ایام محرم 1398
1390/04/05 16:58:00
سرویس سیاسی
لاریجانی در دیدار وزیر خارجه لبنان:

مقاومت اسلامی لبنان، عامل فخر همه امت اسلامی است

رئیس مجلس شورای اسلامی در دیدار وزیر خارجه لبنان و هیات همراه، مقاومت اسلامی لبنان را عامل فخر همه امت اسلامی دانست و اعلام کرد: ایستادگی و مقاومت مردم لبنان در مقابل زیاده‌طلبی‌های قدرت‌های جهانی و رژیم صهیونیستی این کشور الگویی برای ملت های مبارز قرار داده است.
مقاومت اسلامی لبنان، عامل فخر همه امت اسلامی است رئیس مجلس شورای اسلامی در دیدار وزیر خارجه لبنان و هیات همراه، مقاومت اسلامی لبنان را عامل فخر همه امت اسلامی دانست و اعلام کرد: ایستادگی و مقاومت مردم لبنان در مقابل زیاده‌طلبی‌های قدرت‌های جهانی و رژیم صهیونیستی این کشور الگویی برای ملت های مبارز قرار داده است. https://cdn.icana.ir/d/019/7944.jpg مقاومت,اسلامی,لبنان،,عامل,فخر,همه,امت,اسلامی,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت(www.icana.ir)، "علی لاریجانی" بعدازظهر امروز در دیدار وزیر خارجه لبنان و هیات همراه با ایشان، مقاومت اسلامی لبنان را عامل فخر همه امت اسلامی دانست و افزود: ایستادگی و مقاومت مردم لبنان در مقابل زیاده‌طلبی‌های قدرت‌های جهانی و رژیم صهیونیستی این کشور را الگویی برای ملت های مبارز قرار داده است.

وی اظهار اطمینان کرد که درنتیجه تحولات کنونی منطقه جایگاه مقاومت اسلامی لبنان روز به روز قوی‌تر خواهد شد.

لاریجانی در ادامه انقلاب های کنونی در منطقه را حرکتی رو به جلو و به نفع جهان اسلام دانست و خاطرنشان کرد: این تحولات رژیم صهیونیستی را در شرایط سخت و دشواری قرار داده  و اقدامات این رژیم ناشی از نگرانی و ترس فزاینده است.

وی رفتارهای رژیم اشغالگر قدس در داخل و خارج را مضحکه‌آمیز و سوسیالیستی دانست.

رئیس مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود با ابراز خرسندی از آغاز به کار دولت جدید لبنان، گفت: تشکیل دولت جدید در لبنان علی‌رغم سنگ اندازی‌ها و شیطنت های قدرت های جهانی توفیق بزرگی برای گروه های سیاسی لبنان بود و این کشور را از مرحله حساس و دشواری عبور داد.

لاریجانی در ادامه به آمادگی دولت و ملت ایران برای حمایت و پشتیبانی همه جانبه از مردم لبنان در مقابله با شرایط دشوار تاکید کرد و افزود: باید از فرصت ها و زمینه های فراوان موجود برای تقویت همکاری های پارلمانی اقتصادی دو کشور بهره برد.

"عدنان منصور" وزیر خارجه لبنان نیز در این دیدار ارتباطات ایران و لبنان را تاریخی و برخاسته از علائق عمیق فرهنگی مذهبی، فکری ریشه‌دار دانست و گفت: در ده‌های اخیر همکاری‌های دو کشور در عرصه های مختلف وارد فصل نوینی شده است.

وی موضع کشورمان را در مقابل تحولات منطقه بویژه منازعه خاورمیانه، اشغال جنوب لبنان و عراق افتخارآمیز دانست و افزود: دولت جدید لبنان تمام تلاش خود را برای اجرای توافقات بین دو کشور در تمام زمینه ها بکار خواهد بست.

وزیر خارجه لبنان با اشاره به تلاش قدرت های جهانی برای سوءاستفاده از دادگاه مرحوم حریری و ایجاد مناقشه در داخل لبنان، گفت: دولت لبنان که با خواست و اراده مردم شکل گرفته اجازه نخواهد داد، وحدت و همبستگی ملی لبنان خدشه دار شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet