هدر موبایل
1390/04/06 08:33:17
سرویس فرهنگی
زمانی با اشاره به تاسیس شورای اسلامی کمبریج از سوی مسلمانان بریتانیا:

موج اسلام‌خواهی تا قلب اروپا گسترش یافته است

عضو کمیسیون اجتماعی تاسیس شورای اسلامی کمبریج در قلب اروپا را نشانی از علاقه و اشتیاق مردم این منطقه به دین اسلام دانست و تاکید کرد: مردم جهان در شرایط حاضر تشنه اسلام و رهنمود‌های حیاتی آن هستند و این دین آسمانی مسیر هدایت خود را تا قلب اروپا هم باز کرده است.
موج اسلام‌خواهی تا قلب اروپا گسترش یافته است عضو کمیسیون اجتماعی تاسیس شورای اسلامی کمبریج در قلب اروپا را نشانی از علاقه و اشتیاق مردم این منطقه به دین اسلام دانست و تاکید کرد: مردم جهان در شرایط حاضر تشنه اسلام و رهنمود‌های حیاتی آن هستند و این دین آسمانی مسیر هدایت خود را تا قلب اروپا هم باز کرده است. https://cdn.icana.ir/d/019/296.jpg موج,اسلام‌خواهی,تا,قلب,اروپا,گسترش,یافته,است Icana

"سید جواد زمانی"  در گفت‌و‌گو با خبرنگار خانه ملت(www.icana.ir)،  با اشاره به تاسیس شورای اسلامی کمبریج در بریتانیا، گفت: تاسیس چنین محافلی در قلب دنیای غرب، موجب افزایش انسجام و اتحاد مسلمانان سایر کشور‌های جهان می‌شود.

نماینده مردم کنگاور، صحنه و هرسین در مجلس ادامه داد: مردم جهان در شرایط حاضر تشنه اسلام و رهنمود‌های حیاتی آن هستند و این دین آسمانی مسیر هدایت خود را تا قلب اروپا هم باز کرده است.

وی با اشاره به موج گسترش اسلام در دنیا تصریح کرد: تاسیس چنین نهادی در کمبریج پاسخی روشن به فریاد  اسلام خواهی مردم این منطقه است که دشمنان اسلام چنین مطالبه‌ای را نادیده می‌گیرند.

وی با بیان اینکه دشمنان همواره از اتحاد مسلمانان در هراس بوده‌اند، اظهار داشت: اگرچه مردم سایر کشورهای جهان از رهنمودهای ناب اسلام بی‌بهره‌اند، اما تاسیس نهاد‌های اسلامی در این کشور‌ها می‌تواند ندای حق طلبی اسلام را به جهان عرضه کند.

این نماینده مجلس تصریح کرد: در حال حاضر جهان غرب در تلاش است تا چهره‌ای غلط از اسلام به جهانیان عرضه کند و گسترش این نهاد‌های اسلامی در سراسر دنیا، این توطئه را نافرجام می‌کند.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر اتحاد، مساله اول مسلمان جهان است خاطر نشان کرد: این نهاد‌ها هم باید با برنامه ریزی‌های منسجم وبا اولویت توسعه و تحکیم اتحاد مسلمانان فعالیت داشته باشند.

مسلمانان شهر کمبریج بریتانیا نخستین شورای اسلامی کمبریج را به منظور متحد کردن مسلمانان رو به رشد در کمبریج تأسیس کردند. این شورای اسلامی نمایندگی ۲۹ سازمان اسلامی و ۷ هزارمسلمان این شهر را برعهده دارد و سکویی برای گروه‌های مختلف محسوب می‌شود که پس از افتتاح رسمی به جذب سازمانهای اسلامی بیشتری امیدوار است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet