرات کارشناسان را جویا شود اعلام کرده است که انتقال کارمندان دولت از وزارتخانه‌ها در دستور کار قرار خواهد گرفت.

نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: در ابتدا قرار شد وزارتخانه‌ها از پایتخت منتقل شوند و به مناطق مربوط به حوزه تخصصی خود بروند اما این کار نیز جزء در برخی موارد بطور مقطعی انجام نشد، چرا که اساسا انتقال وزاتخانه‌ها نیز امکان پذیر نبود چرا که دولت نمی‌توانست نظارت مستقیمی بر روی عملکرد افراد داشته باشد.

وی با اشاره به برخی مشکلات تهران، افزود: درست است که تهران مشکلات بی‌شماری مانند جمعیت زیاد، ترافیک، آلودگی و.. دارد اما شرایط زندگی در تهران مناسب‌تر است و زمینه پیشرفت افراد را فراهم می‌کند.

این نماینده مجلس خاطرنشان کرد: دولت بدون در نظر گرفتن این مسائل بر اجرای چنین طرحی تاکید داشت در حالی که با مشکلات و گرفتاری‌های مردم نیز واقف بود.

پورفاطمی تاکید کرد: دولت قصد اجرای طرح غیرکارشناسی را دارد و از آنجایی که  طبق اصول عمل نکرد، این طرح هم شکست خورد.

مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی،با بررسی مشکلات ناشی از انتقال برخی دستگاه‌های دولتی از شهر تهران، ضمن تشریح ویژگی های کلانشهر تهران اعلام کرد: جابجایی فیزیکی بعضی از عناصر در این سیستم، صرفا آشوب و گسیختگی در نظام مذکور را دامن می زند و برای حل یک مشکل، چندین مشکل بزرگ‌تر به وجود خواهد آمد.

در این گزارش آمده است: متاسفانه ضربتی و آنی بودن تصمیم ها و در نظر نگرفتن مشارکت افراد در فرآیند تغییر یک دور بی‌نتیجه و برخی اوقات مخرب را در نظام تصمیم گیری کشور ایجاد می‌کند و فقدان چنین خصوصیتی درتصمیم‌گیری مهمی همچون انتقال دستگاه‌های اداری از پایتخت، نشانه غفلت از ضرورت مشارکت نخبگان، مردم و کارکنان در این خصوص است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet