خبرگزاری خانه ملت

حلول ماه ربیع الاول
1390/04/05 17:22:20
سرویس کمیسیون ها
هدایت‌خواه خبر داد:

بررسی پیش‌نویس طرح جامع اداره صداوسیما در جلسه امروز کمیسیون فرهنگی

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس از تشکیل جلسه امروز عص این کمیسیون خبر داد و گفت: در این نشست بررسی و تبادل نظر درباره طرح جامع اداره صدا و سیما و نحوه جمع‌بندی و حل اختلاف نظرها درباره این طرح پیگیری شد.
بررسی پیش‌نویس طرح جامع اداره صداوسیما در جلسه امروز کمیسیون فرهنگی سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس از تشکیل جلسه امروز عص این کمیسیون خبر داد و گفت: در این نشست بررسی و تبادل نظر درباره طرح جامع اداره صدا و سیما و نحوه جمع‌بندی و حل اختلاف نظرها درباره این طرح پیگیری شد. https://cdn.icana.ir/d/019/966.jpg بررسی,پیش‌نویس,طرح,جامع,اداره,صداوسیما,در,جلسه,امروز,کمیسیون,فرهنگی Icana

"ستار هدایت‌خواه" در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir) با اشاره به تشکیل جلسه امروز عصر – یک‌شنبه 5 تیر – کمیسیون فرهنگی اظهار داشت: در این جلسه ابتدا مهم‌ترین اخبار و مسائل روز فرهنگی مرور و بررسی شد و سپس ادامه بررسی طرح نحوه اداره صدا و سیما و اصلاح اساسنامه این سازمان در دستور کار کمیسیون قرار گرفت.

نماینده مردم بویراحمد و دنا در تشریح پیش‌نویس طرح اداره صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: این طرح دو پیش‌نویس متفاوت دارد که یکی ازسوی مسئولان سازمان صدا و سیما و دیگری ازسوی مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی ارائه شده است.

هدایت‌خواه دو نسخه طرح اداره صدا و سیما را دارای موارد اختلافی توصیف کرد و ادامه داد: پیش‌نویس تهیه‌شده ازسوی صدا و سیما و مرکز پژوهش‌های مجلس در مسائلی از جمله جایگاه حقوقی صدا و سیما، نحوه ارتباط صدا و سیما با رهبر معظم انقلاب و قوای سه‌گانه و نیز چگونگی اعمال نظارت بر این سازمان و حوزه اختیارات رئیس سازمان اختلاف نظرهایی دارند.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی با بیان اینکه این کمیسیون در پی حل اختلاف نظرها و رسیدن به اجماع درباره طرح جامع اداره صدا و سیما است، تأکید کرد: باتوجه به اختلافات موجود درباره طرح اداره صدا و سیما، تا زمانی که این طرح نهایی نشود و به تصویب و تأیید اعضای کمیسیون فرهنگی نرسد، نمی‌توان با قطعیت درباره مفاد آن اظهارنظر کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet