حلول ماه ربیع الاول
1390/04/06 12:39:56
سرویس اجتماعی
عضو کمیسیون اجتماعی:

انتقال کارمندان از پایتخت طرحی احساسی و مطالعه نشده بود

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با تاکید براینکه زیرساخت‌های لازم برای انتقال کارمندان از تهران به شهرستان‌ها فراهم نشده است، خاطرنشان کرد: طرح انتقال کارمندان از ابتدا طرحی اجرا نشدنی به نظر می‌رسید بسیاری از کارشناسان نیز در این باره نظرات خود را مطرح کرده بودند.
انتقال کارمندان از پایتخت طرحی احساسی و مطالعه نشده بود عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با تاکید براینکه زیرساخت‌های لازم برای انتقال کارمندان از تهران به شهرستان‌ها فراهم نشده است، خاطرنشان کرد: طرح انتقال کارمندان از ابتدا طرحی اجرا نشدنی به نظر می‌رسید بسیاری از کارشناسان نیز در این باره نظرات خود را مطرح کرده بودند. https://cdn.icana.ir/d/019/5043.jpg انتقال,کارمندان,از,پایتخت,طرحی,احساسی,و,مطالعه,نشده,بود Icana

"داریوش قنبری" در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir)، تصریح کرد: طرح خروج کارمندان از تهران از همان ابتدا طرح شکست خورده‌ای بود، چراکه ظرفیت‌های این کار از ابتدا وجود نداشت و نمی‌دانیم اصرار بیش از حد دولت برای انجام این کار به چه دلیل بود.

نماینده مردم ایلام، ایوان، مهران وشیروان در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه اجرای این طرح با قانون اساسی منافات داشت، افزود: انتقال اجباری کارمندان از جایی به جای دیگر مغایر و مخالف اصل آزادی انتخاب مسکن و انتخاب شغل است که در قانون اساسی به رسمیت شناخته شده است و اجرای این طرح با محدودیت‌های حقوقی و قانونی روبرو بود.

وی همچنین افزود: باید مشخص می‌شد جای آن کارمندانی که از تهران به مکان دیگری منتقل می‌شوند چه کسانی خواهند آمد و از طرفی دیگر ورود این افراد به وزارتخانه‌ها و ادارات شهرستان‌ها مشکلاتی را نیز برای آنها به وجود می‌آورد.

این نماینده مجلس خاطرنشان کرد: در شهرستان‌ها نیز مانند تهران تراکم نیرو وجود دارد و نیازی به این نبود که کارمندان تهرانی به  آنجا نقل مکان کنند؛ همان اندازه که تراکم نیرو در تهران هست حتی بیشتر از آن در شهرستان‌ها تراکم نیرو وجود دارد.

عضو فراکسیون اقلیت مجلس تاکید کرد: طرح انتقال کارمندان از ابتدا طرحی اجرا نشدنی به نظر می‌رسید بسیاری از کارشناسان نیز در این باره نظرات خود را مطرح کرده بودند اما نمی‌دانیم فلسفه طرح این موضوع چه بود؟

قنبری گفت: مطرح کردن بحث‌های احساسی ومطالعه نشده دولت از دلایل شکست این طرح است، همانطور که دولت در ابتدا بطور جدی و احساسی پیگیر اجرای این طرح بود با همان سرعت نیز این طرح شکست خورد و شکست آن برای دولت نیز محرز شده است.

مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی،با بررسی مشکلات ناشی از انتقال برخی دستگاه‌های دولتی از شهر تهران، ضمن تشریح ویژگی های کلانشهر تهران اعلام کرد: جابجایی فیزیکی بعضی از عناصر در این سیستم، صرفا آشوب و گسیختگی در نظام مذکور را دامن می زند و برای حل یک مشکل، چندین مشکل بزرگ‌تر به وجود خواهد آمد.

در این گزارش آمده است: متاسفانه ضربتی و آنی بودن تصمیم ها و در نظر نگرفتن مشارکت افراد در فرآیند تغییر یک دور بی‌نتیجه و برخی اوقات مخرب را در نظام تصمیم گیری کشور ایجاد می‌کند و فقدان چنین خصوصیتی درتصمیم‌گیری مهمی همچون انتقال دستگاه‌های اداری از پایتخت، نشانه غفلت از ضرورت مشارکت نخبگان، مردم و کارکنان در این خصوص است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet